تحصیل در دبیرستان های انگلستان

تحصیل در دبیرستان های انگلستان  از گزینه های تحصیلی محبوب برای والدینی است که به آینده تحصیلی فرزندان خود اهمیت می دهند چرا که یکی از حساس ترین دوره های تحصیلی هر فرد است. به طور کلی انگلستان با سیستم آموزشی قوی گزینه ایده آل برای دان آموزان بین المللی است و تحصیل در مدارس انگلستان راه ورود به بهترین دانشگاه های این کشور می باشد. در ادامه مقاله با بررسی شرایط و کلیه موارد مرتبط با تحصیل در مقطع دبیرستان در کانادا همراه ما باشد.

 

 

سیستم آموزشی دبیرستان های انگلستان

کشور انگلستان دارای یکی از بهترین و پیشرفته ترین نظام های آموزشی دنیا است کو نظام آموزشی بریتانیایی در کل دنیا شناخته شده و معروف است به طوری که بسیاری از کشور ها از این شیوه آموزشی الگو برداری می کنند.

در سیستم آموزشی انگلستان مقاطع تحصیلی به صورت زیر می باشند.

  1. Primary education  : آموزش ابتدایی در دبستان های انگلستان می باشد که از سن ۵ تا ۱۱ سالگی است و دارای ۲ سطح ۱ و ۲ است.
  2. Secondary education : همان مقطع دبیرستان در انگلستان است و دانش آموزان از سن ۱۱ تا ۱۶ سالگی در این مقطع تحصیل می کنند و دارای دو سطح ۳ و ۴ می باشد. دانش آموزان پس از این سطح برای آمادگی برای ورود به دانشگاه، وارد دوره های FOUDATION یا A_LEVEL می شوند.

تحصیل در انگلستان از سن ۵ تا ۱۶ سالگی اجباری است.

 

تحصیل در دبیرستان های انگلستان

 

شرایط تحصیل در دبیرستان های انگلستان

کشور انگلستان یکی از مقاصد تحصیلی پرطرفدار برای محصلان بین المللی می باشد و تحصیل در دبیرستان های انگلستان نیز محبوبیت خاص خود را دارد. دانش آموزان متقاضی تحصیل در مقطع دبیرستان می توانند در مدارس دولتی، خصوصی و شبانه روزی بر اساس انتخاب خود تحصیل کنند.

تحصیل در دبیرستان های انگلستان فرصتی ارزشمند برای دانش آموزان بین المللی است به طوری که میزان تقاضا برای تحصیل در انگلستان در تمامی مقاطع افزایش چشمگیری داشته است. برای اخذ پذیرش از دبیرستان‌های انگلستان باید دارای شرایط زیر باشید:

  • داشتن نمرات و معدل خوب در سه سال تحصیلی گذشته
  • توانایی مالی کافی برای پرداخت شهریه یک ترم یا یک سال تحصیلی بسته به نظر مدرسه
  • نمره زبان مانند آیلتس، تافل و دیگر نمرات معادل آن الزامی نیست

انواع دبیرستان های انگلستان

انگلستان از امکانات و تجهیزات پیشرفته در مدارس خود در کنار شیوه های تدریس نوین برای آموزش دانش آموزان خود استفاده می کند و یکی از بهترین عملکردها را در این زمینه دارد.

مدارس انگلستان با کیفیت ترین مدارس در سطح جهان هستند و از مقطع ابتدایی تا دبیرستان چه در آموزش تئوری و چه در آموزش عملی مطالب اهتمام تمام می ورزند.

انواع دبیرستان ها در انگلستان عبارتند از:

  • دبیرستان های دولتی انگلستان
  • دبیرستان های خصوصی
  • دبیرستان های شبانه روزی

 

تحصیل در دبیرستان های انگلستان

 

تقویم تحصیلی دبیرستان های انگلستان

تقویم تحصیلی دبیرستان ها و به طور کلی مدارس انگلستان شامل ۳ ترم، پاییز، بهار و تابستان است.

ترم پاییزی مدارس از ماه سپتامبر شروع می‌شود و تا دسامبر ادامه دارد؛ پس از اتمام این ترم دانش‌آموزان می‌توانند برای تعطیلات کریسمس به کشور خود بازگردند.

ترم بهار مدارس از ژانویه آغاز شده و تا ماه مارس ادامه دارد.

ترم تابستان نیز از ماه آوریل آغاز شده و تا ژوئیه ادامه دارد که در این ترم مدارس تعطیل هستند.

بهترین دبیرستان های انگلستان

در کشور انگلستان لیست بلند و بالایی از مدارس وجود دارد که همگی آموزش باکیفیت به دانش اموزان ارائه می دهند. ما در اینجا سعی کردیم لیستی از بهترین دبیرستان های آن را بیاوریم.

برای کسب اطلاعات دقیق تر در مورد مدارس انگلستان (شامل شهریه، شرایط پذیرش و نحوه اقامت در آن ها) می توانید در وب سایت پیوند به قسمت مدارس مراجعه کنید.

 

نام مدرسهموقعیت جغرافیاییدرصد نمرات
A+/A
Wycombe Abbey SchoolHigh Wycombe۸۵.۷
Westminster SchoolLondon۸۵.۴
Brighton CollegeBrighton۸۵.۱
Winchester CollegeWinchester۸۴.۲
Sevenoaks SchoolSevenoaks۸۲.۹
Queen Ethelburga’s CollegeYork۸۲.۵
St Paul’s SchoolLondon۸۱.۴
Eton CollegeWindsor۸۰.۷
The Faculty of Queen Ethelburga’sYork۸۰.۲
Concord CollegeShrewsbury۷۹.۹

 

هزینه تحصیل در دبیرستان های انگلستان

هزینه تحصیل در دبیرستان های انگلستان یکی از مهمترین موضوعاتی است که ذهن دانش آموزان و والدین آن ها را به خود مشغول کرده است. داوطلبانی که قصد  ادامه تحصیل در دبیرستان های انگلستان را دارند باید به این نکته توجه کنند که شهریه با توجه به نوع مدرسه و امکاناتی که هر کدام از آنها ارائه می دهند متغییر می باشد.

هزینه تحصیل در دبیرستان های دولتی انگلستان: شهریه دبیرستان های دولتی کانادا نسبت به مدارس خصوصی و شبانه روزی ارزانتر است و بین ۸ هزار پوند الی ۱۲ هزار پوند در سال متفاوت است.

هزینه تحصیل در دبیرستان های خصوصی انگلستان: هزینه تحصیل در این مدارس به طور متوسط بین ۱۸ الی ۳۰ هزار پوند در سال با توجه به تعداد کلاس های فوق برنامه و امکانات مدرسه متفاوت است.

هزینه تحصیل در دبیرستان های شبانه روزی انگلستان: دبیرستان های شبانه روزی هزینه خوابگاه، خوراک و کلس های فوق برنامه را در شهریه خود لحاظ می کند. هزینه تحصیل در  این مدارس به طور متوسط بین ۳۰ الی ۵۵ هزار پوند در سال می باشد.

 

تحصیل در دبیرستان های انگلستان

 

دریافت بورسیه تحصیلی در دبیرستان های انگلستان

انگلستان از جمله کشورهایی است با در اختیار گذاشتن بورسیه برای متقاضیان ادامه تحصیل در این کشور به از نظر مالی دانشجویان و دانش آموزان مستعد را حمایت می کند.

اعطای بورسیه تحصیلی برای دانش آموزان بین المللی در مقطع دبیرستان بر اساس سابقه تحصیلی و نمرات دانش آموزان می باشد البته توجه به این نکته نیز مهم است که کشور انگلستان به تمامی دانش آموزان مقطع دبیرستان بورسیه نمیدهد.

هر چه معدل تحصیلی فرد بالاتر باشد و فرد دارای مدرک آیلتس باشد امکان دریافت کمک هزینه و دریافت تخفیفاتی در شهریه مدارس وجود دارد اما بورسیه تحصیلی که منجر به تحصیل رایگان در دبیرستان های انگلستان شود وجود ندارد.

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره