بازار کار پرستاری در کانادا

شغل پرستاری در کانادا عبارتست از مراقبت مستقیم از بیماران، ارائه برنامه‌های آموزش بهداشت و سلامت و ارائه خدمات مشاوره در خصوص موضوعات مرتبط با کار پرستاری. پرستارها در کانادا در محیط‌های مختلفی کار می‌کنند، از جمله بیمارستان‌ها، خانه‌های پرستاری، مراکز مراقبت‌های گسترده، مراکز بازپروری، دفتر پزشکان، کلینیک‌ها، انجمن‌های اجتماعی، شرکت‌ها، خصوصی در خانه افراد و سازمان‌های دولتی و خصوصی. در ادامه مقاله به بررسی بازار کار پرستاری در کانادا خواهیم پرداخت.

وظایف عمومی شغل پرستاری در کانادا

پرستاران طیف وسیعی از وظایف را بر عهده دارند و مسئولیت های مختلفی بر عهده آن ها می باشد. اصلی ترین این وظایف عبارتند از:

 • ارزیابی بیماران برای تشخیص اقدامات پرستاری مناسب
 • همکاری با اعضای تیم بهداشت و سلامت بین رشته‌ای برای برنامه ریزی، اجرا، هماهنگی و ارزیابی مراقبت از بیمار ضمن مشاوره با بیمار و خانواده او
 • دادن داروها و انجام درمان‌های تجویز شده توسط پزشک یا مطابق با سیاست‌ها و پروتوکل‌های تعیین شده
 • نظارت، ارزیابی، پرداختن به، ثبت و گزارش علائم و تغییرات شرایط بیمار
 • کار با دستگاه‌ها یا تجهیزات پزشکی یا نظارت بر آنها
 • دستیاری در جراحی و دیگر امور پزشکی
 • امکان سرپرستی پرستاران دیگر
 • می‌تواند فرایند برنامه ریزی ترخیص بیماران را اجرا کند.
 • می‌تواند به دیگر ارائه دهندگان مراقبت‌های بهداشت و سلامت، به بیماران و خانواده‌هایشان در خصوص موضوعات مربوط به بهداشت و سلامتشان آموزش و مشاوره دهد.
 • می‌تواند در حوزه‌هایی مثل جراحی، مراقبت‌های زایمان، مراقبت‌های روانپزشکی، مراقبت‌های ویژه، پزشکی اطفال، پیری پزشکی، بازپروری یا غده شناسی، تخصص بگیرد.

شرایط استخدام شغل پرستار در کانادا

برای شروع به کار در شغل پرستاری در کانادا معمولاً باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • به پایان رساندن دوره دیپلم پرستاری در دانشگاه، کالج یا دیگر دوره‌های مورد تایید.
 • آموزش آکادمیک بیشتر یا تجربه کاری برای تخصص در یک زمینه پرستاری خاص لازم است.
 • برای متخصصان پرستاری بالینی، پرستاران بالینی، مشاوران پرستاری و پژوهشگران پرستاری، مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا معمولاً لازم است.
 • در تمام استان‌ها و سرزمین‌های کانادا ثبت نام در یک نهاد قانونی لازم است

وضعیت بازار کار پرستاری در کانادا در ده سال آینده

وضع آینده بازار کار شغل پرستار در کانادا، بستگی به این دارد که در کجای این کشور کار و زندگی می‌کنید. طبق بررسی‌ها و تحقیقات آماری انجام شده، وضعیت بازار کار شغل پرستار در کانادا در ده سال آینده در استان‌های آلبرتا، بریتیش کلمبیا، مانیتوبا، نیوبرونزویک، سرزمین‌های شمال غربی، نووا اسکاشیا، نوناووت، جزیره پرنس ادوارد، کبک و سرزمین یوکان خوب است؛ در استان‌های نیوفاندلند و لابرادور، انتاریو و ساسکاچوان، در ده سال آینده وضعیت شغل پرستار متوسط خواهد بود.

مهاجرت پرستار به کانادا

با توجه به رونق اقتصادی کانادا و نیاز این کشور به پذیرش بیش از پیش مهاجر از یک طرف و وجود موقعیت شغلی بسیار برای شغل پرستار در کانادا، در حال حاضر، دولت این کشور روش‌های مختلفی را برای مهاجرت متخصصان رشته پرستاری در نظر گرفته است.

امنیت شغلی پرستار در کانادا

در کشور کانادا امنیت شغلی از اهمیتی بالایی برخوردار است طوری که طبق تحقیقات و نظرسنجی‌هایی انجام شده، اکثریت مردم این کشور در مشاغل خود از احساس امنیت شغلی می‌کنند. این کشور ضمن ارائه فرصت‌های شغلی بسیار در حوزه‌های مختلف، از جمله برای شغل پرستار، اهمیت بسیاری نیز برای نیروی کار خود قائل است. شما می‌توانید برای شروع یا ادامه فعالیت در بازار کار شغل پرستاری در کانادا، در بیمارستان، کلینیک یا محلی دیگر استخدام شوید که از هر لحاظ در آن احساس آرامش دارید و با توجه به حمایت‌های موجود، می‌توانید شغل خود را حفظ کنید.

نکته‌ای که در این بخش باید به آن اشاره کرد، بیمه بیکاری شغل پرستار در کاناداست. همانطور که گفتیم، دولت کانادا اهمیت بسیاری برای نیروی کار خود قائل است. بنابراین، اگر به هر دلیلی شغل خود را از دست دادید، درآمد خود را از دست نخواهید داد.

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره