بررسی شرایط تحصیل در دانشگاه های انگلستان در سال ۲۰۲۳

بررسی شرایط تحصیل در دانشگاه های انگلستان در سال ۲۰۲۳ :کشور انگلستان در سال ۲۰۲۳ نیز توانسته جز محبوب ترین مقاصد برای ادامه تحصیل باشد. سیستم آموزشی قوی، دانشگاه ها برتر و دارای رنکینگ در سطح جهان، مدرک معتبر، شرایط اجتماعی و رفاهی خوب تنها برخی از مزیت های تحصیل و زندگی در انگلستان هستند. در طول هر سال تحصیلی صدها درخواست برای تحصیل در انگلستان برای دانشگاه های این کشور ارسال می شود و فقط شایسته ترین افراد از نظر علمی می توانند در این رقابت برنده شوند. برای اینکه بتوان موفق به دریافت پذیرش از دانشگاه های انگلستان شد باید به طور دقیق از شرایط آگاهی پبدا کنید. در ادامه به بررسی شرایط تحصیل در دانشگاه های انگلستان در سال ۲۰۲۳ خواهیم پرداخت.

بیشتربخوانید: آشنایی با ویزای کار پی از تحصیل در انگلستان

مزایای تحصیل در انگلستان

انگلستان کشوری پیشرفته در قاره اروپا که صنعت و بازار کار بسیار قدرتمندی دارد به طوری که اغلب فارغ التحصیلان در کشور انگلستان حداکثر در طی ۶ ماه می توانند وارد بازار کار شده و کسب درآمد زندگی مستقلی داشته باشند که می توان گفت یکی از مزیت های اصلی تحصیل در انگلستان به شمار می آید. با کار در انگلستان می توانید آینده بسیار خوبی را چه از نظر رفاه و چه از نظر امنیت شغلی برای خد رقم بزنید.

دانشجویان بین المللی بسیاری در کشور انگلستان مشغول به تحصیل هستند که باعث شده تا فضای چند فرهنگی در این کشور به وجود بیاید که از فرهنگ ها و آداب و رسوم مختلف استقبال می کند. تحصیل در انگلستان مزایای بسیاری دارد که سایر این مزایا به شرح زیر است:

  • نزدیکی جغرافیایی ایران به انگلستان

  • وجود دانشگاه های برتر در سطح جهانی

  • کوتاهتر بودن زول دوره های تحصیلی نسبت به سایر کشورها و در نتیجه مقرون به صرفه تر بودن هزینه ها

  • امکان دریافت اقامت انگلستان پس از تحصیل در این کشور

  • کیفیت خدمات آموزشی بالا و اعطای مدرک تحصیلی معتبر

بیشتر بخوانید: پنج توصیه کاربردی برای تحصیل در انگلستان

بررسی شرایط تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در انگلستان ۲۰۲۳

شرایط تحصیل در انگلستان بر اساس مقطع تحصیلی و دانشگاهی که برای تحصیل انتخاب کرده اید ممکن است متفاوت باشد. بنابراین ما به طور جداگانه شرایط تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد  دکتری را در ادامه بررسی خواهیم کرد. توجه کنید شرایط کلی پذیرش در اغلب دانشگاه ها یکسان است اما ممکن است برخی از دانشگاه های انگلستان شرایط خاصی را برای پذیرش مد نظر داشته باشند که بهتر است با مراجعه کردن به وب سایت دانشگاه از آن ها مطلع شوید.

شرایط تحصیل کارشناسی در انگلستان در سال ۲۰۲۳

مقطع کارشناسی در انگلستان یک دوره ۳ ساله است که یکی از پرتقاضا ترین مقاطع برای ادامه تحصیل در انگلستان می باشد. برای پذیرش در مقطع کارشناسی در انگلستان لازم است تا مدرک A-level  و یا Foundation از یکی از کالج ها معتبر انگلستان لازم است. همچنین لازم است تا سوابق تحصیلی خود را نیز ارائه بدهید که داشتن معدل بالا و نمرات خوب شانس شما را برای پذیرش افزایش میدهد.

برای تحصیل در مقطع کارشناسی شرایط سنی تعیین نشده است. یکی از الزامی ترین شرایط داشتن مدرک معتبر انگلیسی مانند آیلتس و تافل است که برای تحصیل در مقطع کارشناسی آیلتس با نمره ۶ مورد نیاز است.

بیشتر بخوانید: معدل مورد نیاز برای تحصیل در انگلستان

شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در انگلستان در سال ۲۰۲۳

دوره کارشناسی ارشد در انگلستان ۱ الی ۲ سال به طول می انجامد. برای تحصیل در این مقطع لازم است تا مدارک تحصیلی قبلی خود را به دانشگاه ارائه دهید و هر چه معدل و نمرات شما بیشتر باشد بی شک نسبت به سایر داوزلبان برتری خواهید داشت. مدرک آیلتس با نمره ۶.۵ به بالا یکی از اصلی ترین الزامات برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد انگلستان می باشد.

داشتن سابقه پژوهشی برای پذیرش در این مقطع یک امتیاز است اما الزامی نیست.

یکی از شرایطی که ممکن است کمی برای داوطلبان نگران کننده باشد هزینه های تحصیل در هر مقطع است در این باره باید گفت که دولت انگلستان بورسیه ها و کمک هزینه های متعددی را برای داوطلبان در نظر گرفته است.

شرایط تحصیل در مقطع دکتری در انگلستان در سال ۲۰۲۳

دوره دکتری برای کسانی مناسب است که علاقه مند به انجام فعالیت های تحقیقی و پژوهشی می باشند چرا که دانشجویان در این دوره باید با انجام پروژه های تحقیقاتی مختلف پایان نامه ارائه بدهند. همچنین دانشجویان مقطع دکتری می توانند به دانشجویان مقاطع پایینتر تدریس کنند. برای پذیرش در این مقطع مدرک آیلتس با نمره ۷ مور نیاز می باشد. معدل بالا در دوره های پیشین، سابقه تحصیلی درخشان، نگارش مقالات معتبر چاپ شده در مجلات همگی برای قبولی در این دوره مورد نیاز می باشد. طول دوره دکتری ۳ الی ۵ سال بسته به رشته انتخابی متغییر خواهد بود.

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره