تحصیل در رشته حسابداری در انگلستان

رشته حسابداری یکی از محبوبترین و پرطرفدارترین رشته های تحصیلی در انگلستان و سرتاسر دنیا به حساب می آید که امنیت شغلی بالا و آینده شغلی درخشانی را برای فارغ التحصیلان خود به همراه دارد. انگلستان با کیفیت ترین خدمات آموزشی را به دانشجویان ارائه می دهد تا افراد از موقعیت های شغلی ایده آل در آینده برخوردار باشند. پس اگر قصد ادامه تحصیل در انگلستان این رشته را انتخاب کرده اید، در ادامه مقاله با بررسی تحصیل در رشته حسابداری در انگلستان همراه ما باشید.

 

تحصیل در رشته حسابداری در انگلستان

 

هرساله دانشجویان زیادی به قصد تحصیل در رشته حسابداری در انگلستان کشور خود را ترک می کنند. بسیاری از این دانشجویان تمایل دارند در یکی از دانشگاه‌های برتر انگلستان تحصیل کنند تا بتوانند از موقعیت‌های تحصیلی و کاری شگفت‌انگیز در انگلستان بهره مند شده و آینده درخشانی را برای خود رقم بزنند.

رشته حسابداری در کشور انگلستان در مقاطع تحصیلی مختلفی به دانشجویان ارائه می گردد و متقاضیان می توانند با توجه به شرایط و مقطع تحصیلی خود برای ادامه تحصیل در این رشته اقدام کنند.

تحصیل در رشته حسابداری در مقطع کارشناسی در انگلستان

تحصیل در رشته حسابداری این امکان را به شما می دهد تا با تجزیه و  تحلیل امور مالی بپردازید و آن ها را تفسیر کرده و درک علمی نسبت به مفاهیم مالی داشته باشید. تحصیل در رشته حسابداری در انگلستان در مقطع کارشناسی به طور معمول ۳ سال به طول می انجامد.

در دوره کارشناسی دانشجویان با مقدمات و اصول پایه این حرفه آشنا شده و به صورت تخصصی نحوه تهیه و نگهداری سوابق مالی شرکت‌ها و سازمان‌ها را می‌آموزند. در این دوره دانشجویان باید با مباحث مرتبط با اقتصاد، ریاضیات، آمار، حقوق و سیاست آشنا شوند.

برای تحصیل در دوره کارشناسی در انگلستان نمره آیلتس با حداقل نمره ۶ مورد نیاز است. البته برخی از دانشگاه های برترممکن است نمرات بالاتری را برای این مدرک در نظر داشته باشند.

 

تحصیل در رشته حسابداری در انگلستان

 

 

برخی از مواردی که در دوره کارشناسی رشته حسابداری در انگلستان به دانشجویان آموزش داده می شود عبارتند از:

اصول حسابداری برنامه‌ریزی و مشاوره
حسابداری مالیسیستم‌های اطلاعات تجاری
 حسابداری مدیریتی روش‌های تحقیق حسابداری
حسابداری هزینهمعرفی حسابداری
کنترل بودجه حسابداری رایانه‌ای
حسابداری مالیاتیمدیریت اداری
 جنبه‌های قانونی حسابداریحسابداری مالیات بر درآمد
حسابرسی برنامه‌ریزی و مشاوره

 

تحصیل در رشته حسابداری در مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان

در مقطع کارشناسی ارشد رشته حسابداری و مدیریت مالی دروس تخصصی تر شده و افراد اطلاعات تکمیلی تری را برای گسترش دانش خود در رشته حسابداری و امور مالی می آموزند. دوره کاشناسی ارشد رشته حسابداری در انگلستان یک دوره ۱ الی ۲ ساله است.

دوره کارشناسی‌ارشد حسابداری شامل مباحث و موضوعات زیر است:

 • بودجه‌بندی
 • تجزیه و تحلیل هزینه
 • گزارشگری مالی
 • اقتصاد تجاری
 • مدیریت تجارت
 • اصول حسابداری

دانشجویان در دوره های کارشناسی ارشد ضمن گذراندن دروس تئوری باید در سمینارها، کنفرانس ها و پروژهای تحقیقاتی شرکت کنند و در پایان دوره، پایان نامه از پروژه تحقیقی و پژوهشی که در آن شرکت کرده اند ارائه بدهند. برای تحصیل در رشته حسابداری در مقطع کارشناسی ارشد مدرک آیلتس با نمره ۶.۵ به بالا مورد نیاز است. در زیر برخی از زیرشاخه های رشته حسابداری در انگلستان که می توانید در آن تحصیل کنید نوشته شده است:

 1. Corporate Governance & Accountability
 2. Financial Technology
 3. International Accounting & Financial Management
 4. International Corporate Finance Banking
 5. International Finance
 6. International Financial Analysis

تحصیل در رشته حسابداری در مقطع دکتری در انگلستان

افراد پس از دریافت مدرک کارشناسی ارشد در رشته های مرتبط با حسابداری می توانند برای مقطع دکتری حسابداری در انگلستان ثبت نام کنند. مباحث مطرح رشته در دوره دکتری شامل اصول پیشرفته و بسیار تخصصی در حوزه حسابداری و مدیریت مالی می باشد.

دوره دکتری یک دوره ۳ الی ۷ ساله می باشد و دانشجویان با  روش‌های تحقیق و پژوهش در رشته حسابداری و مدیریت مالی  آشنا می‌شوند. دانشجویان دکتری باید در  پروژه‌های تحقیقی و پژوهشی شرکت کنند و به طور کلی تحصیل در این دوره به منظور انجام پروژه های تحقیقاتی است.

از شرایط مورد نیاز برای تحصیل در مقطع دکتری انگلستان می توان به مدرک آیلتس با نمره بالاتر از ۷، ارائه معرفی نامه از طرف استادان، داشتن رزومه تحصیلی قوی و شرکت در پروژه های تحقیقاتی اشاره کرد. همچنین یکی از مهمترین شرایط تحصیل در دوره دکتری پیدا کردن استاد راهنما و جذب رضایت او برای شرکت در این دوره می باشد.

 

تحصیل در رشته حسابداری در انگلستان

 

هزینه تحصیل در رشته حسابداری در انگلستان

هزینه های تحصیل در کشور مقصدی که افراد قصد مهاجرت و ادامه تحصیل در آن را دارند یکی مهمترین مسائل برای متقاضیان تحصیل در انگلستان  خانواده های آن ها به حساب می آید. هزینه های تحصیل در انگلستان با توجه به اینکه طول دوره های تحصیلی آن نسبت به کشورهای دیگر ۱ سال کمتر است بسیار مقرون به صرفه تر از سایر کشور ها می باشد. در جدول زیر میانگین هزینه های تحصیل در ۳ مقطع تحصیلی رشته حسابداری در انگلستان نوشته شده است.

 

مقطعهزینه تحصیل
کارشناسی۱۲ هزار الی ۱۸ هزار پوند
کارشناسی ارشد۲۵ هزار الی ۲۹ هزار پوند
دکترا۱۷ هزار الی ۱۹ هزار پوند

 

دانشگاه های برتر انگلستان برای تحصیل حسابداری

تحصیل در رشته حسابداری و به طور کلی تحصیل در انگلستان فرصتی طلایی برای برخورداری از آموزش باکیفت و خدمات و امکانات پیشرفته است و با وجود دانشگاه های برتر انگلستان که هر ساله در رنکینگ جهانی نیز در صدر جدول قرار دارند بی شک تحصیل در رشته حسابداری با بالاترین و بهترین شیوه های آموزشی همراه خواهد بود. در لیست زیر اسامی برترین دانشگاه های رشته حسابداری در سال ۲۰۲۱ را آورده ایم.

دانشگاه های برتر رشته حسابداری در انگلستان
University of Leeds
University of Glasgow
University of Bath
University of Strathclyde
Loughborough University
London School of Economics
University of Birmingham
University of Chester
University of Warwick
University of Exeter

 

آینده شغلی فارغ التحصیلان رشته حسابداری در انگلستان

رشته حسابداری از رشته های تحصیلی محبوب در سراسر جهان است که تحصیل در این رشته در انگلستان آینده و مسیر شغلی ایده آلی را برای فارغ التحصیلان آن رقم میزند. نرخ بیکاری در کشور انگلستان بسیار پایین است و این بدان معنی می باشد که فارغ التحصیلان رشته حسابداری در انگلستان هیچ دغدغه و نگرانی از بابت کار نباید داشته باشند.

افراد دارای مدرک حسابداری در انگلستان می توانند در یکی از مشاغل زیر شروع به کار کنند:

 • شرکت‌های بیمه
 • مشاغل مشاوره مالی
 • مشاغل بانکداری
 • تحلیلگر مسائل سرمایه‌گذاری
 • حسابداری شرکتی
 • پست های مدیریتی، مانند مدیر امور مالی

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره