تحصیلات تکمیلی در کانادا

کشور کانادا همواره یکی از بهترین سیستم های آموزشی را در کنار مجهزترین دانشگاه های خود به دانشجویان ارائه می دهد به همین دلیل است که داوطلبان بسیاری از سراسر جهان برای مهاجرت تحصیلی کانادا را انتخاب می کنند. با تحصیل در کانادا آینده کاری فرد تضمین شده است و می توان از استخدام در بهترین موقعیت های شغلی مطمئن شد. بسیاری از داوطلبان دوره کارشناسی را در کشور خود و یا هر کشور دیگری می گذرانند و تصمیم می گیرند برای تحصیلات تکمیلی در کانادا اقدام نمایند. رشته هایی که در تحصیلات تکمیلی در کانادا ارائه می شوند بسیار متنوع هستند. در ادامه با بررسی تحصیلات تکمیلی در کانادا با ما همراه باشید.

 

آشنایی با تحصیلات تکمیلی در کانادا

در کانادا رشته های بسیار زیاد و متنوعی در مقاطع تحصیلات تکمیلی به داوطلبان ارائه می شود و افراد می توانند از بین گزینه های مختلف موجود یکی را انتخاب کنند. تحصیلات تکمیلی در کانادا شامل دو دوره کارشناسی ارشد و دکتری می شود. که در هر دو این دوره ها امکان تحصیل دانشجویان بین المللی وجود دارد.

 

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا

دوره کارشناسی ارشد در کانادا یکی از پرتقاضا ترین مقاطع برای ادامه تحصیل در کانادا است. طول این دوره بسته به رشته تحصیلی انتخابی می تواند بین ۱ الی ۲ سال متغییر باشد. دوره های کارشناسی ارشد در کانادا به گونه ای طراحی شده اند که دانشجویان را با مباحث تخصصی تر آشنا کرده و علم و مهارت آن را در گرایش خاصی از آن رشته افزایش دهند.

دوره کارشناسی ارشد در کانادا ممکن است علاوه بر برنامه آموزشی ، شامل آموزش تعاملی نظیر بازدید از محل، انجام پروژه و کار تیمی همراه باشد.

 

رشته های پرطرفدار مقطع کارشناسی ارشد در کانادا

 • مهندسی عمران
 • مدیریت مالی
 • مدیریت منابع انسانی
 • مهندسی مکانیک مهندسی کامپیوتر

 

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا

هزینه دوره کارشناسی ارشد بسته به رشته تحصیلی می تواند متغییر باشد. همچنین نوع دانشگاه و شهر و محل قرارگیری دانشگاه نیز در میزان هزینه های شما تاثیر خواهد داشت. میانگین هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا بین ۱۵ الی ۱۸ هزار دلار کانادا در سال است.

 

شرایط پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا در هر دانشگاه ممکن است متفاوت باشد. بنابراین لازم است تا قبل از هر کاری به وب سایت های دانشگاه های مدنظر خود مراجعه و شرایط خواسته شده را بررسی کنید.

 • داشتن مدرک کارشناسی با معدل بالا و ریز نمرات خوب
 • داشتن درک معتبر زبان انگلیسی مانند آیلتس و یا تافل و یا مدرک معتبر زبان فرانسوی
 • شرکت در آزمون GRE و یا GMAT و قبولی در این آزمون‌ها
 • ارائه توصیه نامه و انگیزه نامه
 • توانایی مالی کافی برای اثبات تمکن مالی و پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا

 

تحصیل در مقطع دکتری در کانادا

یکی دیگر از مقاطع تحصیلات تکمیلی در کانادا دوره دکتری است. طول دوره دکتری بسته به موضوع تحقیقاتی ۳ الی ۵ سال است. دوره دکتری بیشتر بر روی انجام پروژه های تحقیقی متمرکز شده است و دیگر خبری از کلاس های تئوری نیست. البته در سال اول چند واحد درسی نیز دارند که در زمینه تکنیک های تحقیق، روش های تدریس، متودولوژی و .. می باشد. دانشجویان دکتری می توانند برای دانشجویان مقاطع پایینتر تدریس کنند.

 

هزینه تحصیل در مقطع دکتری در کانادا

هزینه های تحصیل در کانادا یکی از دغدغه ها و نگرانی های اصلی بسیاری از داوطلبان ادامه تحصیل در این کشور می باشد. همانطور که گفته شد هزینه تحصیل در کانادا در مقایسه با کشورهای پیشگام و هم تراز از نظر کیفیت آموزشی مانند استرالیا و آمریکا بسیار معقولتر و به صرفه تر است. هزینه تحصیل در مقطع دکتری بسته به رشته و دانشگاه انتخابی می تواند بسیار متغییر باشد. به طور متوسط هزینه تحصیل در مقطع دکتری در کانادا ۲۰ هزار دلار کانادا می باشد.

 

شرایط پذیرش در مقطع دکتری در کانادا

برای تحصیل در مقطع دکتری در کانادا، دانشجویان ای مقطع باید تحت نظر یک استاد راهنما باشند که دانش و علم کافی در زمینه موضوع تحقیقاتی دانشجو دارند. استاد راهنما بر روند انجام پروژه تحقیقاتی و فرایند نگارش پایان نامه نظارت دارد. داشتن استاد راهنما یکی از شرایط اصلی مورد نیاز برای ورود به این مقطع است. سایر شرایط مورد نیاز به شرح زیر است:

 • اثبات مهارت زبان با ارائه مدرک آیلتس با حداقل نمره ۷ و یا مدرک تافل
 • مدارک مربوط به آزمون GRE
 • مدارک تحصیلی قبلی مانند مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد
 • ریزنمرات مقطع کارشناسی ارشد به همراه ترجمه‌
 • CVو رزومه تحصیلی
 • انگیزه نامه و توصیه‌نامه از طرف دو یا سه نفر از استادان قبلی
 • مقالات پژوهشی چاپ‌شده

 

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره