آغاز سال تحصیلی در انگلستان

سالانه بسیاری از دانش آموزان زیر ۱۸ سال برای تحصیل در مدارس انگلستان درخواست می دهند  و همچنین بیش از صدها دانشجو نیز برای ورود به دانشگاه های انگلستان اقدام می کنند. شروع و آغاز سال تحصیلی در ایران و انگلستان یکسان نیست به همین دلیل بسیاری کسانی که برای تحصیل به انگلستان می روند و یا والدینی که فرزندان خود را برای تحصیل راهی انگلستان می کنند ممکن است زمان و روند آغاز سال تحصیلی در انگلستان مشکل ساز شود و سوالاتی در این باره داشته باشند. در این مقاله می خواهیم روند آغاز سال تحصیلی در انگلستان و قوانین مربوط به آن را بررسی کنیم.

 

آغاز سال تحصیلی در مدارس انگلستان

هر سال تحصیلی در کشور انگلستان مانند ایران ۹ ماه است و معمولا از ۱ سپتامبر شروع شده و تا ۳۰ ژوئن ادامه دارد. آغاز سال تحصیلی در مدارس انگلستان اوایل ماه سپتامبر است. در اکثر مدارس هر سال تحصیلی از ۳ ترم تشکیل شده است که ۶ نیم ترم تحصیلی می شود.

  • ترم پاییز از اوایل سپتامبر تا اواسط دسامبر (نیم ترم در اواخر اکتبر)
  • ترم بهار از اوایل ژانویه تا عید پاک (نیم ترم در اواسط فوریه)
  • ترم تابستانی از عید پاک تا اواسط جولای (نیم ترم در اواخر ماه می یا اوایل ژوئن)

 

در پایان هر نیم ترم، در ماه‌های اکتبر، فوریه و می، تعطیلاتی برای استراحت دانش آموزان وجود دارد که حدود یک هفته طول می‌کشد (معمولاً نه روز کامل، از جمله دو آخر هفته).

تعطیلات کریسمس بین ترم‌های پاییز و بهار و تعطیلات عید پاک بین ترم های  بهار و تابستان قرار دارد. هر تعطیلات حدود دو هفته به طول می انجامد.

تعطیلات تابستانی از اواخر جولای تا اوایل سپتامبر است و معمولاً حدود ۶ تا ۹ هفته که بین مناطق و نوع مدرسه متفاوت است، طول می‌کشد.

 

به طور کلی تعطیلات مدارس انگلستان و مدت آن ها در جدول زیر آمده است:

تعطیلیمدت
کریسمسدو هفته
بهاردو هفته
تابستانشش هفته
پایان ماه اکتبریک هفته
اواسط فوریهیک هفته
پایان ماه مییک هفته

 

در انگلستان، مدارس باید حداقل ۳۸۰ جلسه (۱۹۰ روز) در طول یک سال تحصیلی فعالیت داشته باشند.هیئت رئیسه هر مدرسه باید تقویم سال تحصیل بعد را تا یکم مارس هر سال برای وزارت آموزش و پرورش ارسال نماید. این تقویم آموزشی باید منطبق با قوانین آموزش و پرورش و مقررات تعیین شده توسط وزارت باشد همچنین بر اساس روزهای رسمی تقویم انگلستان تهیه شده باشد.

 

آغاز سال تحصیلی در دانشگاه های انگلستان

آغاز سال تحصیلی دانشگاه ها در انگلستان ۱ ستامبر بوده و پایان آن ۳۱ آکوست می باشد. اما برخی دانشکاه ها ممکن است برنامه زمانی متفاوتی داشته باشند که حتما به اطلاع دانشجویان می رسانند. به طور معمول سال تحصیلی دانشگاه های انگلستان از ۳ ترم تشکیل شده است.

  • ترم اول از سپامبرشروع می‌شود تا اواسط دسامبر
  • ترم دوم از ژانویه، پس از تعطیلات زمستانی شروع و پایان آن در اواخر ماه مارس و نزدیک به عید پاک
  • ترم سوم  در ماه آوریل شروع  و پایان در ماه می یا ژوئن
۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره