تحصیل در رشته تربیت بدنی در انگلستان

تحصیل در کشور انگلستان در بین داوطلبان ادامه تحصیل در خارج بسیار محبوب و پرطرفدار است چرا که تحصیل در این کشور پلی برای رسیدن به مدرک تحصیلی معتبر، شغل و درآمد ایده آل و رفاه و جایگاه اجتماعی مطلوب است. از طرف دیگر دانشگاه های انگلستان جز برترین دانشگاه های جهان هستند که امکانات و خدمات آموزشی بسیار باکیفیتی را به دانشجویان ارائه می دهند. رشته تربیت بدنی نیز یکی دیگر از رشته هایی است که در انگلستان به علاقه مندان ارائه می گردد. فارغ التحصیلان رشته تربیت بدنی می توانند در زمینه ورزش حرفه ای، مربیگری و تناسب اندام فعالیت کنند. در ادامه به بررسی تحصیل در رشته تربیت بدنی در انگلستان خواهیم پرداخت.

 

آشنایی با رشته تربیت بدنی در انگلستان

رشته تربیت بدنی بر روی حرکاتی که بر روی بدن تاثیرگذار است تمرکز دارد عمده این حرکات برای بهبود و رفع مشکلات جسمانی است. از طرف دیگر این رشته رابطه حرکات ورزشی و آمادگی جسمانی و تاثیر آن ها بر روی جسم و سلامت انسان را بررسی می کند. از دیگر ویژگی های این رشته، داشتن دوره‌ها و آموزش‌های تئوری گسترده‌ای هم هست که بر روی دانش، مهارت‌ها، نگرش و ارزش‌های دانشجویان در حوزه تربیت‌بدنی کار می‌کند.

 

برای تحصیل در این رشته داشتن استقامت بدنی بالا یکی از اصلی ترین شرایط مورد نیاز است یعنی علاوه بر علاقه داوطلبان باید بتوانند از نظر جسمی در فعالیت های ورزشی مختلف شرکت کنند. دروس این رشته از واحدهای عملی و تئوری مختلفی تشکیل شده است که داوطلبان را به خوبی هم از نظر آمادگی جسمانی و هم برای تدریس و مربیگری آماده می کند.

از جمله واحدهای تئوری مهم در این رشته، بیوشیمی، آناتومی انسان، حقوق ورزشی، روانشناسی ورزشی، بهداشت و ورزش و آسیب‌شناسی ورزشی است.

 

دوره های رشته تربیت بدنی در انگلستان

رشته تربیت بدنی در انگلستان در هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به دانشجویان ارائه می گردد.

 

مقطع کارشناسی رشته تربیت‌بدنی در انگلستان، ۳ ساله است و داوطلبان بعد از فارغ التحصیلی می توانند به سرعت وارد بازار کار شوند. در این دوره تحصیلی مباحث درسی از مطالب عمومی مانند روش آموزش تربیت‌بدنی، اصول و مبانی علوم ورزشی، کنترل حرکت شروع شده و رفته رفته تخصصی تر می شود. برای ورود به رشته تربیت بدنی در انگلستان ارائه مدرک دیپلم مرتبط الزامی نمی باشد و با هر مدرک دیپلمی می توان در این رشته تحصیل کرد.

 

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته تربیت ‌بدنی در انگلستان، به دو سال زمان نیاز دارد. دانشجویان این رشته در مقطع کارشناسی ارشد، مطالب تخصصی تر و حرفه ای تری را می آموزند که از جمله آن می توان به حقوق ورزشی و حقوق رسانه ای اشاره کرد.

 

تحصیل در مقطع دکتری تربیت بدنی در انگلستان برای علاقه مندان به این رشته امکان پذیر است. هدف از این دوره تحقیق و پژوهش در زمینه علوم ورزشی و تاثیر آن بر سلامت و جامعه است. برای تحصیل در این مقطع باید علاقه به فعالیت های تحقیقی داشته باشید چرا که بخش عمده این دوره به کارهای تحقیقی و پژوهشی اختصاص دارد.

 

گرایش های رشته تربیت بدنی در انگلستان

گرایش های این رشته در انگلستان به شرح زیر هستند:

 • مدیریت ورزشی
 • مربیگری ورزشی
 • فیزیولوژی ورزشی
 • بیومکانیک ورزشی
 • روانشناسی ورزشی

 

شرایط تحصیل در رشته تربیت بدنی انگلستان

برای پذیرش در رشته تربیت بدنی در انگلستان باید ابتدا از شرایط دانشگاه های مختلف برای پذیرش دانشجویان اطلاعات دقیقی به دست آورید. برای اینکار لازم است تا وب سایت دانشگاه مربوطه مراجعه نماید. شرایط کلی مورد نیاز برای تحصیل در رشته تربیت بدنی در انگلستان به شرح زیر است:

 • داشتن آمادگی جسمانی مناسب برای انجام فعالیت ورزشی یکی از اصلی ترین موضوعات برای تحصیل در این رشته است. برخی از واحدهای این درس به صورت عملی و در راستای انجام فعالیت های ورزشی می باشد.
 • برای تحصیل در انگلستان در هر رشته ای، باید مدرک معتبر زبان انگلیسی مانند آیلتس و تافل داشته باشید که برای این منظور آیلتس ۶ به بالا مورد نیاز است.
 • برای ورود به دانشگاه در این رشته حتما باید مدرک فاندیشن را از یکی از کالج های معتبر دریافت کرده باشید.
 • داشتن توانایی مالی برای پرداخت شهریه دانشگاه و هزینه های زندگی در انگلستان یکی دیگر از شرایط مورد نیاز است.
 • نمرات بالا در دروس دبیرستان و معدل خوب بی شک شانس شما را در روند پذیرش دانشگاه افزایش می دهد همچنین شرکت در پروژه های تحقیقاتی و نگارش مقاله های علمی که در مقالات بین المللی چاپ شده باشند امتیاز محسوب می شود.

 

توجه کنید که کلیه شرایط و مدارک مورد نیاز را در مهلت تعیین شده برای ارسال مدارک جمع آوری و آپلود کنید و این کار را به آخرین روز موکول نکنید تا در صورت نقص و کاستی در مدارک، زمان کافی برای اصلاح آن داشته باشید.

 

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در رشته تربیت بدنی در انگلستان

مدارک زیر برای این منظور مورد نیاز می باشد:

 • ریزنمرات دیپلم و دبیرستان
 • پاسپورت و مشخصات آن
 • عکس قابل شناسایی و جدید از متقاضی
 • مدرک زبان انگلیسی
 • کپی پاسپورت
 • توصیه‌نامه و تجربه کاری (در صورت وجود)
 • انگیزه‌نامه
 • رزومه تحصیلی

 

هزینه تحصیل در رشته تربیت بدنی در انگلستان

افرادی که تصمیم به تحصیل در انگلستان می گیرند یکی از اولین موضوعاتی که به آن فکر می کنند هزینه های تحصیل و زندگی در انگلیس است. هزینه تحصیل در رشته تربیت بدنی در انگلستان در هر مقطع تحصیلی متفاوت می باشد. در جدول زیر هزینه برای هر سه مقطع تحصیلی نوشته شده است.

مقطع تحصیلیهزینه سالانه
کارشناسی تربیت بدنی۲۵ الی ۳۰ هزار پوند
کارشناسی ارشد تربیت بدنی۲۰ الی ۲۳ هزار پوند
دکتری تربیت بدنی۱۸.۵۰۰ الی ۲۰ هزار پوند

 

 

اگر نگران هزینه های تحصیل در این کشور هستید باید گفت که بورسیه های تحصیلی انگلستان برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته شده است که دارای استعداد و شایستگی علمی بالا هستند ولی به دلیل مشکلات مالی نمی توانند در این کشور تحصیل کنند. از طرف دیگر با انجام کار دانشجویی در انگلستان می توانید بخشی از هزینه مخارج خود را تامین کنید.

 

بهترین دانشگاه های رشته تربیت بدنی در انگلستان

کشور انگلستان یکی از قوی ترین سیستم های آموزشی دنیا را دارد و آموزش باکیفیت و رعایت استانداردهای بالای آموزشی یکی از اصلی ترین هدف های انگلستان است و به همین دلیل دانشگاه های این کشور هر ساله جز دانشگاه برتر جهان رتبه بندی می شوند. با ادامه تحصیل در انگلستان، افراد می توانند تجربه زندگی در یکی از کشورهای پیشرفته و توسعه یافته را داشته باشند و در موقعیت شغلی متناسب با رشته تحصیلیشان شروع به کار کنند.

 

لیست برترین دانشگاه های تربیت بدنی انگلستان به شرح زیر است:

 • دانشگاه لافبورو (Loughborough)
 • دانشگاه بیرمنگام (Birmingham)
 • دانشگاه بث انگلستان (Bath)
 • دانشگاه اکستر (Exeter)
 • دانشگاه ادینبورگ (Edinburgh)

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره