بهترین رشته های فنی برای تحصیل در کانادا

بسیاری از علاقه مندان به تحصیل در خارج، کانادا را برای این منظور انتخاب می کنند. یکی از مهمترین موارد در روند مهاجرت تحصیلی به کانادا انتخاب رشته تحصیلی متناسب با علاقه و شرایط هر فرد است. آشنایی با بهترین رشته های فنی برای تحصیل در کانادا موجب می شود تا بهترین انتخاب را کرده و بعد از گذراندن دوره، وارد بازار کار کانادا شده و به درآمد برسید. تحصیل در کانادا مسیری است که به بهترینبرنامه ریزی دقیق نیاز دارد . در قدم اول باید به اطلاعات دقیقی در این باره برسید. در ادامه با بررسی بهترین رشته های فنی برای تحصیل در کانادا با گروه پیوند همراه باشید.

 

مزایای تحصیل در رشته های فنی حرفه ای در کانادا

 

تحصیل در رشته های فنی در کانادا مزایای زیادی برای داوطلبان دارد. یکی از مزایای بسیار خوب آن ورود سریع به بازار کار است. در ادامه بعضی از مزایای تحصیل در رشته های فنی در کانادا نوشته شده شده است.

 

·        کانادا دارای اقتصاد قوی و بازار کار پویا است و برای رشته های فنی نظیر مهندسی برق، مهندسی نرم افزار و… فرصت های شغلی بسیاری وجود دارد.

 

·        متخصصان فنی در کانادا از درآمد بالا و جایگاه اجتماعی خوبی برخوارد هستند.

 

·        با تحصیل در کانادا و شروع به کار در کانادا می توانید از شرایط زندگی عالی موجود در کانادا بهره مند شوید.

 

·        در کانادا فرصت های شغلی متنوعی برای فارغ التحصیلان رشته های فنی وجود دارد.

 

·        دانشگاه ها و کالج های کانادا بهترین و نوین ترین خدمات آموزشی را به دانشجویان ارائه می دهند. استاندارد های آموزشی در این کشور بالا است.

 

·        بعد از تحصیل در کانادا، امکان مهاجرت دائمی و دریافت اقامت دائم کانادا وجود دارد.

 

بهترین رشته های فنی برای تحصیل در کانادا

 

صنعت و تجارت دو فاکتور بسیار قوی در کانادا هستند که همواره به نیروی کار نیاز دارند و مشاغل فنی از جمله مشاغلی است که در کانادا تقاضای زیادی برای آن ها وجود دارد. در ادامه به معرفی بهترین رشته های فنی در کانادا که تقاضا برای آن ها وجود دارد می پردازیم.

 

مهندسی نرم‌افزار

 

مهندسی نرم افزار در کانادا شامل طراحی و توسعه نرم افزارهای مختلف است. کانادا اهمیت زیادی به بروز بودن تکنولوژی قائل است و از آن در صنایع مختلف بهره می جوید در نتیجه با پیشرفت روز به روز تکنولوژی کانادا به توسعه برنامه های مختلف کامپیوتری نیاز دارد در نتیجه بازار کار این رشته بسیار خوب است.

 

مهندسی برق

 

رشته مهندسی برق در کانادا با تولید، نگهداری، و بهبود سیستم‌های برقی و الکترونیک کاربردی در صنعت و تکنولوژی سروکار دارد. مهندسان برق با توانایی نگهداری و تعمیر سیستم های برقی از جمله نیروی کار مورد نیاز بسیاری از صنایع در کانادا هستند.

 

تکنولوژی اطلاعات یا IT

 

فناوری اطلاعات یکی از رشته های تحصیلی بسیار پرطرفدار در کانادا که از بازار کار بسیار خوبی برخودار است. این رشته با مدیریت و پشتیبانی شبکه های اطلاعاتی در بستر وب  اهمیت بالایی در دنیای امروزه دارد. به دلیل افزایش نیاز به فناوری اطلاعات در همه صنایع، تخصص‌های مرتبط با تکنولوژی اطلاعات به عنوان رشته‌های پرطرفدار در کانادا شناخته می‌شوند.

 

مهندسی مکانیک

 

مهندسان مکانیک در کانادا در زمین طراحی و توسعه ماشین‌آلات، وسایل نقلیه، و تجهیزات صنعتی پویا نقش دارند. کشور کانادا در صنعت تولید تجهیزات مکانیکی پیچیده حرف اول را می زند از همین جهت مهندسان مکانیک متخصص از فرصت های شغلی خوب و درآمد بالایی برخوردارند.

 

آشنایی با دوره های رشته های فنی در کانادا

 

اکثر دوره های فنی در کانادا از مقطع کارشناسی تا دکتری به علاقه مندان ارائه می شوند. در دوره کارشناسی دانشجویان با مفاهیم پایه و اساسی مرتبط با حیطه را آموخته و مهات و دانش لازم را برای کار در رشته مورد نظر را می آموزند. دوره کارشناسی در کانادا معمولا ۴ ساله است. در مقطع کارشناسی داوطلبانی که قصد دارند دانش خود را گسترش دهند و مباحث تخصصی تری را بیاموزند طراحی شده است این دوره به طور معمول ۲ ساله است.

 

دوره دکتری رشته های فنی در کانادا بیشتر جنبه پژوهشی و تحقیقی دارد و دانشجویان با تحقیق بر روی موضوعات مرتبط باید پایان نامه تهیه کنند همچنین دانشجویان در این مقطع می توانند برای دانشجویان مقاطع پایینتر تدریس کنند. دوره دکتری ۲ الی ۴ ساله است.

 

شرایط مورد نیاز برای تحصیل در رشته های فنی در کانادا

 

شرایط مورد نیاز برای تحصیل در رشته های فنی بسته به نوع رشته و ماهیت آن می تواند با یکدیگر متفاوت باشد، اما شرایط کلی وجود دارند که الزامی است برای ورود به تمامی رشته های فنی در کانادا آن ها را داشته باشید. این شرایط عبارتند از:

داشتن نمرات بالا و معدل خوب ارائه مدرک زبان معتبر مانند آیلتس ببا نمره ۶.۵ به بالا ارائه مدرک آزمون هایی نظیر GMAT و GRE مزیت حساب می شود توانایی مالی کافی برای پرداخت شهریه و هزینه های زندگی در کانادا

 

 

 

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره