رتبه بندی دانشگاه های انگلستان در سال ۲۰۲۲

اگر شما هم قصد تحصیل در کشور انگلستان را دارید در این مقاله به بررسی رتبه بندی دانشگاه های انگلستان در سال ۲۰۲۲ خواهیم پرداخت تا آشنایی و اطلاعات کامل انتخابی درست در این زمینه داشته باشید. کشور انگلستان با داشتن سیستم آموزشی بسیار پیشرفته همواره خدمات آموزشی سطح بالایی را به داوطلبان  ارائه می دهد و به همین خاطر است که هرساله دانشگاه های متعددی از این کشور در لیست بهترین دانشگاه های جهان قرار دارند.

رتبه بندی دانشگاه های انگلستان ۲۰۲۲

در رتبه بندی سال ۲۰۲۲ دانشگاه آکسفورد توانسته جایگاه خود را به عنوان برترین دانشگاه انگلستان حفظ کند. این دانشگاه همواره جز ۳ دانشگاه برتر انگلستان می باشد و از نظر مقیاس رتبه بندی QS پنجمین دانشگاه برتر جهان است در حالی که دانشگاه کمبریج سرسخت ترین رقیب دانشگاه آکسفورد در انگلستان جایگاه هفتم را در جهان دارد.

در رتبه بندی QS که در سال ۲۰۲۲ انجام گرفت نام ۹۰ دانشگاه انگلستان وجود دارد که نسبت به رتبه بندی سال قبل ۶ دانشگاه بیشتر است. از از این ۹۰ دانشگاه ۴ دانشگاه در بین ۱۰ دانشگاه برتر جهان و ۴ دانشگاه دیگر در بین ۵۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته است.

UK RankGlobal RankInstitution
۱۵University of Oxford
۲۷University of Cambridge
۳۸Imperial College London
۴۱۰UCL (University College London)
۵۲۰University of Edinburgh
۶۲۷=The University of Manchester
۷۳۱=King’s College London (KCL)
۸۴۹London School of Economics and Political Science (LSE)
۹۵۸University of Bristol
۱۰۶۲The University of Warwick

 

معرفی برترین دانشگاه های انگلستان در سال ۲۰۲۲

تحصیل در دانشگاه های انگلستان آرزویی است که بسیاری از افراد در سر دارند چرا که دانشگاه های این کشور جز برترین دانشگاه های جهان هستند. استانداردهای این دانشگاه ها بسیار بالا بوده و از امکانات و تجهیزات به روز برای آموزش دانشجویان استفاده می شود. برای پذیرش در بهترین دانشگاه های انگلستان لازم است تا شرایط و مدارک تحصیلی شما در بین سایر داوطلبان بهترین باشد تا بتوانید فرصت تحصیل در آن ها را به دست بیاورید.

  1. دانشگاه وارویک

دانشگاه وارویک جایگاه خود را به عنوان رتبه دهم در لیست رتبه بندی دانشگاه های انگلستان در سال ۲۰۲۲ حفظ کرده است و یکی از بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در انگلستان می باشد.  این دانشگاه امتیاز خوبی در همه شاخص ها دریافت کرده است. این دانشگاه در سال ۱۹۹۵ تاسیس شده و در کاونتری قرار دارد. رتبه دانشگاه وارویک در لیست برتین دانشگاه های جهان ۶۲ است که به علت چشم انداز جهانی این دانشگاه و استادها و دانشجویان بین المللی آن است.

  1. دانشگاه بریستول

دانشگاه بریستول اولین دانشگاهی است که در شهر بریستول در سال ۱۹۰۵ تاسیس شده است. این دانشگاه با ۹ پله سقوط در لیست در رتبه ۵۸ قرار دارد و می توان گفت نتوانسته رشد و پیشرفت لازم در این زمینه داشته باشد.

دانشگاه بریستول با داشتن سیستم آموزشی نوین و باکیفیت در جهان شهرت دارد. این دانشگاه در اکثر معیارها و شخص های رتبه بندی امتیاز خوبی دریافت کرده است. دانشگاه بریستول دارای ۶ دانشکده است.

  1. دانشگاه اقتصاد و علوم سیاسی لندن (LSE)

این دانشگاه در رتبه بندی برترنی دانشگاه های انگلستان در رتبه ۸ و در لیت برترین دانشگاه های جهان با ۵ پله نزول نسبت به سال گذشته در جایگاه ۴۹ قرار دارد. دانشگاه اقتصاد و علوم سیاسی لندن بیشترین تنوع دانشجویان بین المللی را دارد به طوری که ۷۰ درصد دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان بین المللی تشکیل داده است.

  1. کینگز کالج لندن (KCL)

دانشگاه کینگز کالج لندن داوطلبان بسیاری از سراسر دنیا دارد و بیشترین درخواست پذیرش را در بین دانشگاه ها دارد. این دانشگاه رتبه ۳۱ را در جهان داشته و یکی از بهترین و مشهورترین دانشگاه ها در رشته پزشکی دارد. کینگز کالج لندن در همه شاخص های ارزیابی به خصوص شهرت علمی رتبه بالایی کسب کرده است.

  1. دانشگاه منچستر

دانشگاه منچستر در سال ۱۸۲۹ در شهر منچستر تاسیس شد. این دانشگاه بیشتر ظرفیت خود را به دانشجویان بین المللی اختصاص داده است. رتبه دانشگاه در انگلستان ۷ بوده و رتبه ۲۷ را در رتبه بندی برترین دانشگاه های جهان دارد. فارغ التحصیلان دانشگاه منچستر در بین کارفرمایان بسیار محبوب می باشند.

  1. دانشگاه ادینبورگ اسکاتلند

این دانشگاه یکی از محبوبترین دانشگاه های تحقیقاتی کشور است. این دانشگاه از باکیفیت ترین دانشگاه های انگلستان است و رتبه ۵ را دربین دانشگاه های انگلستان و رتبه ۲۰ را در جهان دارد همچنین این دانشگاه به ترتیب رتبه ۲۵ و ۳۱ را در شهرت علمی و شهرت کارفرما دارد.

  1. دانشگاه کالج لندن UCL

دانشگاه کالج لندن یکی از با کیفیت ترین و معتبرترین دانشگاه ها در زمینه آموزش دانشجویان می باشد. این دانشگاه دهمین دانشگاه برتر جهان است که نزدیک به دو قرن قدمت دارد. این دانشگاه از لحاظ شاخص شهرت در جهان بسیار خوب عمل کرده و رتبه ۱۳ را در آن داشته و چهارمین دانشگاه برتر انگلستان می باشد. جالب است بدانید که ظرفیت هر کلاس آموزش آن ۹ نفر است.

  1. امپریال کالج لندن

امپریال کالج لندن از مشهورترین دانشگاه های انگلستان است که در اسل ۱۹۰۸ در کینگزتون جنوبی تاسیس شد این دانشگاه در رتبه بندی برترین دانشگاه های انگلستان در سال ۲۰۲۲ رتبه ۸ را به خود اختصاص داده است. رشته مهندسی برق دانشگاه امپریال کالج بسیار مشهور و پرطرفدار است.

  1. دانشگاه کمبریج

دانشگاه کمبریج یکی از بهترین دانشگاه های انگلستان است که این دانشگاه در لیست برترین دانشگاه های انگلستان همواره در دانشگاه آکسفورد در رقابت است که امسال در رتبه دوم دانشگاه های برتر انگلستان و رتبه هفتم در برترین دانشگاه های جهان دارد. این دانشگاه در سال ۱۲۰۹ تاسیس شده و دارای ۳۱ دانشکده می باشد.

۱.دانشگاه آکسفورد

دانشگاه آکسفورد قدیمی ترن و معتبرترین دانشگاه انگلستان است که کمتر کسی ممکن است نام آن را نشنیده باشد این دانشگاه در سال ۱۰۹۶ تاسیس شد و از آن زمان تاکنون با کیفیت ترین خدمات آموزشی را به دانشجویان ارائه می دهد. بیش از ۳۰ درصد دانشجویان دانشگاه آکسفورد دانشجویان بین المللی هستند. این دانشگاه توانسته در  همه شاخص های ارزیابی رتبه بسیار بالا کسب نماید و هر ساله در بین ۵ دانشگاه برتر جهان قرار بگیرد.

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره