وضعیت تحصیل انگلستان در دوران کرونا

شیوع ویروس کرونا در جهان زندگی انسان ها را تحت تاثیر قرار داده و سبک زندگی افراد را به کلی دگرگون کرده است. همچنین این ویروس چالش ها و مشکلات عدیده ای را برای دانشجویان بین المللی در انگلستان و در سرتاسر جهان ایجاد کرده است و روند وضعیت تحصیل انگلستان در دوران کرونا بسیار متفاوت شده است.

از جمله چالش هایی که دانشجویان بین المللی درگیر آن بودند می توان به بسته شدن مرزها و وضیعت نامشخص دانشگاه ها نسبت به برنامه های تحصیلی و وضیعت ترم های آتی و تعطیل شدن بسیاری از مشاغل نیمه‌وقت دانشجویان اشاره کرد.

وضیعت تحصیل انگلستان در دوران کرونا

که این مشکلات مربوط به اولین سالی بود که ویروس کرونا در جهان و انگلستان شیوع پیدا کرد.

اکنون با گذشت نزدیک به ۲ سال از این همه گیری و در سال ۲۰۲۱ شرایط تحصیل و مهاجرت به انگلستان آسانتر شده و دانشجویان بین المللی راحتتر از سال گذشته می توانند برای تحصیل به این مقصد تحصیلی باکیفیت از نظرآموزش و شرایط زندگی مهاجرت کنند و از خدمات تحصیلی سطح بالا در انگلستان بهره مند شوند.

مراکز آموزشی انگلستان از زمان شیوع همه گیری تا به امروز تلاش های فراوانی برای تطبیق با شرایط جدید انجام داده و موفقیت های قابل توجهی نیز در این زمینه کسب کرده اند.

کشور انگلستان با انجام اقدامات خلاقانه در ضمن حفظ کیفیت کلاس های درس برای دانشجویان بومی و بین المللی، سطح رضایت دانشجویان و دانش آموزان را افزایش داده و توانسته به گزینه ای مناسب برای تحصیل در دوران کرونا تبدیل بشود.

وضیعت کرونا در انگلستان در سال ۲۰۲۱

با کشف واکسن کرونا کشور انگلستان نخستین کشوری بود که برنامه واکسیناسیون عمومی را آغاز کرده است و پیشرفت این برنامه در انگلستان باعث شده تا درصد افراد مبتلا به این بیماری سیر نزولی داشته باشد و روز به روز در مقابله با بیماری کرونا به پیروزی قطعی نزدیک بشود.

با توجه با واکسیناسیون عمومی و کاهش چشمگیر این بیماری دولت انگلستان قرنطینه و تدابیر سخت گیرانه را کاهش داده و به مردم اجازه می دهد تا با حفظ پروتکل های بهداشتی به زندگی عادی خود برگردند.

اکنون در زمان نوشتن این مقاله به نقل از یورونیوز بیش از ۳۰ میلیون بریتانیایی دوز اول واکسن کرونا  و حدود ۳.۵ میلیون نفر دوز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند که به سرعت بر تعداد این افراد افزوده می شود چرا که دولت بریتانیا مصمم است تا در کوتاهترین زمان ممکن همه ی شهروندان خود را واکسینه کرده و ایمنی بالایی در برابر ویروس کرونا داشته باشد.

با توجه به چشم انداز روشنی که واکسیناسیون عمومی در انگلستان ایجاد کرده است احتمال اینکه تحصیل و آموزش در انگلستان در کمترین زمان ممکن به حالت قبل برگردد بسیار قوی است.

البته به این معنی نیست که تدابیرلازم برای حفظ سلامتی مثل زدن ماسک، شست و شوی دست ها و استفاده از مواد ضدعفونی کننده را بتوان در زمان کوتاهی کنار گذاشت چرا که رعایت این موارد تا ریشه کن شدن کامل این بیماری ضروری است.

وضیعت تحصیل انگلستان در دوران کرونا

تحصیل در انگلستان در دوران کرونا

دانشگاه های انگلستان با شرایط ویژه ای که همه گیری Covid-19 به همراه داشته سازگار شده اند و اولویت اصلی خود را اطمینان از سلامت دانشجویان می دانند و در این راستا دانشگاه ها خدماتی در جهت حمایت از دانشجویان بین المللی مانند مشاوره رایگان و خطوط  تلفنی شبانه روزی برای پاسخ دهی و کمک به دانشجویان و…ارائه می دهند.

از ژانویه ۲۰۲۱ ، برای ورود به انگلستان از کشورهای مختلف،افراد باید برگه جواب آزمایش منفی Covid-19 را به همراه داشته باشند که این آزمایش نباید بیش از سه روز قبل از سفر فرد انجام شده باشد.همچنین دانشجویان بین المللی در بدو ورود به انگلستان باید یک دوره قرنطینه در هتل یا اقامتگاه خود بگذرانند تا از سلامت خود اطمینان حاصل کنند.

در حال حاضر روند درخواست پذیرش از دانشگاه های انگلستان به صورت عادی است و دانشگاه ها برنامه های خود مبنی بر جذب دانشجویان بین المللی را طبق روال گذشته انجام می دهند و وزرات کشور انگلیس اعلام کرده است که دانشجویان بین المللی می توانند قبل از صدور ویزای Tier 4 که همان ویزای تحصیلی دانشجویان است تحصیلات خود را به صورت مجازی در این کشور شروع کنند.

نحوه آموزش در انگلستان در دوران کرونا

در حال حاضر دانشگاه ها و مراکز آموزشی در انگلستان گزینه های منعطف پذیری برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهند و آموزش در انگلستان در اکثر دانشگاه ها به صورت ترکیبی از آموزش مجازی  و آموزش حضوری است که آموزش حضوری در برخی دانشگاه ها و رشته ها با رعایت پروتکل های بهداشتی تعیین شده توسط وزرات بهداشت انگلستان برگزار می شود.

آموزش حضوری در کشور انگلستان سطوح کیفیت خود را حفظ کرده و به بهتربن شیوه ممکن برگزار می شود تنها تعداد دانشجویان در هر کلاس کاهش یافته است.

در آموزش مجازی نیز بستری مناسب برای آموزش فراهم شده و امکانات زیرساختی و اینترنت پرسرعت در اختیار دانشجویان و دانشگاه ها قرار گرفته است.

البته در صورتی که بیماری شدت پیدا کند آموزش ها فقط به صورت مجازی ممکن خواهد بود و دانشجویان فقط در شرایط ضروری می توانند به دانشگاه ها مراجعه کنند. همچنین ممکن است مراکز آموزشی مختلف شرایط ویژه دیگری در مورد برنامه های کلاسی خود داشته باشند که دراین صورت حتما دانشجویان خود را مطلع خواهند کرد.

هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان در دوران کرونا

دانستن شرایط زندگی و تحصیل در کشور انگلستان برای برنامه ریزی صحیح و دقیق در زمینه مهاجرت تحصیلی به انگلستان مورد نیاز است.هزینه زندگی در انگلستان تا حد زیادی به شهری که قصد تحصیل در آن را دارید بستگی دارد به طوری که هزینه زندگی در شهر لندن، پایتخت انگلستان بسیار بیشتر و حدود ۱۲۰۰ پوند برای هر فرد می باشد و هزینه زندگی در شهرهای دیگر به جز لندن حدود ۸۵۰ پوند می باشد.

وضیعت تحصیل انگلستان در دوران کرونا

هزینه های تحصیل در انگلستان به دانشگاه و رشته ی تحصیلی که انتخاب می کنید مرتبط است به عنوان مثال رشته های پزشکی به دلیل داشتن واحدهای عملی بیشتر شهریه ی بیشتری نسبت به سایر رشته های فاقد واحد عملی دارند. به طور میانگین هزینه تحصیل در انگلستان حدود ۲۵ هزار پوند در سال می باشد.

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره