ادامه تحصیل در انگلستان

انگلستان با داشتن سیستم آموزشی بسیار قوی و دانشگاه های تراز اول در جهان رویای بسیاری از افراد برای مهاجرت تحصیلی می باشد. ادامه تحصیل در انگلستان و دریافت مدرک تحصیلی از این کشور موقعیت های ایده آل شغلی و شرایط کاری و جایگاه اجتماعی مطلوبی را برای فرد به ارمغان می آورد. از طرفی کوتاه تر بون طول دوره های تحصیلی نسبت به سایر کشورها باعث شده تا افراد سریعتر فارغ التحصیل شده و سریعتر وارد بازار کار شوند. در ادامه می خواهیم به بررسی اجمالی مزایای ادامه تحصیل در انگلستان بپردازیم.

 

وجود بهترین دانشگاه‌ها برای ادامه تحصیل در انگلستان

در رتبه بندی دانشگاه های برتر جهان همیشه نام دانشگاه های انگلستان در بالاترین نقاط رتبه بندی به چشم می خورد. دانشگاه های انگلستان از معتبرترین و با سابقه دارترین موسسه های آموزشی هستند که در عین داشتن سابقه و قدمت زیاد از نظر سیستم آموزشی بسیار نوین و پیشرو نیز می باشند.

دانشگاه های این کشور برای رشته های دارای دروس عملی نیز بهترین امکانات و تجهیزات را دارند و مجهزترین آزمایشگاه ها، کلاس های سمعی بصری، کلاس های مهارت های بالینی و … در این دانشگاه ها وجود دارند. با تحصیل در هر کدام از دانشگاه های مطرح انگلستان امکان انجام پروژه های تحقیقاتی مشترک با دیگر دانشگاه های برتر جهان را نیز خواهید داشت.

اعتبار مدارک تحصیلی دانشگاه های انگلستان بسیار بالا است به طوری که پس از فارغ التحصیلی بسیاری از کارفرمایان با بررسی رزومه و دانشگاه محل تحصیلتان از حضور شما در شرکت و موسسشان بسیار استقبال خواهند کرد که به معنی داشتن یک آینده کاری ایده آل نه تنها در انگلستان بلکه در هر کشوری از جهان است.

 

به‌صرفه بودن ادامه تحصیل در انگلستان

همانطور که در اول مقاله نیز اشاره شد طول دوره تحصیلی در انگلستان برای هر مقطع تحصیلی تقریبا یک سال کمتر از سایر کشورهاست که با یک حساب سر انگشتی می توان محاسبه کرد که گذراندن هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتر به طور معمول سه سال کمتر از سایر کشورهاست که اگر به طور میانگین هزینه هر سال تحصیلی را ۱۵ هزار پوند در نظر بگیریم، در مجموع ۴۵ هزار پوند با تحصیل در این کشور صرفه جویی خواهید کرد در نتیجه می توان گفت تحصیل در انگلستان بسیار مقرون به صرفه است.

 

امکان مدیریت هزینه ها با کار حین تحصیل و یا دریافت بورسیه

دانشجویان بین المللی می توانند در زول دوره تحصیلی خود چه در محیط دانشگاه و چه خارج از آن کار کنند که کمک بسیار خوبی برای مدیریت مخارج و هزینه های دانشجو در انگلستان به شمار می آید. در این کشور دانشجویان حتی می توانند در کافه ها و رستوران ها نظیر مک دونالد کار کنند که دستمزد آن از ساعتی ۱۰ پوند شروع می شود. دانشجویان می توانند در طول هر هفته حداکثر ۲۰ ساعت کار دانشجویی انجام دهند و دانشجویی که به عنوان مثال در مک دونالد بخواهد کار کند ماهانه حداقل ۸۰۰ پوند درآمد خواهد داشت که مبلغ بسیار خوبی است.

همچنین بورسیه های بسیاری توسط دانشگاه ها و سازمان ها ارائه می گردد که دریافت آن ها نیاز به برنده شدن در رقابت بسیار سخت با دیگر داوطلبان دارد. دریافت این بورسیه ها بسیار رقابتی بوده و هرکس که شرایط، مدارک و امتیازات تحصیلی بهتر و بیشتری داشته باشد در این رقابت برنده است.

این بورسیه ها می توانند تمام هزینه های تحصیلی دانشجو و یا بخشی از آن را پوشش دهند.

 

مسیر هموار اخذ ویزا برای ادامه تحصیل در انگلستان

ویزا گرفتن یکی از فرایندهای دشوار و سخت برای ایرانیان به شمار می آید و داوطلبان ایرانی در اکثر مواقع باید فرایند پیچیده تری را برای دریافت ویزا پشت سر بگذارند اما روند دریافت ویزا انگلستان تقریبا آسانتر از سایر کشورها است. برای این منظور فقط کافی است تا دو شرط زیر را داشته باشید تا با مشکل مواجه نشوید.

  • داشتن پذیرش بدون قید و شرط از یک دانشگاه، کالج، مدرسه یا موسسه مستقل علمی
  • توانایی پرداخت هزینه‌های تحصیل در انگلیس

 

امکان اقامت دائم بعد از تحصیل در انگلستان

بسیاری از افراد هدفشان از ادامه تحصیل در انگلستان دریافت اقامت دائم این کشور است چرا که این روش از بهترین روش ها برای اخذ اقامت دائم انگلستان می باشد. لازم به ذکر است افراد پس از پایان دوره های تحصیلی خود می توانند تا ۲ سال برای پیدا کردن کار در انگلستان بمانند.

در صورت پیدا کرد کار، بعد از ۵ سال می توان برای دریافت اقامت دائم اقدام کرد. فرصت ماندن برای پیدا کردن کار بعد از فارغ التحصیلی در خیلی از کشورها یکساله است اما در انگلستان دو ساله بوده و فرصتی بسیار ارزشمند در روند دریافت اقامت دائم انگلستان می باشد.

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره