تحصیل در رشته داروسازی در کانادا

رشته داروسازی به خودی خود یکی از رشته های تحصیلی محبوب در بین دانشجویان می باشد و تحصیل در رشته داروسازی در کانادا محبوبیت آن را صد چندان می کند. کشور کانادا با داشتن سطح بالا آموزشی و شرایط زندگی ایده آل مقصد تحصیلی بی نظیر برای داوطلبان ادامه تحصیل در خارج می باشد. برای آشنایی با این رشته در ادامه با بررسی شرایط تحصیل در رشته داروسازی در کانادا با گروه پیوند همراه باشید.

 

 

شرایط تحصیل در رشته داروسازی در کانادا

برای تحصیل و دریافت پذیرش در رشته داروسازی داوطلبان باید شرایطی را داشته باشند. یکی از این موارد شرکت در آزمون که  Pharmacy Examining Board of Canada و دریافت نمره قبولی در این آزمون می باشد. این آزمون هر ساله به زبان انگلیسی یا فرانسوی برگزار می شود.

برای دریافت مدرک داروسازی در کانادا بعد از قبولی در آزمون ورودی گفته شده باید ابتدا یک دوره کارشناسی که شامل دروس پایه مورد نیاز برای داروسازی است را بگذرانید و در تمام دروس نمره قبولی دریافت کنید یعنی موفق به کسب نمره بالای ۷۵ درصد در دروس شیمی، بیولوژی، زبان و ریاضی شوید

بعد از گزراندن دوره کارشناسی نوبت به شرکت در آزمون PCAT یا Pharmacy College Admission‌می رسد. این آزمون، آزمونی تخصصی تر بوده و برای قبولی در آن نیاز به مطالعه دقیق تری دارد.

آزمون PCAT برای تحصیل داروسازی در کانادا شامل ۷ بخش مختلف و در کل از ۲۳۲ سوال تستی و نگارش یک متن تشکیل شده است که باید در مدت ۴ ساعت ۳۰ دقیقه به این سوالات پاسخ داده بشود.

از جمله شرایط دیگر برای ورود به رشته داروسازی در کانادا است داشتن مدرک زبان انگلیسی است که مدرک آیلتس با نمره ۶.۵ به بالا و یا مدرک تافل معادل آن برای دریافت پذیرش مورد نیاز می باشد.

 

تحصیل در رشته داروسازی در کانادا

 

برترین دانشگاه های داروسازی کانادا

تعدادی از بهترین دانشگاه های جهان در کشور کانادا واقع شده اند و با ارائه آموزش با کیفیت در جهان شناخته می شوند. دانشگاه های کانادا در تدریس رشته داروسازی نیز بسیار پیشرو هستند با استفاده از جدیدترین شیوه های آموزشی و امکانات و تجهیزات پیشرفته ای که برای آموزش تکنیک ها و مهارت های داروسازی مورد نیاز است سعی دارند داروسازان با مهارتی را تربیت کنند بنابراین دانشگاه های برتر کانادا آموزش باکیفیتی را به دانشجویان ارائه می دهند.

برترین دانشگاه های داروسازی کانادا عبارتند از:

 1. دانشگاه دالهاوزی
 2. دانشگاه مموریال
 3. دانشگاه لاوال
 4. دانشگاه تورنتو
 5. دانشگاه مانیتوبا
 6. دانشگاه ساسکچوان
 7. دانشگاه آلبرتا
 8. دانشگاه کلگری
 9. دانشگاه بریتیش کلمبیا
 10. دانشگاه مونترال
 11. دانشگاه واترلو

 

هزینه تحصیل در رشته داروسازی در کانادا

رشته داروسازی در کانادا در دانشگاه های متعددی در کانادا به دانشویان ارائه داده می شود و در نتیجه شهریه آن می تواند مقادیر متفاوتی باشد. رشته داروسازی نیبت به رشته های دیگری که در کانادا وجود دارد شهریه بیشتری دارد.

برای اطلاع دقیق در مورد هزینه تحصیل در رشته داروسازی در کانادا ابتدا دانشگاه های مد نظر خود را انتخاب کنید سپس با مراجعه به وب سایت هر دانشگاه از شهریه دقیق آن ها اطلاعات کسب کنید. اما می توان گفت به طور کلی حداقل هزینه مورد نیاز برای تحصیل در داروسازی در کانادا ۳۰ هزار دلار کاندا می باشد.

دریافت مجوز داروسازی در کانادا

بعد از دریافت مدرک داروسازی در کانادا برای شروع به کار در این رشته نیاز است تا مجوز کار به عنوان داروساز در کانادا را درافت کنید و نمی توانید مستقیما بلافاصله پس از دریافت مدرک خود شروع به کار کنید. مخصوصا دولت کانادا حساسیت زیادی برای تائید صلاحیت افرادی که قصد ورود به حوزه درمان را دارند، دارد.

پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه‌ها داروسازی در کانادا، باید در آزمون Pharmacist Evaluating Examination شرکت کنید. آزمونی که از آن به عنوان آزمون ملی داروسازان کانادا یاد می‌شود و صلاحیت و شایستگی فارغ التحصیلان داروسازی را جهت ورود به جامعه‌ی داروسازی کانادا، تایید می‌کند.

برای اینکه بتوانید به عنوان داروساز در داروخانه ها، شرکت های داروسازی، مراکز درمانی و … شروع به فعالیت کنید باید حداقل نمره قبولی در این آزمون را دریافت کنید و بدون قبولی در آن امکان کار وجود نخواهد داشت.

 

تحصیل در رشته داروسازی در کانادا

 

آینده و بازار کار رشته داروسازی در کانادا

رشته داروسازی از جمله رشته های بسیار محبوب و پرطرفدار در کانادا می باشد و با وجود حساسیت ها و سخت گیری های زیادی که در این رشته وجود دارد کسانی که موفق به دریافت مدرک داروسازی در کانادا می شوند از جایگاه اجتماعی بسیار خوب و از آینده شغلی مطلوبی در کشور کانادا برخوردار است.

فارغ التحصیلان رشته دارسازی در کانادا بعد از دریافت مجوز می توانند در مشاغل مرتبط متنوعی شورع به کار کنند. داروسازی بی شک یکی از رشته های پولساز در کانادا است که با داشتن مدرک حتی می توانید یک داروخانه خود را داشته باشید. همچنین در هر نقطه از جهان که دوست دارید موقعیت های کاری مناسبی گیرتان می آید چرا که مدرک کانادا در سراسر جهان معتبر می باشد.

 

تحصیل در رشته داروسازی در کانادا

 

درآمد رشته داروسازی در کانادا

همانطور که گفته شد داروسازی یکی از رشته های پولساز در کانادا است و داروسازان درآمد بالایی در این کشور دارند به طوری که درآمد آن ها از یک پرستار، معمار و یا حسابدار در کانادا بسیار بالاتر است. حداقل درآمد سالیانه یک داروساز در کانادا به طور میانگین حدود ۱۹۵ هزار دلار کانادا در سال می باشد.

با توجه به مطالب گفته شده در بالا به این نتیجه می‌رسیم که در کانادا برای داروسازان ارزش بسیار زیادی قائل می‌شوند و شرایط زندگی و جایگاه اجتماعی ایده آلی دارند پس سختی کشیدن، شرکت در آزمون‌های ورودی، هشت سال درس خواندن و زیاد کار کردن واقعا ارزشش را دارد.

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره