ارزانترین دانشگاه های انگلستان در سال ۲۰۲۳

تحصیل در انگلستان یکی از گزینه های جذاب و ایده آل برای ادامه تحصیل است که بسیاری از دانشجویان بین المللی از آن استقبال می کنند. دانشگاه های بسیاری در انگلیس وجود دارند که سطح بالایی از خدمات آموزشی را به دانشجویان ارائه می دهد. اما همانطور که می دانید هزینه تحصیل در انگلستان نسبت به برخی کشورها از جمله ایران بالاتر است لذا هزینه های تحصیل در انگلستان به یکی از دغدغه های دانشجویان بین المللی تبدیل شده و بسیاری به دنبال دانشگاه های ارزان انگلستان برای ادامه تحصیل هستند. اگز شما هم می خواهید ارزانترین دانشگاه های انگلستان در سال ۲۰۲۳ را بشناسید، در این مقاله به بررسی دانشگاه های ارزان انگلستان خواهیم پرداخت.

 

مزایای ادامه تحصیل در انگلستان

انگلستان با داشتن بیش از ۱۵۰ دانشگاه یکی از مقاصد تحصیلی پرطرفدار برای دانشجویان بین المللی می باشد. سیستم آموزشی موجود در دانشگاه های انگلستان یکی از کارآمدترین سیستم های آموزشی دنیا است همچنین مدارک تحصیلی انگلستان بسیار معتبر بوده و علاوه بر انگلستان در بسیاری از کشورها نیز دارای اعتبار بالایی است. علاوه بر موارد گفته شده سایر مزایای ادامه تحصیل در انگلستان عبارتند از:

 

دوره های تحصیلی کوتاه تر در انگلستان

طول دوره کارشناسی در انگلستان ۳ سال و طول دوره کارشناسی ارشد ۱ ساله است یعنی به طور معمول طول دوره های تحصیلی در این کشور کمتر از بسیاری از کشورهاست. در نتیجه همین امر باعث می شود تا دانشجویان زودتر فارغ التحصیل شده و هزینه کمتری را برای تحصیل در انگلستان پرداخت نمایند.

 

تنوع فرهنگی بالا

دانشجویان بسیاری از کشورهای مختلف دنیا برای تحصیل به انگلستان می آیند که باعث به وجود آمدت تنوع فرهنگی در این کشور شده و افراد ضمن تحصیل در انگلستان می توانند با فرهنگ ملل مختلف آشنا شوند.

 

آینده کاری مطلوب در انگلستان

دانشجویان در انگلستان در طی مدت کوتاهی پس از فارغ التحصیلی جذب بازار کار می شوند علاوه بر انگلستان کارفرمایان در کشورهای دیگر نیز به دلیل اعتبار بالا مدرک، سریعا افراد تحصیل کرده در انگلستان را جذب می کنند در نتیجه آینده کاری بسیار ایده آل و موفقی در انتظار فارغ التحصیلان انگلستان است.

 

رتبه بندی ارزانترین دانشگاه های انگلستان در سال ۲۰۲۳

بر اساس مقیاس QS ارزانترین دانشگاه های انگلستان در سال ۲۰۲۳ به شرح زیر می باشند:

 

نام فارسی دانشگاهنام دانشگاهرتبه QS
دانشگاه استرلینگUniversity of Stirling۵۰۵
دانشگاه کاونتریCoventry University۶۵۱
دانشگاه غرب لندنUniversity of West London۸۱۰
دانشگاه گرینویچUniversity of Greenwich۹۴۶
دانشگاه ولورهمپتونUniversity of Wolverhampton۱۱۲۵
دانشگاه لیدز بکتLeeds Beckett University۱۳۲۱
دانشگاه چسترUniversity of Chester۱۳۵۰
دانشگاه آنگلیا راسکینAnglia Ruskin University
دانشگاه کامبریاUniversity of Cumbria
دانشگاه بدفوردشایرBedfordshire University
دانشگاه تیسایدUniversity of Teesside
دانشگاه بث اسپاBath Spa University

 

معرفی ارزانترین دانشگاه های انگلستان

دانشگاه های انگلستان همگی از استانداردهای آموزشی بالایی برخوردار هستند و کمتر بودن هزینه تحصیل در آن ها به معنی پایین بودن کیفیت تحصیل در آن ها نمی باشد. در ادامه به معرفی دانشگاه های ارزان انگلستان خواهیم پرداخت.

 

دانشگاه استرلینگ

دانشگاه استرلینگ یکی از معتبرترین و ارزان قیمتترین دانشگاه ها انگلستان که در سال ۱۹۶۷ در اسکاتلند تاسیس شد. در حال حاضر در اینی دانشگاه بیش از ۱۸ هزار دانشجوی بومی و بین المللی در حال تحصیل هستند. این دانشگاه یا دانشگاه هبی چین در زمینه ارائه مدارک بین المللی همکاری و مشارکت دارد.

 

دانشگاه کاونتری

دانشگاه کاونتری بر انجام پروژه های تحقیقاتی مختلف تاکید دارد. بیشتر تحقیقاتی که در این دانشگاه معتبر صورت می گیرد در زمینه موضوعات تحقیقاتی می باشد. این دانشگاه طیف وسیعی از رشته های تحصیلی را در مقطع کارشناسی و کارشناس ارشد به دانشجویان ارائه می دهند. دانشگاه کاونتری در سال ۱۸۴۳ به عنوان کالج کاونتری تاسیس شد و بعدها با دو موسسه آموزشی دیگر ادغام و به دانشگاهی که امروزه میبینیم تبدیل شد.

 

دانشگاه وست لندن

دانشگاه وست لندن یکی دیگر از ارزانترین دانشگاه های انگلستان  است که در لندن واقع شده است. این دانشگاه در سال ۱۸۶۰ تاسیس شد و عنوان یک مرکز تحقیقاتی عمومی نیز شناخته می شود. دانشگاه وست لندن دارای پردیس‌هایی در ایلینگ و برنتفورد در لندن بزرگ و ریدینگ در برکشایر است.

 

دانشگاه گرینوچ

دانشگاه گرینویچ در سال ۱۸۹۲ تاسیس شد با نام پلی تکنیک Woolwich تاسیس شد و در سال ۱۹۹۲ نامش به دانشگاه گرینویچ تغییر پیدا کرد. این دانشگاه دارای سه پردیس است و از معتبرترین دانشگاه های انگلستان به شمار می آید. پردیس مدوی این دانشگاه در شهر کنت و دو پردیس اری هیل و گرینویچ در لندن قرار دارند.

 

دانشگاه ولورهمپتون

دانشگاه ولورهمپتون یکی از بهترین دانشگاه های انگلستان است که بیش از ۵۰۰ رشته تحصیلی مختلف از مقطع کارشناسی تا دکتری به دانشجویان ارائه می دهد. این دانشگاه دارای ۴ پردیس اصلی در غرب میدلندز، استافوردشایر و شروپشایر است که در هر کدام دانشجویان بسیاری اعم از بومی و غیر بومی در حال تحصیل هستند. قدمت این دانشگاه به ۱۹۲۶ برمیگردد.

 

دانشگاه های ارزان انگلستان گزینه بسیار مناسبی برای تحصیل هستند همچنین امکان دریافت بورسیه تحصیلی نیز از این دانشگاه ها وجود دارد که باعث کمتر شدن هزینه های تحصیلی در این کششور می شود. بنابراین با داشتن بودجه ای مشخص می توان در انگلستان تحصیل کرد و از مزایای تحصیل در انگلستان بهره مند شد.

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره