آشنایی با ویزای گلوبال تلنت انگلستان

برای مهاجرت به انگلستان و تحصیل در این کشور روش های متعددی وجود دارد که یک از آن ها اخذ ویزای گلوبال تلنت انگلستان است. این ویزا به دانشمندان و افرادی که در یک رشته استعداد دارند کم می کند تا با تحصیل در انگلستان و کار و زندگی در این کشور، پروژه های ارزشمندی که به پیشرفت جامعه و علم کمک می کند ارائه بدهند. ویزای گلوبال تلنت به افرادی که استعداد و توانایی های خود را در حوزه خاص اثبات می کنند این فرصت را می دهد تا با مهاجرت به انگلستان به فرد مهمی در حوزه کاری خود تبدیل بشوند. در ادامه می خواهیم تا با آشنایی با ویزای گلوبال تلنت انگلستان، اطلاعات دقیقی در این باره ارائه دهیم.

 

ویزای گلوبال تلنت چیست؟

همانطور که گفته شد این نوع ویزا برای افراد دارای استعداد و دانشمندانی که در زمینه خاص پروژه در جهت پیشرفت علم ارائه می دهند در نظر گرفته شده است.

با دریافت ویزای تلنت انگلستان داوطلبان می توانند به راحتی تا ۵ سال در انگلستان زندگی و کار کنند. لازم به ذکر است این ویزا را می توان تا هر چند بار تمدید کرد و در واقع این نوع ویزا در سال ۲۰۲۰ جایگزین ویزای tier1 شد تا افراد شایسته و دارای استعداد روند مهاجرت راحتتری داشته باشند.

ویزای گلوبال تلنت انگلستان به دارندگان خود این اجازه را می‌دهد که در انگلیس به صورت خویش‌فرما، کارمند یا مدیر یک شرکت فعالیت کنند. همچنین در طول مدت زمانی که این ویزا را دارید می توانید بدون اطلاع و اجازه وزارت کشور انگلستان شغل خود را تغییر دهید.

دریافت ویزای تلنت انگلستان نیازی به داشتن مدرک زبان نداشته و افراد می توانند همسر و فرزندان خود از طریق دریافت ویزای همراه انگلستان  آن ها با خود به این کشور ببرند. همچنین امکان سفر به سایر کشورها با داشتن این نوع ویزا امکان پذیر است.

 

شرایط دریافت ویزای گلوبال تلنت انگلستان

تنها شرط دریافت این نوع ویزا جزو استعدادهای خاص بودن می باشد که البته لازم است آن را به مراکز مربوطه اثبات نمایید. این ویزا یکی از پیشنهادهای دولت بریتانیا برای جذب استعدادهای برتر در زمینه‌های علوم، تحقیقات، فناوری دیجیتال و هنر است.

افراد در صورتی می توانند این نوع ویزا را دریافت کنند که یا در زمینه کاری خود پیشرو باشند و یا پتانسیل پیشرو بودن را داشته باشند که تحقیقات، بررسی و صدور این نوع ویزا توسط وزارت کشور انگلستان انجام می پذیرد و تایید نهایی توسط یکی از شش نهاد تعیین شده وزارت کشور بریتانیا انجام می پذیرد. نهاد های تعیین شده برای هر رشته جدا می باشند.

این تایید باید توسط یکی از شش نهاد تعیین شده وزارت کشور بریتانیا انجام شود. این نهادها برای هر رشته‌ای جداگانه انتخاب شده‌اند و تصمیم‌گیری می‌کنند. لازم به ذکر است که اگر موفق به دریافت جایزه مهمی در زمینه کاری خود شده باشید نیازی به دریافت تاییدیه نبوده و بدون آن می توانید برای درخواست ویزا اقدام کنید.

 

کدام رشته‌ها مورد نیاز و مورد تایید ویزای تلنت انگلستان است؟

به طور دقیق‌تر شغل‌های زیر مد نظر وزارت کشور بریتانیا هستند:

 • شغل‌های حوزه مهندسی
 • شغل‌های حوزه دارو و پزشکی
 • شغل‌های مربوط به علوم انسانی و علوم پایه
 • معماری
 • رشته‌های هنری
 • شغل‌های حوزه دیجیتال و تکنولوژی

 

نهادهایی که تاییدیه مورد نیاز وزارت کشور را صادر می‌کنند عبارتند از:

 • رشته‌های مربوط به هنر و فرهنگ: شورای هنر بریتانیا
 • رشته‌های علوم انسانی: آکادمی بریتانیا
 • رشته‌های مهندسی: آکادمی سلطنتی مهندسی
 • علوم پزشکی: انجمن سلطنتی
 • علوم تحقیقاتی: مرکز پژوهش بریتانیا
 • تکنولوژی دیجیتالی: انجمن ملی تکنولوژی

 

اعتبار ویزای گلوبال تلنت بریتانیا

با دریافت این ویزا افراد می توانند تا ۵ سال در انگلستان به کار، تحصیل و زندگی بپردازند. بعد از گذشت این مدت افراد در صورتی که بخواهند باز هم در این کشور بمانند می توانند به مدت ۱ الی ۵ سال و برای هر چند بار ویزای خود را تمدید نمایند. در صورت داشتن شرایط مورد نیاز افراد می توانند برای دریافت اقامت دائم و پاسپورت انگلستان نیز اقدام نمایند.

افرادی که به عنوان لیدر در رشته خود برای دریافت ویزای گلوبال تلنت اقدام کرده و به انگلستان مهاجرت کرده اند، برای دریافت اقامت دائم انگلستان لازم است تا ۳ سال در این کشور زندگی کنند.

اگر به واسطه اینکه استعداد درخشان هستید و در آینده می توانید لیدر و پیشرو در حوزه خاصی شوید و از این طریق ویزای گلوبال تلنت دریافت کرده اید، برای دریافت اقامت دائم باید حداقل ۵ سال در انگلستان زندگی کرده باشید.

 

مدارک مورد نیاز دریافت ویزای تلنت انگلستان

مدارک مورد نیاز برای دریافت این نوع ویزا عبارتند از:

 • ارائه مدارک هویتی و پاسپورت
 • ارائه تست منفی بیماری سل
 • ارائه معرفی نامه از محل کار
 • ارائه تائیدیه و اظهار نامه در صرت دریافت بورسیه و کمک هزینه تحصیلی

افرادی که در حوزه تحقیق و آموزش درخواست داده اند باید ابتدا با ۴ نفر از افراد عالی‌رتبه حوزه کاری خود مصاحبه کرده و نامه‌ای از محل کار خود دریافت نمایند که در آن فرد و حوزه‌ای را که در آن مشغول به کار است را معرفی نماید.

 

مدارک لازم برای کسانی که در رشته‌های فرهنگی و هنر اقدام کرده اند شامل رزومه و ارائه‌ مدارکی مبنی بر موفقیت‌ها، جوایز و دستاوردهای فرد در زمینه‌ هنری مورد نظر می باشد. همچنین ارائه ۳ توصیه‌نامه که فرد را معرفی می کند و در مورد دستاوردها و ارزش‌هایی که در رشته خود خلق کرده، توضیح می دهد نیز الزامی است.

برای اخذ ویزای گلوبال تلنت انگلستان در حوزه‌های تکنولوژی دیجیتال لازم است تا فرد ۳ توصیه‌نامه از طرف سازمان‌های مرتبط با حوزه تکنولوژی دیجیتال ارائه دهد که در آن‌ها فرد را معرفی و از دستاوردهایش بنویسند و از مزایای حضور و فعالیت فرد در انگلستان بگویند. همچنین ارائه مدارک نشان دهنده تجربه فرد در حوزه تکنولوژی دیجیتال باشد‌ و یا حداقل ۵ سال سابقه عضو ارشد از دانشگاه مرتبط با این رشته را داشته باشد. برای درخواست ویزا در این رشته حداقل به ۱۰مدرک احتیاج دارید که صلاحیت شما را در این رشته اثبات نماید.

 

هزینه درخواست ویزای گلوبال تلنت انگلستان

هزینه ای که برای درخواست ویزا گلوبال تلنت در نظر گرفته شده ۶۲۳ پوند است که در صورت درخواست بر اساس تاییدیه باید در دو نوبت پرداخت شود بدین صورت که ۵۴۶ پوند را هنگام درخواست تاییدیه و ۱۶۷ پوند را زمانی که برای خود ویزا درخواست می دهید باید پرداخت کنید. اما در صورتی که با داشتن یک جایزه معتبر و بدون نیاز به تاییدیه درخواست می‌دهید، باید کل مبلغ ۶۲۳ پوند را زمان درخواست ویزا پرداخت نمایید.

لازم به ذکر است افرادی که می خواهند برای همسر و فرزندان خود درخواست ویزای همراه دهند باید برای هر نفر ۶۲۳ پوند پرداخت نمایند که علاوه بر آن در زمان درخواست ویزا باید هزینه های مراقبت های بهداشتی را که به ازای هر نفر ۶۲۴ پوند در سال است نیز باید پرداخت شود.

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره