تحصیل در رشته روابط بین الملل در انگلستان

تحصیل در رشته روابط بین الملل در انگلستان طرفداران بسیاری از کشورهای مختلف جهان دارد دلیل محبوبیت این رشته را می توان به اهمیت بالای روابط بین الملل در هر کشور، وجود موقعیت های شغلی ایده آل پس از فارغ التحصیلی و وجود دانشگاه های برتر در انگلستان ربط داد. به طور کلی انگلستان یکی از بهترین گزینه ها برای مهاجرت تحصیلی می باشد که امکان کار در رشته مربوطه پس از فارغ التحصیلی را برای افراد فراهم می کند. در ادامه مقاله به بررسی تحصیل در رشته روابط بین الملل در انگلستان خواهیم پرداخت و شرایط و هزینه ها، دانشگاه های برتر موجود برای این رشته  را بررسی خواهیم کرد.

 

آشنایی با رشته روابط بین الملل در انگلستان

رشته روابط بین الملل یک رشته تخصصی است که جز زیر شاخه های رشته علوم سیاسی بوده و به بررسی مباحثی نظیر سازمان‌های غیردولتی و شرکت‌های چندملیتی، روش های همزیستی کشورها و روابط گوناگون بین کشورها می پردازد. با تحصیل در رشته روابط بین الملل در انگلستان درباره مسائل مهم جهان در زمینه توسعه و موانع آن، نحوه روابط دیپلماتیک و بین المللی با کشورهای مختلف و نحوه ایفای نقش در اینگونه شرایط مطالعه خواهید نمود.

 

این رشته در هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به دانشجویان ارائه می گردد. طول دوره کارشناسی ۳ الی ۴ سال، مقطع کارشناسی ارشد ۱ الی ۲ سال و مقطع دکتری ۳ الی ۵ سال می باشد. مباحث مورد تدریس در طول این دوره های شامل موضوعاتی نظیر تحلیل سیاسی، تاریخ‌های جهانی، جنگ و امنیت در سیاست، تقسیمات اجتماعی و حکومت جهانی است.

 

گرایش های رشته روابط بین الملل در انگلستان

برخی از گرایش های محبوب رشته روابط بین الملل در انگلستان به شرح زیر است:

 • سیاست خارجی تطبیقی
 • درگیری، جنگ و صلح‌سازی
 • سیاست زیست محیطی
 • حقوق بشر
 • مهاجرت و پناهندگی
 • امنیت بین‌الملل

 

شرایط تحصیل در رشته روابط بین الملل در انگلستان

برای قبولی در رشته روابط بین الملل در انگلستان داوطلبان باید از شرایط تعیین شده توسط دانشگاه ها به خوبی آگاه بوده و پس از مهیا کردن شرایط و مدارک باید به دانشگاه مد نظر خود درخواست پذیرش ارسال نمایید و پس از دریافت نتیجه درخواست پذیرش  و در صورت قبولی می توانید برای درخواست ویزای تحصیلی انگلستان اقدام نمایید.

 

از آنجایی که زبان تدریس در دانشگاه های انگلستان زبان انگلیسی است دانشگاه ها از داوطلبان می خواهند تا مهارت زبان انگلیسی داشته و آن را با ارائه مدارک اثبات کنند. بنابراین یکی از شرایط اصلی برای پذیرش در رشته اقتصاد در انگلستان ارائه مدرک آیلتس با نمره ۶ به بالا برای مقطع کارشناسی، ۶.۵ به بالا برای مقطع کارشناسی ارشد و ۷ به بالا برای مقطع دکتری مورد نیاز است.

دانشجویان باید از توانایی مالی کافی برای پرداخت شهریه دانشگاه و هزینه های زندگی در انگلستان برخوردار باشند. یکی دیگر از شرایط مهم و تاثیرگذار در روند پذیرش معدل خوب و ریز نمرات بالا است.

 

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در رشته روابط بین الملل در انگلستان

مدارک زیر برای پذیرش در رشته روابط بین الملل در انگلستان مورد نیاز می باشد:

 • مدرک تحصیلی مقطع قبلی
 • ریزنمرات تحصیلی مقطع قبلی
 • حداقل ۲ توصیه نامه (مقطع تحصیلات تکمیلی)
 • رزومه (مقطع تحصیلات تکمیلی)
 • مدرک آزمون زبان
 • مدرک آزمون GREدر صورت نیاز در مقطع تحصیلات تکمیلی
 • اثبات تمکن مالی
 • انگیزه نامه

 

هزینه تحصیل در رشته روابط بین الملل در انگلستان

داوطلبان در زمان انتخاب کشور انگلستان برای ادامه تحصیل باید علاوه بر شهریه دانشگاه های انگلستان، هزینه های مربوط به اقامت و زندگی در انگلستان را نیز در نظر داشته باشند تا بتوانند برنامه ریزی دقیق مالی برای تحصیل در رشته روابط بین الملل در انگلستان داشته باشند.

هزینه شهریه سالانه برای تحصیل در رشته روابط بین الملل در انگلستان بین ۱۴ الی ۲۸ هزار پوند می باشد. البته این هزینه به عواملی نظیر مقطع تحصیلی، نوع و محل قرارگیری دانشگاه نیز بستگی دارد.

هزینه های زندگی در انگلستان مانند هزینه خورد و خوراک، اجاره، حمل و نقل و غیره نیز بسته به سبک زندگی افراد می تواند بسیار متفاوت باشد اما حداقل هزینه مورد نیاز ۱۲۰۰ الی ۱۵۰۰ پوند در ماه می باشد.

 

بهترین دانشگاه ها برای رشته روابط بین الملل در انگلستان

کشور انگلستان با سیستم آموزشی پیشرفته ای که دارد در جهان شناخته می شود که ترکیب سیستم آموزشی بریتانایی با دانشگاه های مدرن و مجهز باعث شده تا دانشگاه های این کشور رتبه بالایی در بین دانشگاه های جهان داشته باشند. تحصیل در انگلستان و تحصیل در این دانشگاه های برتر آرزوی بسیاری از مهاجران تحصیلی می باشد. در ادامه لیستی از بهترین دانشگاه های انگلستان که رشته روابط بین الملل را به دانشجویان ارائه می دهند را آورده ایم.

رتبهنام دانشگاهشهر دانشگاه
۱دانشگاه آکسفوردلندن
۲دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندنلندن
۳دانشگاه کمبریجکمبریج
۴دانشگاه سواس لندنلندن
۵کینگز کالج لندنلندن
۶کالج دانشگاهی لندنلندن
۷دانشگاه اسکساسکس
۸دانشگاه ادینبورگادینبورگ
۹دانشگاه وارویککاونتری
۱۰دانشگاه منچسترمنچستر

 

 

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره