مراحل اخذ پذیرش در دوره لیسانس در کانادا

بسیاری از دانش اموزان قصد دارند پس از دریافت مدرک دیپلم برای تحصیل در مقطع لیسانس کشور انگلستان را انتخاب می کنند زیرا این کشور با کیفیت بالای آموزشی و شرایط ایده آل توانسته توجه همه را به سوی خود جلب کند. اگر شما هم برای تحصیل در مقطع کارشناسی انگلستان را در نظر دارید باید اطلاعات کاملی در این زمینه کسب کرده و با مراحل این فرایند آشنا شوید. در ادامه با بررسی مراحل اخذ پذیرش در دوره لیسانس در کانادا همراه ما باشید.

 

 

آشنایی با دوره لیسانس در کانادا

دوره لیسانس در کانادا به صورت دوره های ۳ ساله با ۹۰ واحد درسی و یا دوره های ۴ ساله با ۱۲۰ واحد درسی به دانشجویان ارائه می شود. این مقطع در کانادا undergraduate  نامیده می‏‌شود.

ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا پس از پایان دبیرستان و دریافت مدرک دیپلم در تمام استان های کانادا امکان پذیر می باشد به جز استان کبک.  در استان کبک شیوه ورود به دانشگاه اندکی متفاوت است دانش آموزان باید پس از پایان سال یازدهم دبیرستان یا وارد دوره کالج می شوند و یا پس از گذراندن دوره ۲ ساله پیش دانشگاهی وارد دانشگاه و مقطع لیسانس می شوند.

در برخی از کالج های کانادا برنامه هایی وجود دارد که به برنامه ترنسفر موسوم است در طی این برنامه ها دانشجویان می توانند پس از دو سال تحصیل دوره دیپلم در کالج به دانشگاه منتقل شوند و با گذراندن ۲ سال مدرک لیسانس خود را دریافت نمایند.ضمنا توجه به این نکته مهم است که با دیپلم هر کالجی نمی توان وارد هر دانشگاهی شد و رشته ها باید با هم همخوانی داشته باشند.

 

 

چگونه برای اخذ پذیرش در دوره لیسانس کانادا اقدام کنیم؟

اولین قدم برای تحصیل در کانادا انتخاب دانشگاه و رشته تحصیلی در این کشور می باشد که پس از تصمیم گیری در این مورد و آگاهی از شرای مرکز آموزشی مربوطه و فراهم کردن مدارک مورد نیاز نوبت به ارسال درخواست به منظور اخذ پذیرش در دوره لیسانس کانادا می باشد. مراحل اخذ پذیرش در دوره لیسانس کانادا به صورت زیر است:

۱.ابتدا وارد وب سایت دانشگاه شده و به قسمت Undergraduate Admission وارد شده و گزینه Apply انتخاب کنید. همچنین در برخی از استان ها اپلیکیشن و یا وب سایت مخصوصی برای این منظور در نظر گرفت شده است مانند استان انتاریو که در آن وب سایتی به نام Ontario Universities’ Application Centre (OUAC) وجود دارد که از طریق آن می توان برای ۳ دانشگاه موجود در انتاریو درخواست ارسال کرد.

۲. در مرحله بعد باید یک اکانت یا حساب کاربری در این سامانه بسازید و اطلاعات شخصی خود را در آن وارد کنید.

۳. پس از ورود به قسمت اصلی اپلیکیشن نام رشته تحصیلی انتخابی و ترم شروع تحصیل را مشخص نمایید.

۴. در مرحله بعد باید اطلاعات دیگر نظیر سوابق تحصیلی، رزومه کاری ( در صورت وجود) و نمره زبان (در صورت وجود) را وارد وب سایت نمایید.

۵. مدارک لازم و مورد نیاز را باید در وب سایت مربوطه آپلود کنید.

۶. بعد از پر کردن فرم ها و بارگزاری مدارک خود باید با پرداخت هزینه اپلیکیشن فی در خواست خود را تکمیل و ثبت نمایید.

۷. در طی چند روز پس از ارسال درخواست یک ایمیل از طرف دانشگاه دریافت خواهید کرد که در آن کد پلیکیشن شما وجود دارد. اپلیکیشن کد یا شماره اپلیکیشن، شماره ای است که از طریق آن می توانید وضیعت در خواست خود را در وب سایت مشاهده کنید.

۸. پس از ارسال درخواست ظرف مدت چند ماه نامه پذیرش برای شما ارسال خواهد شد. پس از دریافت نامه پذیرش یا Letter of Acceptance  به زمان های تعیین شده برای ثبت نام و انتخاب واحد توجه کنید.

مدارک مورد نیاز برای ارسال درخواست پذیرش در مقطع لیسانس کانادا

در زمان ارسال درخواست پذیرش از دانشگاه های کانادا باید مدارک زیر را در وب سایت آپلود کنید:

  •  مدرک و ریز نمرات دبیرستان به همراه ترجمه همین مدارک
  •  کارنامه زبان
  • پاسپورت معتبر
  • رزومه کاری و پژوهشی ( در صورت وجود)
  • انگیزه نامه
  • توصیه نامه از معلمان مدرسه (در صورت وجود )

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره