معدل مورد نیاز برای تحصیل در انگلستان

تحصیل در مدارس و کالج ها و دانشگاه های انگلستان رویایی است که بسیاری از افراد در سر می پرورانند. دریافت پذیرش از انگلستان شامل یک سری شرایط می شود و همچنین بعضی از عوامل تاثیرگذار در روند پذیرش  هستند که شانس دریافت پذیرش از این کشور را افزایش می دهند که معدل یکی از این موارد است. در این مقاله با بررسی معدل مورد نیاز برای تحصیل در انگلستان همراه ما باشید.

 

 

اهمیت شرط معدل برای تحصیل در انگلستان

دانشگاه ها و مدارس انگلستان شرایطی را برای پذیرش دانشجویان خود در نظر دارند که در لیست این شرایط معدل نیز به چشم می خورد و دارا بودن معدل مناسب را یکی از شرایط تاثرگذار برای اخذ پذیرش به حساب می آورند. در واقع اهمیت معدل برای تحصیل در انگلستان به این دلیل است که از طریق آن فرد شایستگی و توانایی علمی خود را برای تحصیل در مدرسه یا دانشگاه مربوطه نشان می دهد. معدل مورد نیاز برای تحصیل در انگلستان می تواند بر اساس رشته انتخابی و مقطع تحصیلی متفاوت باشد.

معدل مورد نیاز برای تحصیل در انگلستان

دانشگاه های انگلستان ممکن است معدل های مختلفی را برای هر مقطع و رشته تحصیلی در نظر داشته باشند و هر چقدر دانشگاه دارای جایگاه بالاتری در لیست رتبه بندی دانشگاه داشته باشد یا به عبارتی جزو دانشگاه های برتر باشد معدل بالاتری برای پذیرش مورد نیاز می باشد.

برای تحصیل در کالج ها نمره ۱۲ حداقل معدل مورد نیاز برای تحصیل در انگلستان می باشد. البته این بدان معنا نیست که معدل های کمتر نتوانند در انگلستان تحصیل کنند. برای تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد حداقل معدل مورد نیاز ۱۴ و برای تحصیل در مقطع دکتری انگلستان حداقل معدل ۱۶ می باشد.

بنابراین می توان نتیجه گرفت حتما نباید برای تحصیل در انگلستان معدل شما ۲۰ یا ۱۹ باشد و می توان با معدل های پایین تری نیز در این کشور تحصیل کرد.

البته که تنها داشتن معدل خوب برای تحصیل در انگلستان کافی نیست و باید شرایط دیگری از جمله موارد زیر داشته باشید:

  • داشتن مدرک آیلتس با نمره ای که دانشگاه برای آن مقطع تعیین کرده است.
  • تمکن مالی کافی برای پرداخت شهریه و هزینه های زندگی مورد نیاز است.
  • داشتن سابقه تحقیقی و پژوهشی نیز یک امتیاز در زمان دریافت پذیرش می باشد.
  • نگارش مقالات علمی معتبر و چاپ شده در مجلات علمی که از شرایط مورد نیاز برای پذیرش در مقطع دکتری است و برای مقاطع پایینتر یک مزیت به حساب می آید.
  • پیدا کردن استاد راهنما که این فقط از شرایط مورد نیاز برای تحصیل در مقطع دکتر است.

تحصیل در انگلستان با معدل پایین

برخی از داوطلبان ادامه تحصیل در کانادا به علت داشتن معدل پایین تصور کنند که نمی توانند از دانشگاه های انگلستان پذیرش بگیرند و نسبت به قضیه ادامه تحصیل در کانادا نا امید شوند اما این دشته از داوطلبان باید بدانند که تصور آن ها کاملا اشتباه است.

دانشگاه های انگلستان شرایط و ملاک های مختلفی برای انتخاب و پذیرش دانشجویان خود در نظر گرفته اند که شما ب فراهم کرد این شرایط می توانید به راحتی در این کشور تحصیل کنید و داشتن معدل بالا فقط در افزایش شانس پذیرش شما نقش دارد. بدین صورت که اگر معدل شما کم است می توانید با تمرکز با دیگر شرایط گفته شده شانس خود را افزایش بدهید.

 

معدل مورد نیاز برای تحصیل در انگلستان

 

از جمله مواردی که می تواند در روند دریافت پذیرش از انگلستان تاثیر مثبت داشته باشد و اثر معدل کم را جبران کند داشتن رزومه تحقیقاتی و پژوهشی و نگارش مقالات علمی معتبر است. پس توصیه ما به شما این است که در کنار معدل به دیگر شرایط مورد نیاز برای تحصیل در این کشور نیز تمرکز کنید.

 

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره