مقاطع دانشگاهی

برای پیدا کردن اطلاعات دقیق‌تر بر اساس نیازتان جستجو کنید

سال اول دانشجویان بین‌المللی (International Year 1)

IY1 دوره‌ای است برای دانشجویانی که سطح بالاتری نسبت به افرادی که در دوره فاندیشن شرکت می‌کنند دارند ولی شرایط لازم جهت تحصیل در سال اول دوره کارشناسی را ندارند. این دوره با هدف ارتقاء دانش علمی، مهارت‌های تحصیلی و توانایی‌های زبان انگلیسی برای موفقیت در سال دوم دوره کارشناسی طراحی شده است. با وجود اینکه IY1 تنها ۵ سال است که در سیستم آموزشی انگلستان گنجانده شده و موضوعات درسی محدودی را در بر می‌گیرد ولی هزاران دانشجو با شرکت در این دوره موفق به تحصیل در سال دوم دانشگاه شده‌اند. مدت زمان تحصیل در این دوره ۱۲ ماه بوده و معمولا بین ۹ تا ۱۲ موضوع درسی در آن پوشش داده می‌شود.

 

دوره کارشناسی یا لیسانس

 

دوره کارشناسی یا لیسانس

تحصیل در دوره کارشناسی به دانشجویان کمک می‌کند تا درک کاملی از یک موضوع بدست آورند. تحصیل تمام‌وقت در این دوره به طور معمول ۳ سال به طول می‌انجامد (در بعضی موارد ۴ سال). عناوین مختلفی برای دوره‌های تحصیلی این مقطع وجود دارد که عبارتند از: لیسانس هنر (BA)، لیسانس علوم (BSc)، لیسانس آموزش (BEd) و لیسانس مهندسی (BEng).

دوره پیش از کارشناسی ارشد (Pre-Master)

دوره Pre-Master برای دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دارند طراحی شده است. دانشجویانی که به تحصیل در این دوره می‌پردازند تجربه منحصر بفردی را از یادگیری زبان انگلیسی، انجام کارهای تحقیقاتی، ارائه کنفرانس، کسب مهارت‌های مطالعه و شرکت درکلاس‌های اختیاری GMAT کسب می‌کنند. این دوره بر اساس نیاز دانشجو معمولا بین ۳ تا ۶ ماه به طول می‌انجامد و در طول سال تحصیلی ۳ یا ۴ بار امکان ثبت‌نام در آن وجود دارد. در اغلب موارد، زمانی که دانشجویان این دوره را در یک کالج ویژه سپری می‌کنند، اساتید به آن‌ها کمک می‌نمایند تا رشته و دانشگاه مناسب خود را انتخاب کرده و جهت اخذ پذیرش از آن اقدام کنند. با این حال دانشگاه‌ها پرونده دانشجویان را به صورت فرد به فرد بررسی می‌کنند و تضمینی برای اخذ پذیرش وجود ندارد.

 

دوره کارشناسی ارشد یا فوق‌لیسانس

 

دوره کارشناسی ارشد یا فوق‌لیسانس

تحصیل در دوره کارشناسی ارشد می‌تواند گزینه مناسبی برای افرادی باشد که تمایل دارند دانش خود را درباره یک موضوع خاص افزایش دهند، پس از اتمام دوره کارشناسی به کشف سایر علایق خود بپردازند و یا آینده شغلی خود را بهبود ببخشند. تحصیل در دوره کارشناسی ارشد معمولا ۱ سال به طول می‌انجامد. عناوین مختلفی برای دوره‌های تحصیلی این مقطع وجود دارد که عبارتند از: کارشناسی ارشد هنر (MA)،کارشناسی ارشد علوم (MSc)، کارشناسی ارشد مهندسی (MEng)، کارشناسی ارشد هنرهای زیبا (MFA)، کارشناسی ارشد حقوق (LLM) و کارشناسی ارشد معماری (MArch) و … .

دوره پیش از دکتری (Pre-PhD)

در حال حاضر این دوره در موسسات بسیار محدودی ارائه می‌شود. دوره Pre-PhD دانشجویان بین‌المللی را برای تحصیل در دوره دکتری یا PhD آماده می‌کند. این دوره شامل کلاس‌های فشرده زبان انگلیسی و آموزش روش‌های تحقیق، مهارت‌های مطالعه، و اصول و مبانی برنامه‌ریزی PhD می‌باشد و هدف از برگزاری آن اطمینان از پیشرفت مطلوب دانشجویان در دانشگاه است. دانشجویان از طریق آموزش‌های ساختاری جهت آمادگی برای آزمون آیلتس و طیف گسترده‌ای از واحد‌های اختصاصی در زمینه تحصیلی خود، بهترین آموزش ممکن را دریافت می‌کنند. واحد اصول و مبانی برنامه‌ریزی PhD به آن‌ها کمک می‌کند که زمینه تحقیقاتی خود را گسترش دهند و این امر موجب ارائه موفق پایان‌نامه خواهد شد. این دوره با توجه به نیاز دانشجویان می‌تواند بین ۶ تا ۹ ماه باشد.

 

دوره دکتری

 

دوره دکتری

دوره دکتری معمولا به عنوان آخرین مقطع تحصیلی شناخته می‌شود؛ به طور کلی این دوره پژوهش‌محور است و دانشجویان براساس علاقه و توانایی، دوره و استاد موردنظر خود را انتخاب کرده و نسبت به اخذ پذیرش اقدام می‌نمایند. در طول این دوره دانشجو به کار و تحقیقات عمیق بر روی یک موضوع تخصصی پرداخته و در نهایت پایان‌نامه خود را با محتوای ۸۰،۰۰۰ تا  ۱۰۰،۰۰۰ کلمه ارائه می‌دهد که باید در آن به نتایج جدیدی دست یافته باشد. مدت زمان تحصیل در این دوره نیز معمولا ۳ یا ۴ سال می‌باشد.

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره