آغاز سال تحصیلی در کانادا

سالانه بسیاری از دانش آموزان زیر ۱۸ سال برای تحصیل در مدارس کانادا درخواست می دهند. شروع و آغاز سال تحصیلی در ایران و کانادا یکسان نیست به همین دلیل بسیاری کسانی که برای تحصیل به کانادا می روند و یا والدینی که فرزندان خود را برای تحصیل راهی کانادا می کنند ممکن است زمان و روند آغاز سال تحصیلی در کانادا مشکل ساز شود و سوالاتی در این باره داشته باشند. در این مقاله می خواهیم روند آغاز سال تحصیلی در کانادا و قوانین مربوط به آن را بررسی کنیم.

 

روز و روند آغاز سال تحصیلی در مدارس کانادا

هر سال تحصیلی در کشور کانادا مانند ایران ۹ ماه است و معمولا از ۱ سپتامبر شروع شده و تا ۳۰ ژوئن ادامه دارد. یعنی بر اساس قانون کشور کانادا مدارس موظف اند از ال ماه سپتامبر که معادل با ۱۰ شهریور است فعالیت خود را آغاز کنند و برنامه تحصیلی خود را تا پایان ماه ژوئن که تقریبا معادل با ۱۰ خرداد است به اتمام برساند. این قانون کلی تقویم آموزشی در کانادا است اما ممکن است برخی از مدارس با اندکی تغییر در این برنامه سال تحصیلی را آغاز و یا به پایان برسانند که کلیه این تغییرات باید به اطلاع وزارت آموزش کانادا برسد.

 

هیئت رئیسه هر مدرسه باید تقویم سال تحصیل بعد را تا یکم مارس هر سال برای وزارت آموزش و پرورش ارسال نماید. این تقویم آموزشی باید منطبق با قوانین آموزش و پرورش و مقررات تعیین شده توسط وزارت باشد همچنین بر اساس روزهای رسمی تقویم کانادا تهیه شده باشد.

 

اگر هیئت رئیسه مدرسه بخواهد تقویمی متفاوت با آیین نامه تنظیم کند باید وزارت آموزش و پرورش آن را تائید کرده و اجازه اجرای آن را بدهد. بعد از تائید آموزش و پرورش تقویم تحصیلی به اطلاع خانواده ها خواهد رسید.والدین و خانواده‌ها می‌توانند برای اطلاع بیشتر پیرامون تقویم تحصیلی مدارس کانادا خاص، مستقیما با هیئت مدیره مدرسه خود تماس بگیرند.

 

روز های مدرسه

تعداد روزهای تحصیلی در هر سال تحصیلی بر اساس ایام تعطیل موجود در تقویم ممکن است متفاوت باشد. اما به طور معمول تعداد روزهای تحصیلی که دانش آموزان موظف اند در مدرسه حضور یابند در استان انتاریو حداقل ۱۹۴ روز است. در سایر استان‌ها هم دانش آموزان تقریبا حدود ۱۹۰روز به مدرسه می‌روند و از بیشترین روزهای تعطیلی در ایام سال نو میلادی و کریسمس، عید پاک و … برخوردار هستند. روزهای تعطیلی با توجه به ایالت و نظام آموزشی هر ایالت متفاوت است زیرا در کشور کانادا سیستم تحصیلی به صورت استانی است و هر استان ممکن است روزهای خاصی را برای تعطیلی در نظر داشته باشد.

 

دانش آموزان باید از دوشنبه تا جمعه در مدرسه حضور داشته باشند و در طول هر هفته فقط دو روز (روزهای شنبه و یکشنبه) تعطیل می باشند.

 

روزهای مدرسه در کانادا ممکن است کمی متفاوت با ایران باشد اما دانش آموزان به سرعت خود را با شرایط جدید وفق خواهند داد.

 

شروع تحصیل در مدارس کانادا

افرادی که می خواهند فرزندان خود را در مدارس کانادا ثبت نام کنند باید قبل از شرع سال تحصیلی جدید و به موقع برای این منظور اقدام کنند به همین منظور بهتر است حداقل از یک سال قبل با روند درخواست پذیرش از مدارس کانادا مطلع شده و مدارک لازم برای ثبت نام در مدرسه و درخواست ویزا تحصیلی کانادا را تهیه نمیاند.

 

تحصیل در مدارس کانادا فرصتی ارزشمند برای دانش آموزان می باشد پرا که برای ورود به آن ها نیاز به داشتن مدرک زبان انگلیسی نیست که پذیرش را بسیار آسانتر می کند. با تحصیل در مدارس و دبیرستان های کانادا و ورود به دانشگاه های کانادا افراد می توانند شرایط زندگی ایده آلی را در این کشور فراهم کنند و آینده کاری و اجتماعی بسیار مطلوبی داشته باشند.

 

 

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره