تحصیل در رشته روابط بین الملل در کانادا

تحصیل در رشته روابط بین الملل در کانادا یکی از بهترین گزینه ها برای علاقه مندان به مهاجرت تحصیلی می باشد. این کشور با داشتن دانشگاه های تراز اول در جهان، امکانات وتجهیزات پییشرفته، موقعیت های شغلی مطلوب و شرایط ایده آل برای زندگی توانسته از پرطرفدارین کشورها برای ادامه تحصیل شود. در ادامه مقاله به بررسی تحصیل در رشته روابط بین الملل در کانادا خواهیم پرداخت و شرایط و هزینه ها، دانشگاه های روابط بین الملل کانادا را بررسی خواهیم کرد.

 

آشنایی با رشته روابط بین الملل در کانادا

رشته روابط بین الملل یک رشته تخصصی است که جز زیر شاخه های رشته علوم سیاسی بوده و به بررسی مباحثی نظیر سازمان‌های غیردولتی و شرکت‌های چندملیتی، روش های همزیستی کشورها و روابط گوناگون بین کشورها می پردازد. با تحصیل در رشته روابط بین الملل در کانادا درباره مسائل مهم جهان در زمینه توسعه و موانع آن، نحوه روابط دیپلماتیک و بین المللی با کشورهای مختلف و نحوه ایفای نقش در اینگونه شرایط مطالعه خواهید نمود.

 

رشته روابط بین الملل در کانادا در هر ۳ مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به داوطلبان ارائه می شود. دانشگاه های کانادا یکی از بهترین گزینه ها برای ادامه تحصیل در رشته اقتصاد هستند. طول دوره های تحصیلی هر کدام از مقاطع تحصیلی در رشته روابط بین الملل در کانادا به شرح زیر است:

 • لیسانس: ۴ سال
 • فوق لیسانس: ۱ الی ۲ سال
 • دکتری: ۳ الی ۷ سال

مباحث مورد تدریس در طول این دوره های شامل موضوعاتی نظیر تحلیل سیاسی، تاریخ‌های جهانی، جنگ و امنیت در سیاست، تقسیمات اجتماعی و حکومت جهانی است.

 

گرایش های رشته روابط بین الملل در کنادا

برخی از گرایش های محبوب رشته روابط بین الملل در کانادا به شرح زیر است:

 • حقوق بشر
 • درگیری، جنگ و صلح‌سازی
 • سیاست زیست محیطی
 • مهاجرت و پناهندگی
 • سیاست خارجی تطبیقی
 • امنیت بین‌الملل

 

شرایط تحصیل در رشته روابط بین الملل در کانادا

برای قبولی در رشته روابط بین الملل در کانادا یکی از نکات مهم این است که هز دانشگاه ممکن است شرایط خاص خود را برای پذیرش داشته باشد لذا قبل از هر کاری کسب اطلاعات دقیق و کامل در مورد شرایط هر دانشگاه ضروری است.

داوطلبان باید در مرحله اول شرایط تعیین شده توسط دانشگاه ها را داشته باشند و پس از فراهم کردن شرایط و مدارک تعیین شده، اطلاعات خواسته شده در فرم پذیرش تحصیلی را تکمیل و مدارک را ضمیمه کنند. داوطلبان پس از قبولی می توانند برای درخواست ویزای تحصیلی کانادا اقدام نمایید.

 

یکی از شرایط اصلی برای پذیرش در رشته روابط بین الملل در کانادا ارائه مدرک آیلتس با نمره ۶ به بالا برای مقطع کارشناسی، ۶.۵ به بالا برای مقطع کارشناسی ارشد و ۷ به بالا برای مقطع دکتری مورد نیاز است. سایر شرایط مورد نیاز برای رشته اقتصاد در کانادا عبارتند از:

 • معدل خوب با ریز نمرات بالا در مقطع تحصیلی قبل
 • دریافت نمره قبولی در آزمون GRE برای مقطع ارشد و دکتری
 • رزومه تحصیلی و کاری مرتبط با رشته
 • ارائه انگیزه نامه یا SOP
 • توانایی مالی برای پرداخت شهریه و هزینه های زندگی در کانادا

 

هزینه تحصیل در رشته روابط بین الملل در کانادا

داوطلبان در زمان انتخاب کشور کانادا برای ادامه تحصیل باید علاوه بر شهریه دانشگاه های کانادا، هزینه های مربوط به زندگی در کانادا را نیز در نظر داشته باشند چون این هزینه ها از اساسی ترین هزینه های مورد نیاز برای امکان زندگی در این کشور می باشد . با آگاهی از هزینه های مختلف و برنامه ریزی دقیق مالی برای تحصیل  در رشته روابط بین الملل در کانادا بتوانند به اهداف خود برسند.

 

هزینه شهریه سالانه برای تحصیل در رشته روابط بین الملل در کانادا بین ۲۰ الی ۳۵ هزار دلار کانادا می باشد. البته این هزینه به عواملی نظیر مقطع تحصیلی، نوع و محل قرارگیری دانشگاه نیز بستگی دارد.

 

هزینه های زندگی در کانادا که شامل هزینه های مختلفی از جمله اجاره مسکن، خورد و خوراک و مایحتاج، حمل و نقل، تفریح و … است و حداقل هزینه مورد نیاز برای این موارد ۲ الی ۳ هزار دلار کانادا می باشد. البته مقدار این هزینه ها به سبک زندگی افراد نیز وابسته است.

 

دانشگاه های برتر رشته روابط بین الملل در کانادا

دانشگاه های کشور کانادا یکی از بهترین و مجهزترین دانشگاه های جهان هستند که مدارک تحصیلی آن ها از اعتبار بالایی در سراسر جهان برخوردار است. سطح خدمات آموزشی ارائه داده شده در دانشگاه های کانادا بالا بوده و همین موضوع باعث شده تا هر ساله تعدادی از دانشگاه های این کشور در لیست برترین دانشگاه های جهان قرار بگیرد. تحصیل در کانادا و تحصیل در این دانشگاه های برتر آرزوی بسیاری از مهاجران تحصیلی می باشد. در ادامه لیستی از بهترین دانشگاه های کانادا که رشته روابط بین الملل را به دانشجویان ارائه می دهند را آورده ایم.

 1. دانشگاه تورنتو
 2. دانشگاه بریتیش کلمبیا
 3. دانشگاه مک گیل
 4. دانشگاه وسترن انتاریو
 5. دانشگاه کویینز
 6. دانشگاه مونترال
 7. دانشگاه مک مستر
 8. دانشگاه سیمون فریزر
 9. دانشگاه آلبرتا
 10. دانشگاه کلگری

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره