تحصیل در رشته رادیولوژی در انگلستان

تحصیل در رشته رادیولوژی در انگلستان انتخاب خوبی برای علاقه مندان به ادامه تحصیل در یکی از زیرشاخه های رشته پزشکی است. انگلستان با ارتقا سطح خدمات آموزشی خود تواسته نظر بسیاری از داوطلبان را به خود جلب کند و جز یکی از پرطرفدارترین کشورها در بین دانشجویان بین المللی باشد. رشته رادیولوژی در بهترین دانشگاه های انگلستان به دانشجویان ارائه می شود و فرصتی بی نظیر برای ورود به بازار کار این کشور است.

 

 

آشنایی با رشته رادیولوژی در انگلستان

رادیولوژی در اصل استفاده از اشعه ایکس و وسایل تصویر برداری مختلف در تشخیص و درمان بیماری های مختلف است. رشته رادیولوژی یکی از زیر شاخه های رشته پزشکی است و دانشجویان آن در دانشکده پزشکی تحصیل می کنند.

رادیولوژیست، تصاویری را که با استفاده از دستگاه های مختلف تصویربرداری گرفته شده اند را بررسی و تجزیه و تحلیل می کند. رادیولوژیست از طریق اطلاعات به دست آماده از تصاویر در تشخیص بیماری ها و با مشورت پزشک متخصص در یافتن راه درمانی مناسب کمک می کند.

نقش رادیولوژیست‌ها در وحله اول کمک به تشخیص پزشکی است و ممکن است در برخی موارد روش‌های درمانی را برای کمک به بیماران قلبی عروقی و سایر موارد دیگر انجام دهند. علم رادیولوژی را می توان به دو دسته زیر تقسیم کرد:

 • رادیولوژی تشخیصی
 • رادیولوژی مداخله‌ای

رادیولوژیست‌ها از تکنیک‌های تصویربرداری مختلفی استفاده می‌کنند که عبارت است از:

 • رادیوگرافی اشعه ایکس
 • فلوروسکوپی
 • اولتراسوند
 • توموگرافی کامپیوتری (CT)
 • تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (MRI)
 • توموگرافی انتشار پوزیترون (PET)
 • تصویربرداری هسته‌ای

 

شرایط تحصیل در رشته رادیولوژی در انگلستان

رشته رادیولوژی رشته ای بسیار پرطرفدار و محبوب در بین رشته های زیر مجموعه رشته پزشکی است. از آنجایی که تقاضا برای ورود به این رشته زیاد است، رقابت تنگاتنگی برای قبولی در آن وجود دارد. داوطلبان باید از شرایط پذیرش در هر دانشگاه به خبی مطلع شده و شرایط و مدارک را بدون کم و کاست مهیا کنند. شرایط تحصیل در هر دانشگاه ممکن است با یکی دیگر متفاوت باشد. در ادامه برخی از شرایط کلی که برای پذیرش در اکثر دانشگاه ها مورد نیاز می باشد نوشته شده است.

 • برای تحصیل رادیولوژی در انگلستان مانند تحصیل در هر رشته دیگر نیاز به مدرک زبان انگلیسی دارید. برای پذیرش در این رشته مدرک آیلتس با نمره ۶.۵ به بالا مورد نیاز است.
 • یکی دیگر از شرایط تحصیل در رشته رادیولوژی در انگلستان ارائه مدرک A-level و داشتن معدل و نمرات بالا می باشد. نمرات دروس ریاضی، شیمی، زیست شناسی و فیزیک تاثیر مستقیمی بر روی روند پذیرش شما خواهند داشت.
 • دانشگاه های کانادا برای تحصیل در رشته رادیولوژی شهریه دریافت می کنند بنابراین داشتن توانایی مالی کافی برای پرداخت شهریه الزامی است. برای آگاهی از میزان شهریه رشته رادیولوژی در کانادا می توانید به وب سایت دانشگاه مربوطه مراجعه کنید.

 

برترین دانشگاه های رشته رادیولوژی در انگلستان

کشور کانادا اسانداردهای بالایی را در آموزش دانشجویان رعایت می کند و از جدیدترین و پیشرفته ترین تجهیزات در دانشگاه های خود بهره می برد. این دانشگاه ها سعی دارند تا علاوه بر آموزش مباحث درسی، مهارت های اجتماعی و بین فردی دانشجویان را نیز تقویت کنند. رشته رادیولوژی در انگلستان توسط اساتیدی مجرب به دانشجویان آموزش داده می شوند. در ادامه لیستی از بهترین دانشگاه های انگلستان برای تحصیل رشته رادیولوژی معرفی شده است.

 1. دانشگاه بنگور ( Bangor University )
 2. دانشگاه اکستر (University Of Exeter)
 3. دانشگاه لیدز ( Leeds University )
 4. دانشگه رابرت گوردون (Robert Gordon University)
 5. دانشگاه سالفورد (University Of Salford)
 6. دانشگاه کاردیف ( Cardiff University )
 7. دانشگاه لندن غربی (University Of West London)
 8. دانشگاه برادفورد (University Of Bradford)
 9. دانشگاه لیورپول (Univers

هزینه تحصیل در رشته رادیولوژی در انگلستان             

کشور انگلستان دارای یکی از قوی ترین و پیشرفته ترین سیستم های آموزشی دنیا است و خدمات آموزشی سطح بالایی را ارائه می دهد و در قبال آن هزینه های مقرون به صرفه تری نسبت به سایر کشورهای هم تراز دریافت می کند. اما با این حال هزینه ها ممکن است برای دانشجویان بین المللی به خصوص دانشجویان ایرانی زیاد باشد.

بسیاری از دانشجویان نگران هزینه های تحصیل و زندگی در کشور انگلستان هستند و اما باید گفت بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی مختلفی توسط کشور انگلستان به دانشجویان ارائه می شود تا افراد با هر گونه محدودیت مالی نیز بتوانند از خدمات آموزشی این کشور بهره ببرند. هزینه تحصیل در رشته رادیولوژی در انگلستان به عوامل مختلفی نظیر شهر و محل قرارگیری دانشگاه بستگی دارد و نمی توان به طور دقیق مبلغی را برای آن بیان کرد. اما به طور تقریبی هزینه سالانه تحصیل در رشته رادیولوژی در کشور انگلستان ما بین ۲۰ الی ۴۸ هزار پوند می باشد.

بازار کار رشته رادیولوژی در انگلستان

متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل در رشته رادیولوژی در کشور انگلستان دارند باید بدانند که یکی از بهترین رشته ها از نظر آینده شغلی را انتخاب کرده اند. رشته رادیولوژی در انگلستان از جایگاه اجتماعی مطلوبی برخوردار بوده و دارای بازار کار خوبی می باشد. اکثر فارغ التحصیلان رشته رادیولوژی در انگلستان حداکثر تا ۶ ماه شغلی مناسب برای خود می یابند.

رادیولوژیست ها از جمله نیروهای کار ضروری در کادر درمان انگلستان هستند و به راحتی می توانند در طیف وسیعی از مراکز تشخیصی و درمانی شروع به کار کنند. رادیولوژی یکی از رشته های پردرآمد انگلستان است و رادیولوژیست ها به در طی مدت کوتاهی می توانند وضیعت رفاهی_اقتصادی خوبی را تجربه کنند. میزان درآمد رادیولوژیست ها بی شک به سابقه و تجربه آن ها بستگی دارد.

میزان درآمد سالانه یک رادیولوژیست یا حداقل ۵ سال سابقه کار حدود ۶۱ هزار پوند است و هرچقدر سابقه بیشتر شود میزان حقوق نیز افزایش می یابد به طوری که برخی از ررادیولوژیست ها تا ۹۵ هزار پوند در سال در آمد دارند.

 

تحصیل در رشته رادیولوژی در انگلستان

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره