۵ توصیه کاربردی برای ادامه تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا یکی از بهترین روش ها برای مهاجرت تحصیلی بهشمار می آید که طرفداران آن روز به روز در حال افزایش است. کشور کانادا با فراهم کردن شرایط تحصیلی ایده آل نظیر وجود دانشگاه های برتر و کیفیت بالای آموزش و برخورداری از شاخصه های کیفیت زندگی نظیر درآمد، شادی، بهداشت و غیره توانسته به محبوبیت فعلی خود دست یابد. اگر شما هم تصمیم به ادامه تحصیل در کشور کانادا دارید توجه به یک سری نکات می تواند در این روند بسیار مفید باشد. در ادامه مقاله ۵ توصیه کاربردی برای ادامه تحصیل در کانادا نوشته شده است که با توجه به آن ها دوران تحصیل شما در این کشور می تواند بسیار راحتتر باشد.

 

 

۱.برای پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا از قبل برنامه ریزی کنید

یکی از اصلی ترین مواردی که دانشجویان باید قبل از مهاجرت تحصیلی به کانادا باید به آن توجه کنند و برای آن برنامه ریزی دقیقی داشته باشند هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا است. هزینه تحصیل و زندگی در کانادا به عوامل مختلفی نظیر موارد زیر بستگی دارد:

  • شهر انتخابی
  • دانشگاه
  • رشته تحصیلی

درست است که هزینه های تحصیل در کشور کانادا نسبت به سایر کشور ها نظیر آمریکا و استرالیا کمتر است اما باز هم هزینه های تحصیل در این کشور ممکن است برای دسته ای از داوطلبان به خصوص داوطلبان ایرانی به علت قیمت ارز، بالا باشد. بنابراین دانشجویان بین المللی باید از قبل برنامه ریزی کنند که هزینه های خود را در این کشور چگونه می خواهند پرداخت کنند و بودجه ای برای آن تامین کنند. ممکن است شنیده باشید که امکان کار دانشجویی در کانادا فراهم است اما باید به این نکته نیز باید توجه کرد که درآمد این گونه کارها نسبت به هزینه های زندگی و تحصیل در این کشور بسیار اندک است و به عنوان یک گزینه کمکی در پرداخت مخارج می توان روی آن حساب کرد.

 

5 توصیه کاربردی برای ادامه تحصیل در کانادا

 

۲.به وام های دانشجویی در کانادا توجه کنید

اگر قصد دارید برای تامین هزینه های خود در این کشور از وام های دانشجویی کانادا استفاده کند، حتما چندین بار قبل از اقدام برای این کار فکر کنید و مطمئن شوید که از پس پرداخت وام ها بر می آیید. برای بازپرداخت این گونه وام ها شما باید پس از فارغ التحصیلی حداقل به مدت ۴۰ ساعت در هفته کار کنید.

بنابراین قبل از طی مراحل درخواست پذیرش از کانادا حتما در مورد جنبه های مالی این سفر به خوبی فکر کنید و بودجه ای را برای این منظور فراهم کنید و نسبت به هزینه ها و روش های کسب درآمد در این کشور نگاه واقع بینانه ای داشته باشید و سعی کنید تمام مخارج خود را در این سفر پیشبینی کنید.

۳.برای به دست آوردن بورسیه های تحصیلی کانادا تلاش کنید

یکی از مهمترین توصیه های در ۵ توصیه کاربردی برای ادامه تحصیل در کانادا، موضوع دریافت ببورسیه می باشد. خوشبختانه طیف وسیعی از بورسیه های تحصیلی در کشور کانادا برای دانشجویان وجود دارد و حتی دانش آموزان نیز می توانند برای دریافت بورسیه های تحصیلی مقطع دبیرستان در کانادا اقدام کنند. دریافت بورسیه تحصیلی ارتباط مستقیمی با معدل و رزومه تحصیلی و پژوهشی فرد دارد به طوری که هرچقدر داوطلب از نظر علمی شایسته تر باشد شانس دریافت بورسیه تحصیلی او نیز افزایش خواهد یافت. اگرچه برای دریافت بورسیه رقابت شدیدی بین داوطلبان وجود دارد اما تعداد بورسیه های ارائه شده نیز کم نیستند.

همچنین اگر موفق به دریافت بورسیه تحصیلی در بدو ورود به کانادا و شروع به تحصیل نشدید اصلا نگران نباشید چرا که بعد از گذشت ۱ الی ۲ ترم اگر نمرات شما بالا باشد و بتوانید شایستگی علمی خود را ثابت کنید و جز دانشجویان ممتاز باشید بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی به شما تعلق خواهد گرفت.

 

5 توصیه کاربردی برای ادامه تحصیل در کانادا

 

۴.هدف خود را از تحصیل در کانادا مشخص کنید

هدف خود را از ورود به کانادا به طور دقیق مشخص کنید و دید واضحی از آینده خود در این کشور داشته باشید. پاسخ به این سوالات می تواند بسیار کمک کننده باشد:

  • بعد از اتمام دوره تحصیلی خود در کانادا قصد انجام چه کاری را دارید؟
  • آیا قصد ادامه تحصیل دارید یا می خواهید مشغول به کار شوید؟
  • پس از اتمام مدت ویزای تحصیلی، می خواهید در کانادا به چه کاری مشغول شوید؟

خبر خوب این است که در کشور کانادا افراد می توانند در طی مدت کوتاهی وارد بازار کار شده و مجوز کار پس از تحصیل را دریافت کنند که مدت زمان این مجوز به طول دوره تحصیلی فرد بستگی دارد.

۵.مهارت های خود را برای کار در کانادا تقویت کنید

با توجه به هزینه های تحصیل در این کشور، یکی از مواردی که خوب است به آن توجه کنید این است که با یادگیری مهارت های مختلف می توانید در حین تحصیل در کانادا درآمد داشته باشید. یا اگر مهارتی دارید با تقویت آن ضمن تحصیل به درآمد برسید و حتی بعد از فارغ التحصیلی فعالیت خود را در آن زمینه گسترش دهید.

به طور مثال می توانید در مشاغل آنلاین که مختلفی که در کانادا وجود دارد فعالیت کنید که از آن جمله می توان به طراحی سایت و یا طراحی گرافیک اشاره کرد. مشاغل آنلاین یکی از بهترین نوع کارها در زمان تحصیل است چرا که دانشجویان می توانند تمرکز بیشتری بر روی درس خود داشته باشند و دست آن ها در مدیریت زمان خود باز است.

یا علاوه بر کارهای آنلاین، مشاغلی دیگری مانند آشپزی و آرایشگری نیز وجود دارد که می تواند گزینه ای مناسب برای کسب در آمد در زمان تحصیل باشد. مشاغل بسیاری از این دست وجود دارد که با توجه به مهارت خود بتوانید از آن ها کسب درآمد کنید.

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره