آشنایی با ویزا کار پس از تحصیل در کانادا

دانشجویان بسیاری از کشورهای جهان علاقه مند به تحصیل در کانادا هستند و برای ورود به دانشگاه های این کشور بسیار تلاش می کنند تا با تحصیل در دانشگاه های کانادا موقعیت های کاری مناسب برای داوطلبان فراهم شود که آینده فرد را از لحاظ رفاه و موقعیت اجتماعی و درآمد تامین کند. امکان دریافت ویزا کار پس از تحصیل در کانادا برای دانشجویان وجود دارد که می شود از آن به عنوان فرصت طلایی برای دریافت اقامت دائم انگلستان یاد کرد. بنابراین آشنایی با ویزا کار پس از تحصیل در کانادا برای تمامی کسانی که قصد تحصیل در کانادا را دارند بسیار مهم است.

ویزا کار پس از تحصیل در کانادا

داوطبانی که با داشتن شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا موفق به دریافت پذیرش می شوند، با دریافت ویزا تحصیلی فقط می توانند تا پایان مدت دوره تحصیلی در این کشور بمانند. پس از پایان دوره تحصیلی حداکثر تا مدت ۹۰ روز افراد فرصت دارند تا کشور کانادا را ترک کرده و یا ویزا خود را تمدید و یا تغییر دهند.

ویزای کار بعد از تحصیل کانادا یا PGWP که مخفف Post-Graduation Work Permit یکی از انواع ویزایی است که به دانشجویان این امکان را می دهد تا بعد از فارغ التحصیلی در کانادا بمانند و در شغلی مناسب کار کنند.

با دریافت این نوع ویزا افراد می توانند حداکثر به مدت ۳ سال در کشور کانادا مانده و کار کنند که به عبارتی مسیر را برای دریافت اقامت دائم کانادا هموارتر کنند.

آشنایی با PGWP

PGWP  گواهی است که توسط دولت کانادا صادر شده و به دارنده آن اجازه می دهد تا در کشور کانادا کار کند و به عبارتی نوع مجوز کار بعد از تحصیل در کانادا است. این گواهی فارغ التحصیلان واجد شرایط داده می شود. نکته قابل توجه این است که همه دوره های آموزشی موجب دریافت ویزا کار پس از تحصیل نمی شوند بنابراین قبل از انتخاب دوره و برنامه آموزشی حتما دوره هایی که منجر به دریافت PGWP می شوند دقت کنید.

دوره هایی که منجر به دریافت PGWP می شوند دوره هایی هستند که در مراکز و موسسات آموزشی که مورد تائید دولت کانادا ارائه می گردند که به اصطلاح به آن ها DLI می گویند. با بررسی لیست مراکز آموزشی DLI کانادا به راحتی می توانید از این موسسات اطلاعات کسب نمایید.

شرایط مورد نیاز برای دریافت PGWP

مهمترین نکته در مورد آشنایی با ویزا کار پس از تحصیل در کانادا، شرایط مورد نیاز برای دریافت آن است. شرایط زیر برای دریافت PGWP مورد نیاز می باشند:

  • بیش از ۸ ماه بودن طول دوره تحصیلی در کانادا
  • سن داوطلب بالای ۱۸ سال
  • داشتن ویزای تحصیلی معتبر در زمان درخواست برای ویزای کار پس از تحصیل
  • داشتن نامه فارغ‌التحصیلی به همراه تمامی ریز نمرات تحصیلی، سرتیفیکیت و …
  • ارائه درخواست برای این نوع ویزا تا حداکثر ۱۸۰ روز پس از اتمام دوره تحصیلی
  • عدم استفاده از گواهی PGWP در برنامه‌های تحصیلی گذشته
  • گذراندن دره تحصیلی به صورت مداوم بدون وقفه و دریافت مرخصی در یک کالج و یا موسسه فنی تائید شده که شامل کالج‌ها و دانشکده‌های فنی استان کبک، موسسه، دانشکده یا کالج خصوصی مورد تایید دولت‌های استانی و یا کالج وموسسه فنی در استان کبک که دوره هایی بالای ۹۰۰ ساعت ارائه دهند که در نهایت متجر به صدور دیپلم می شود.

هزینه دریافت PGWP

هزینه دریافت ویزا کار پس از تحصیل در کانادا یا همان مجوز PGWP با توجه به اینکه مجوز تحصیلی شما منقضی شده است یا خیر متفاوت خواهد بود. در صورتی که مجوز تحصیلی فرد منقضی نشد باشد با ۲۵۵ دلار می توان برای این ویزا درخواست ارسال کرد اما در صورتی که مجوز تحصیلی منقضی شده باشد باید علاوه بر آن ۳۰۵ دلار برای بازیابی وضیعت دانشجویی پرداخت کرد که در مجموع ۶۰۵ دلار می شود.

ویزا تحصیلی کانادا در طی ۹۰ روز پس از فارغ التحصیلی منقضی می شود بنابراین بهتر است قبل از آن برای دریافت ویزا کار پس از تحصیل اقدام نمایید تا هزینه بابت بازیابی وضیعت دانشجویی پرداخت نکنید.

مدت اقامت در کانادا با دریافت ویزا کار پس از تحصیل یا PGWP

مجوز کار پس از تحصیل در کانادا به افراد این امکان را می دهد ۸ ماه الی ۳ سال در کانادا بمانند و کار کنند. مدت زمان اعتبار این نوع ویزا به طول دوره تحصیلی فرد بستگی دارد.  مثلاً اگر یک دانشجو، ۹ ماه تحصیل کرده است، این گواهی با اعتبار ۹ ماهه برای او صادر می‌شود.

یادآوری این نکته نیز مهم است که این ویزا برای دوره های تحصیلی بیش از ۸ ماه صادر می گردد. مدت این ویزا با توجه به طول دوره های تحصیلی به شرح زیر است:

دوره های تحصیلی ۸ ماه الی ۲ ساله: مدت ویزا اندازه طول دوره تحصیلی، مناسب برای افرادی که در دوره های تحصیلی کوتاه مدت شرکت کرده اند.

دوره های بالا ۲ سال: حداکثر به مدت ۳ سال، که مناسب دانشجویان کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری که طول دوره های تحصیلی آن ها بیشتر از ۲ سال است.

زمان پردازش درخواست PGWP کانادا چقدر است؟

مدت زمان مورد نیاز برای مشخص شدن نتیجه این درخواست ۸۰ الی ۱۸۰ روز است که در طول این مدت می توان در این کشور کار کنید البته در صورتی که ویزا تحصیلی شما هنوز منقضی نشده باشد.

آیا مجوز PGWP قابل تمدید است؟

مجوز PGWP قابل تمدید نیست و فقط در صورتی که از قبل به شما قابل تمدید است می توانید برای تمدید آن درخواست ارسال نمایید. درخواست تمدید این نوع وجوز آنلاین نبوده و باید به صورت دستی یک درخواست نوشته و ارسال کنید.

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره