ارزانترین دانشگاه های کانادا را بشناسید

تحصیل در کانادا رویای بسیاری  از داوطلبان ادامه تحصیل در خارج از کشور می باشد چرا که دانشگاه های کانادا همگی از لحاظ کیفیت آموزشی در سطح بالایی قرار دارند و همین موضوع باعث پرطرفدار شدن آن در بین دانشجویان بین المللی شده است. بسیاری از دانشجویان سعی دارند در کشور و دانشگاه هایی با شهریه های مقرون به صرفه تری تحصیل کنند اگر شما هم جز این دسته از افراد هستید با مطالعه این مقاله ارزانترین دانشگاه های کانادا را بشناسید.

 

 

تحصیل در دانشگاه های کانادا و مزیت های آن

دانشگاه های کانادا از لحاظ خدمات آموزشی همگی در سطح بالایی قرار دارند و تعدادی از برترین دانشگاه های جهان در کشور کانادا واقع شده اند که مجهز به به پیشرفته ترین امکانات برای تدریس هستند در نتیجه دانشجویانی که در این دانشگاه ها تحصیل می کنند از لحاظ علمی بسیار غنی تر خواهند بود.

دانشگاه های کانادا دوره های متنوعی از مقطع کارشناسی تا دکتری را با طیف وسیعی از رشته های تحصیلی ارائه می دهند که شهریه دانشگاه های کانادا نسبت به سایر کشورهای نظیر آمریکا و استرالیا بسیار مقرون به صرفه تر است.

مدارک دانشگاه های کانادا در سطح جهان معتبر است یعنی پس از فارغ التحصیلی علاوه بر این که موقعیت های شغلی بسیار مطلوبی برای شما در کانادا فراهم است می توانید در کشورهای دیگر نیز کار کنید.

تحصیل در ارزانترین دانشگاه های کانادا

در ادامه به بررسی ارزانترین دانشگاه های کانادا می پردازیم. این دانشگاه ها دوره ها و رشته های تحصیلی مختلفی را به دانشجویان ارائه می دهند اما باید این نکته توجه کنید که دانشگاه های مختلف برای هر یک از مقاطع تحصیلی مختلف مانند کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری شهریه های متفاوتی دریافت می کنند.

دانشگاه براندون Brandon University

دانشگاه براندون یکی از ارزانترین دانشگاه های کانادا است که در شهر منیتوبا که یکی از بهترین شهرهای دانشجویی کانادا است، واقع شده است و از دانشگاه های بزرگ شهر منیتوبا به حساب می آید. این دانشگاه از نوع دولتی می باشد که از دانشجویان بین المللی نیز استقبال می کنند و هر ساله دانشجویان بسیاری از کشورهای مختلف از این دانشگاه پذیرش می گیرند.

دانشگاه براندون در سال ۱۸۸۹ تاسیس شده است و در رشته‌های هنر، علوم، آموزش، موسیقی و پرستاری شهریه‌ی بسیار مقرون به صرفه‌ تری نسبت به سایر رشته ها دریافت می‌کند و در حال حاضر حدود ۳ هزار دانشجو فقط در مقطع کارشناسی دارد.

دانشگاه مموریال  Memorial University of Newfoundland

دانشگاه مموریال نیو فانلند یکی دیگر از ارزانترین دانشگاه های کانادا است که در در شهر سنت جانز ایالت نیوفاندلند و لابرادور واقه شده است و به اختصار با نام مموریال نیز شناخته می شود. این دانشگاه یکی از بزرگترین دانشگاه های کانادا است که دارای ۷ دانشکده، تعدادی مدرسه و مراکز تحقیقاتی است که علاوه بر این ها دارای ۴ پردیس دانشگاهی در کشورهای مختلف می باشد.

این دانشگاه پذیرای دانشجویان ب ملیت های گوناگون از کشورهای مختلف جهان است و در حال حاضر نزدیک به ۱۸ هزار دانشجو در آن مشغول به تحصیل هستند که این دانشگاه خدمات مختلفی برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته است که از جمله این خدمات عبارتند از ارائه خمات مشاره به دانشجویان و تشکیل دفاتر بین المللی است.

 

ارزانترین دانشگاه های کانادا

 

دانشگاه ساسکاچوان University of Saskatchewan

این دانشگاه که در لیست ارزانترین دانشگاه های کانادا قرار دارد در شهر ساسکاتون و در استان ساسکاچوان کانادا واقع شده است. این دانشگاه در سال ۱۹۰۷ ساخه شده است و در قسمت بزرگی از شهر ساسکاتون تاسیس شده است و به عبارتی بزرگترین دانشگاه در این ایالت به حساب می آید.

دانشگاه ساسکاچوان در حال حاضر بیش از ۲۰ هزار دانشجو دارد که پذیرای دانشجویان بین المللی نیز هست و در طی چند سال اخیر میزان ظرفیت اختصاص داده شده برای دانشجویان بن المللی به بیش از ۷۲ درصد رسانده است که به نوعی به گزینه ای ایده آل برای این دسته از دانشجویان تبدیل شده است.

دانشگاه گوئلف University of Guelph

دانشگاه گوئلف یکی از دانشگاه های دولتی کانادا است که در مقاطع کارشناسی تا دکتری رشته های تحصیلی متنوعی را به دانشجوان بومی و دانشجویان بین المللی ارائه می دهد و می توان آن را به عنان یکی از ارزانترین دانشگاه های کانادا معرفی کرد.

دانشگاه گوئلف که یک دانشگاه معروف وو شناخته شده در رشته علوم کشاورزی در کانادا است در شهر گوئلف ایالت اونتاریو واقع شده است. این دانشگاه علاوه بر هزینه های تحصیلی ارزان با داشتن رتبه ۵۸۰ در جهان در مقیاس معتبر QS یکی از بهترین دانشگاه های کانادا نیز هست. در حال حاضر این دانشگاه نزدیک به ۲۲ هزار نفر دانشجو دارد که به اسکان دانشجویان در خوابگاه نیز بسیار اهمیت داده و سعی دارد بهترین امکانات را برای دانشجویان خود فراهم کند.

دانشگاه کانادایی مینونیت

دانشگاه کانادایی مینونیت در سال ۱۹۹۹ با تلفیق ۳ دانشگاه مختلف تاسیس شد تا دانشگاهی بزرگتری را برای تحصیل دانشجویان در کانادا فراهم کند و یکی از ارزانترین دانشگاه های کانادا برای ادامه تحصیل است که با دریافت شهریه ای مقرون به صرفه آموزش با کیفیتی را ارائه می دهد.

دانشگاه کانادایی مینونیت رشته ها دوره های تحصیلی مختلف و متنوعی را ارائه می دهد اما در بین آن ها رشته‌های MBA، تجارت، هنرهای زیبا و الهیات بسیار پرطرفدار هستند. CMU با اینکه یک دانشگاه تازه تاسیس در کانادا به شمار می آید اما با استادان برتر و امکانات و شرایط آموزشی مطلوبی که برای دانشجویان خود در نظر گرفته توانسته است به دانشگاهی مهتبر و پرطرفدار در بین دانشجویان بین المللی تبدیل بشود.

در جدول زیر حداقل شهریه دریافتی دانشگاه های ارزان کانادا برای مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی نوشته شده است تا از میزان حداقل شهریه های تحصیلی در این کشور مطلع شوید.

 

دانشگاهمیانگین شهریه‌ی کارشناسیمیانگین شهریه‌ی تحصیلات تکمیلی
دانشگاه کانادایی مینونیت۹ هزار و ۶۰۰ دلار۵ هزار و ۶۰۰ دلار
دانشگاه گوئلف۱۰ هزار دلار۸ هزار دلار
دانشگاه براندون۸ هزار دلار۶ هزار دلار
دانشگاه مموریال نیوفاندلند۱۱ هزار ۵۰۰ دلار۵ هزار دلار
دانشگاه سایمون فریزر۱۱ هزار و ۵۰۰ دلار۲ هزار و ۵۰۰ دلار
دانشگاه ساسکاچوان۱۹ هزار دلار۷ هزار و ۵۰۰ دلار
دانشگاه پرینس ادوارد آیلند۱۲ هزار دلار۸ هزار دلار
دانشگاه نیو برانزویک۱۴ هزار دلار۱۰ هزار دلار
دانشگاه وینیپگ۱۳ هزار دلار۱۲ هزار دلار
دانشگاه مونت رویال۱۵ هزار دلار
دانشگاه دالهاوزی۲۲ هزار و ۵۰۰ دلار۹ هزار و ۵۰۰ دلار

 

 

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره