بورسیه های تحصیلی مقطع دبیرستان در کانادا

بسیاری از دانش آموزان تصور می کنند که بورسیه های تحصیلی کانادا فقط برای افرادی که در دانشگاه تحصیل می کنند فراهم شده است اما این تصور کاملا اشتباه است. کشور کانادا بورسیه های مخالتفی برای دانش آموزان در مقطع دبیرستان در نظر گرفته است تا دانش آموزان نیز بدون دغدغه های مالی در کشور کانادا به تحصیل بپردازند. در ادامه با بورسیه های تحصیلی مقطع دبیرستان در کانادا آشنا می شویم.

 

 

دریافت بورسیه تحصیلی مقطع دبیرستان در کانادا

از آنجایی که کانادا هدف هایی نظیر شرکت در پروژه های تحقیقاتی و افزایش مطلاعه و پژوهش به منظور افزایش آگاهی ، توسعه کشور و شهروندانی آگاه و همچنین کمک به توسعه کشورهای دیگر و جهان دارد، انواع مختلفی از بورسیه های تحصیلی برای مقاطع مختلف از جمله مقطع دبیرستان وجود دارد.

وزارت امور خارجه و تجارت بین الملل کانادا (DFAIT)، مسئول مشارکت و سازماندهی برنامه‌ها و پروژه های مرتبط  با بورسیه‌های بین المللی کشور کانادا می باشد.

برخی از شرایط و عوامل وجود دارند که باعث محدود کردن و کاهش شانس دریافت بورسیه از کانادا می ود که بی توجهی به این عوامل احتمال دریافت بورسیه تحصیلی کانادا را به طور چشمگیری کاهش خواهد داد. پس بررسی شرایط دریافت هر بورسیه و نوع آن بورسیه بسیار ضروری می باشد.

شرایط دریافت بوریبه مقطع دبیرستان در کانادا

برای درخوایت بورسیه از کشور کانادا ابتدا باید از پروسه درخواست و زمان تعیین شده برای ارسال درخواست که از طرف موسسه و مرکز آموزشی و با سازمانی خاص مشخص شده است اطلاعات کامل کسب کنید.

شرایط دریافت هر بورسیه تحصیلی با دیگری فرق دارد. برای مثال ممکن است برخی از بورسیه ها شرایطی نظیر داشتن مقاله معتبر و چاپ شده در مجلات معتبر یا توصیه نامه از طرف استاد یا کارفرمای پیشین داشته باشند. و برخی دیگر از بورسیه ها ممکن است با توجه به عملکرد تحصیلی، دستاوردهای علمی یا استعداد و مهارت های خلاقانه به متقاضیان اعطا بشود.

دانش آموزان دبیرستانی برای دریافت بورسیه تحصیلی از شانس بیشتری برخوردار هستند، زیرا بورسیه های قابل توجهی برای دانش آموزان دبیرستانی در کشور کانادا فراهم شده است. همچنین می توان با شروع تحصیل، شانس خود را برای دریافت بورسیه بیشتر افزایش داد.

 

 

لیست بورسیه های دبیرستانی در کانادا

اگر شما از آن دسته از دانش آموزان دبیرستانی هستید که رویای تحصیل در کشور کانادا را در سر دارید اما نگران هزینه های تحصیل و زندگی در کشور کانادا هستید، یکی از بهترین روش ها برای کاهش هزینه های دریافت بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع دبیرستان است که ب دریافت آن ها می توانید با کمترین دغدغه مالی در این کشور تحصیل کنید. در ادامه لیستی از بورسیه های تحصیلی کانادا در مقطع دبیبرستان نوشته شده است:

 1. بورسیه YFU-USA Key Club/Key Leader
 2. بورسیه دیفاین یورسلف
 3. بورسیه براندون گودمن
 4. بورسیه بخش دولتی US
 5. بورسیه آمریکای لاتین وایا
 6. بورسه برنامه CIEE
 7. بورسیه یادما یوشی هوتاری
 8. بورسیه زبان ایتالیایی ویاگیو
 9. بورسیه کمک هزینه هالسی
 10. کمک هزینه و بورسیه برنامه تابستانی آبِی رود
 11. بورسیه تجربه یادگیری بین المللی ( اکسپریمنت )
 12. بورسیه نشنال لنگوئج سیکوریتی اینوایتیشن
 13. بورسه تبادل نوجوانان و تحصیل در خارج کندی لوگار

نحوه درخواست بورسیه برای مقطع دبیرستان

برای درخواست بورسیه تحصیلی از کشور کانادا ابتدا باید لیست کاملی از بورسیه هایی که شامل حال شما می ود را فراهم کنید که در مقطع دبیرستان لیست بورسیه ها در بالا نوشته شده است. سپس از طریق فرم ثبت نام موجود در وب سایت مرکر آموزشی یا سازمان می توانید برای دریافت این بورسیه ها اقدام کنید.

در  ادامه به بررسی چند بورسیه تحصیلی که در مقطع دبیرستان به دانش آموزان اعطا می شوند می پردازیم.

 

نام بورسیه توضیح
YFU-USA Key Club/Key Leader Scholarship

 

برای اعضای فعال یا فارغ التحصیلان باشگاه اصلی «اف وای یو-یو اس ای  (YFU-USA)

مبلغ این بورسیه ۲ هزار دلار بوده و مورد استفاده برای سفر در حدود ۴۰ کشور جهان

Define Yourself Scholarship

 

اختصاص این بورسیه فقط به دانش آموزان سال بالایی که قصد حضور در دانشگاه را برای سال تحصیلی بعد دارند به مبلغ ۵۰۰ دلار

 

Brandon Goodman Scholarship

 

برای دانش آموزان دارای نمره ۲ به بالا به طوری که باید یک انشاء  ۲۵۰ کلمه‌ای در مورد اهداف علمی و کمک به جامعه خود بنویسند. این بورسیه برای دانش آموزان و دانشجویان در حال تحصیل در خارج نیز می باشد. ارزش این بورسیه ۳۰۰ دلار است.
US State Department Scholarships

 

ارائه این بورسیه توسط کشور آمریکا به دانش اموزان در حال تحصیل در خارج. برای دانش آموزان در حال تحصیل در کانادا به منطقه و رشته تحصیلی آن ها بستگی دارد.
Vaya an Americana Latina Scholarship

 

اعطای بورسیه بر اساس شایستگی تحصیلی، شامل نیمی از شهریه یک سال یا برنامه نیمسال، این بورسیه تنها شامل موارد زیر می شود: شرکت کنندگان «خدمات میدانی آمریکا» (AFS) و شرکت کنندگان اهل کاستاریکا و آرژانتین
CIEE Program Scholarships

 

برای دانش آموزان در حال تحصیل تحت پوشش «شورای مبادله آموزشی بین المللی» یا CIEE در کشورهای استرالیا، برزیل، شیلی، چین، فرانسه، آلمان، ژاپن، ایرلند، ایتالیا و اسپانیا

 

Abbey Road Programs Summer Fellowships & Scholarshipsاین بورسیه تحصیلی دوره دبیرستان در کشور کانادا به دانش آموزانی تعلق می‌گیرد که عملکرد فوق برنامه و علمی خوبی در رشته مورد درخواست خود داشته باشند. این بورسیه به مبلغ ۵۰۰ یا ۱۰۰۰دلار است.

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره