تبدیل ویزای توریستی به ویزای تحصیلی کانادا

تحصیل در کانادا هر ساله هزاران داوطلب را از سراسر جهان راهی این کشور می کند. امکانات و کیفیت آموزشی در دانشگاه های کانادا بسیار مطلوب است که همین موضوع باعث افزایش محبوبیت آن در بین داوطلبان مهاجرت تحصیلی می شود. اگر شما در حال حاضر دارای ویزای توریستی کانادا هستید و قصد تحصیل در کانادا دارید باید به فکر تبدیل ویزای توریستی به ویزای تحصیلی کانادا باشید تا بتوانید با دریافت استادی پرمیت به صورت قانونی در این کشور تحصیل کنید.

 

مراحل تبدیل ویزای توریستی به ویزای تحصیلی کانادا

لازم به ذکر است که برای شرکت در دوره های ۶ ماهه و یا کمتر نیازی به تبدیل ویزای توریستی به ویزای تحصیلی کانادا نیست و با همان ویزای توریستی می توان در دوره های کوتاه مدت شرکت کرد. اما برای شرکت در دوره های بیشتر از ۶ ماه داشتن ویزای تحصیلی کانادا الزامی می باشد. لذا کسانی که ویزای توریستی دارند برای تحصیل در دوره هایی نظیر دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری که طول آن ها بیشتر از ۶ ماه است باید حتما ویزای خود را به ویزای تحصیلی کانادا تبدیل کنند.

 

مراحل تبدیل ویزای توریستی به ویزای تحصیلی کانادا به شرح زیر است:

۱.بررسی شرایط مورد نیاز برای این تبدیل و فراهم کردن آن

۲.جمع آوری مدارک مورد نیاز برای تبدیل که مهمترین آن ها نامه پذیرش از یک موسسه آموزشی معتبر است.

۳.اثبات تمکن مالی برای نشان دادن اینکه امکان پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا را دارید.

۴.درخواست برای مجوز تحصیلی یا همان استادی پرمیت از طریق مرکز درخواست ویزا (VAC)

۵.انجام انگشت نگاری بیومتریک و انجام برنامه ریزی های لازم برای اینکار

۶.صبر کردن برای مشخص شدن نتیجه درخواست

منتظر باشید تا درخواستتان توسط مقامات مربوطه بررسی شده و نتیجه درخواست اعلام شود زمان مورد نیاز برای این فرایند به عوامل مختلفی بستگی دارد. بعد از تایید شدن مجوز تحصیلی در کانادا به شرط اینکه درخواست قبل از انقضای وضعیت توریستی شما تایید شده باشد، می توانید به صورت قانونی تحصیل خود را در مرکز آموزشی مربوطه شروع کنید.

 

مدارک مورد نیاز برای تبدیل ویزای توریستی به ویزای تحصیلی کانادا

مدارک مورد نیاز برای این منظور عبارتند از:

 • مدارک هویتی مانند پاسپورت به همراه چند قطعه عکس
 • نامه پذیرش از دانشگاه معتبر در کانادا
 • ارائه مدارک تحصیلی گذشته به همراه ریز نمرات
 • ارائه مدرک دوره پیش نیاز زبان (Prerequisite): برای تبدیل ویزای توریستی به تحصیلی از داخل خاک کانادا باید اتمام دوره پیش نیاز (Prerequisite) اثبات کنید. این دوره‌ها ممکن است یادگیری زبان انگلیسی به‌عنوان زبان دوم یا زبان فرانسوی به‌عنوان زبان دوم باشد. قبل از شروع برنامه تحصیلی خود در کانادا، حتما باید این دوره‌ها را تکمیل کنید.
 • اثبات تمکن مالی برای تامین هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا
 • انگیزه نامه و توصیه نامه

 

مزایای تبدیل ویزای توریستی به ویزای تحصیلی کانادا

 • باعث صرفه جویی در زمان انجام فرایند درخواست ویزا شده و مهاجرت به کانادا سریعتر می شود.
 • در مقایسه با سایر روش های مهاجرتی هزینه های کمتری دارد.
 • این روش در مقایسه با سایر روش‌های مهاجرتی درصد موفقیتی بالاتری دارد.
 • در صورت داشتن همسر می‌تواند مجوز کار آزاد دریافت نماید.
 • در صورت داشتن فرزند امکان تحصیل در کانادا برای او فراهم می شود.
 • برای دریافت مجوز تحصیلی خود نیازی به خروج از کانادا ندارید.

 

دلایل ریجکت شدن ویزای توریستی به ویزای تحصیلی کانادا

به دلایل محبوبیت تحصیل در کانادا و روند رو به رشد متقاضیان ادامه تحصیل در این کشور و با توجه به بیشتر بودن درخواست ها نسبت به ظرفیت دانشگاه ها، امکان رد شدن افراد با سابقه و شرایط خوب نیز وجود دارد. بنابراین متقاضیان باید از دلایل ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا به خوبی آگاه باشند تا امکان ریجکتی را تا حد ممکن کاهش دهند.

۱.نداشتن تمکن مالی کافی

دانشجویان برای اثبات تمکن مالی باید حداقل هزینه یک سال تحصیل و زندگی در کانادا را در حساب خود داشته باشند. دانشجویان با ارائه رسیدها و اسناد حمایت مالی خود را باید اثبات کنند. هرگونه عدم اطمینان مالی باعث رد شدن ویزای تحصیلی کانادا خواهد شد.

۲.انطباق مدارک هویتی با اطلاعات فرم ها

فرم درخواست ویزا باید به طور دقیق و با اطلاعات صحیح کامل شده و تمامی مدارک خواسته شده ضمیمه شود. کلیه مدارک باید معتبر باشند و تمام اطلاعات فرم درخواست باید با مدارکی که ارائه می‌دهید، مطابقت داشته باشد. در غیر این صورت، درخواست شما برای تبدیل ویزای توریستی به تحصیلی در کانادا ریجکت خواهد شد.

۳.نمره پایین معدل و مدرک زبان

کلیه ریزنمرات و سوابق تحصیلی شما توسط افسران اداره مهاجرت بررسی شده و همچنین نمره مدرک زبان نیز بسیار حائز اهمیت است و در صورت کم بودن می تواند یکی از دلایل ریجکت ویزای تحصیلی کانادا باشد.

۴.نداشتن قصد بازگشت به کشور خود

دانشجویان بین‌المللی باید از طریق فرم درخواست و مصاحبه ویزا اشتیاق خود را برای بازگشت به کشور خود پس از اتمام دوره تحصیلی، نشان دهند. برای این منظور لازم است نشان دهند تا فرصت هاس شغلی وسیعی برای آن ها در کشور خود وجود دارد و پس از اتمام دوره تحصیلی حتما به ایران بر خواهند گشت.

۵.عدم تطابق رشته تحصیلی با تجربه کاری

در صورتی که رشته انتخابی شما با سوابق تحصیلی و تجربه کاری شکا تطابق نداشته باشد، امکان رد شدن ویزای تحصیلی وجود دارد. در چنین شرایطی باید بتوانید توضیح دهید که چرا رشته خود را می خواهید تغییر ‌دهید و هر چیزی که در درخواست خود ذکر می‌کنید، باید با یک مدرک معتبر ثابت شود.

 

 

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره