تحصیل در رشته علوم تغذیه در کانادا

کانادا یکی از کشورهای بسیار مشهور برای داوطلبان ادامه تحصیل در خارج است به طوری که بسیاری از افراد آرزو دارند تا از یکی از دانشگاه های این کشور پذیرش دریافت کنند. از دلایل اینکه تحصیل در کانادا اینقدر محبوب است می توان به سیستم آموزشی قوی، وجود اساتید با تجربه و دانشگاه های مجهز که رنکینگ بالایی در رتبه بندی جهانی دارند اشاره کرد. رشته علوم تغذیه یکی از رشته های تحصیلی پرطرفدار است که در کانادا به علاقه مندان ارائه می گردد. تحصیل در رشته علوم تغذیه در کانادا  با توجه بر تاثیر بسیاری که مواد غذایی بر روی سلامت انسان می گذارد بسیار حائز اهمیت است. در ادامه تحصیل در رشته علم تغذیه در کانادا و شرایط، هزینه ها و بهترین دانشگاه هایی که این رشته را ارائه می دهند، مورد بررسی قرار گرفته است.

 

رشته علوم تغذیه در کانادا

رشته تغذیه و رژیم غذایی یکی از رشته های بسیار مهم می باشد، مخصوصا در دنیای امروزه که مصرف غذاهای فراوری شده و پرچرب افزایش یافته است. این رشته از زیر شاخه های علم پزشکی بوده و تمرکز آن بر روی مواد غذایی و تاثیر آن بر سلامت و رفاه جسمی انسان ها می باشد. هدف متخصصان تغذیه کمک به انتخاب رژیم غذایی مناسب با شرایط فیزیکی و جسمی هر فرد است.

یکی از مهمترین کاربردهای علوم تغذیه در کنترل وزن و بیماری های مزمن است. چرا که با کنترل و نظارت بر غذاهایی که می خوریم می توان در روند درمان بسیاری از بیماری ها تاثیر مثبت گذاشت.

 

با تحصیل در رشته تغذیه در کانادا، دانشجویان می آموزند که چگونه مواد غذایی مختلف بر متابولیسم بدن تاثیر می گذارند و مصرف موادی مانند کربوهیدرات، چربی، گلوکز و… چه اثری بر روی اعضای بدن دارند. همچنین می آموزند که بر اساس شرایط هر فرد مشاوره تغذیه مناسب ارائه دهند و درمان های تغذیه ای متناسب با متابولیسم هر فرد ارائه بدهند. توجه داشته باشید که تغذیه سالم در پیشگیری از بسیاری از بیماری ها نیز نقش دارد.

با توجه به سبک زندگی ناسالمی که بسیاری از افراد جامعه دچار آن هستند نیاز به متخصصان تغذیه بسیار افزایش یافته است. فارغ التحصیلان رشته تغذیه در کانادا به راحتی در سازمان های زیر فعالیت داشته باشند:

 • کلینک های خصوصی یا بیمارستان های دولتی
 • مراکز مراقبت و نگهداری بیماران
 • صنایع تبلیغات
 • بازاریابی و تولید مواد غذایی

 

شرایط تحصیل در رشته تغذیه در کانادا

دانشگاه های کانادا جز برترین دانشگاه های جهان هستند بنابراین داوطلبان بسیار زیادی از هر نقطه از جهان برای پذیرش در آن ها درخواست ارائه می دهند. لذا داشتن صلاحیت و برتری علمی یکی از مهمترین شرایطی است که هر داوطلب ادامه تحصیل در کانادا باید داشته باشد. برای قبولی در کانادا رقابت بالا است و تنها بهترین ها می توانند در این رقابت برنده باشند.

 

برای ورود به رشته  علوم تغذیه در کانادا فراهم کردن شرایط مورد نیاز هر دانشگاه و موسسه آموزشی اولین کاری است که هر داوطلبی باید انجام دهد. شرایط پذیرش هر دانشگاه ممکن است با دیگری متفاوت باشد و مراجعه به وب سایت دانشگاه می تواند اطلاعات کاملی در این زمینه به شما بدهد. یکی از شرایط اصلی مورد نیاز برای تحصیل در کانادا داشتن معدل بالا و نمرات خوب به خصوص در دو درس زیست شناسی و شیمی است.

 

سایر شرایط مورد نیاز برای پذیرش در رشته علوم تغذیه در کانادا به شرح زیر است:

 • مدرک دیپلم و سوابق تحصیلی دبیرستان
 •   داشتن مدرک زبان انگلیسی و یا فرانسوی معتبر
 • ارائه ریز نمرات تحصیلی برای اثبات تحصیل در مقطع تحصیلی قبلی
 • داشتن توانایی مالی برای پرداخت شهریه و هزینه های زندگی در کانادا

 

دروس رشته تغذیه در کانادا

برخی از دروس اصلی در رشته تغذیه در کانادا عبارتند از:

 • بیوشیمی
 • متابولیسم
 • تغذیه و رژیم درمانی بالینی
 • تغذیه و سلامت
 • بیولوژی سلولی
 • رژیم های غذایی کاربردی
 • پاتولوژی
 • تغذیه ورزشی
 • تکنولوژی و ایمنی غذا

 

هزینه تحصیل در رشته علوم تغذیه در کانادا

هزینه تحصیل در رشته تغذیه در کانادا می تواند بر اساس مقطع تحصیلی بسیار متفاوت باشد در ادامه هزینه تحصیل در هر مقطع نوشته شده است:

 • هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی تغذیه در کانادا ۲۵ الی ۵۰ هزار دلار کانادا در سال
 • هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد تغذیه در کانادا ۱۶ الی ۲۲ هزار دلار کانادا در سال
 • هزینه تحصیل در مقطع دکتری تغذیه در کانادا ۱۰ الی ۳۰ هزار دلار کانادا در سال

 

دانشجویان واجد شرایط می توانند از بورسیه های تحصیلی متعددی که دانشگاه ها و سازمان های مختلف ارائه می دهند بهره مند شوند. همچنین امکان کار ضمن تحصیل در کانادا وجود دارد بنابراین از این طریق نیز می توانید در مخارج و هزینه های خود کمک کنید.

 

سایر هزینه هایی که علاوه بر شهریه دانشگاه در روند اپلای برای تحصیل در کانادا خواهید داشت عبارتند از:

نوع هزینهمبلغ (دلار)
هزینه درخواستمتغیر برای هر دانشگاه
هزینه بیمه سلامتی دانشجویی۸۲۶
هزینه ویزای کانادا۳۳۴
هزینه آزمون تافل برای کانادا۲۵۰
هزینه آزمون جی مت برای کانادا۳۵۵
هزینه آزمون آیلتس۱۹۰

 

بهترین دانشگاه های رشته تغذیه در کانادا

دانشگاه های کانادا از نظر امکانات و تجهیزات آموزشی بسیار ایده آل بوده و اساتید بسیار با تجربه ای دروس را به دانشجویان آموزش می دهند بنابراین از نظر علمی و آموزشی یکی از با کیفیت ترین دانشگاه های جهان می باشند. از طرف دیگر امکانات رفاهی بسیار مطلوبی را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهند تا در محیطی مناسب بتوانند مطالب درسی را بیاموزند. در ادامه لیستی از بهترین دانشگاه های کانادا که رشته علوم تغذیه را ارائه می دهند نوشته شده است:

 1. دانشگاه تورنتو
 2. دانشگاه مک گیل
 3. دانشگاه بریتیش کلمبیا
 4. دانشگاه آلبرتا
 5. دانشگاه یورک
 6. دانشگاه رایرسون
 7. کالج سنتینیال
 8. کالج هامبر

 

 

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره