تحصیل در رشته روانشناسی در انگلستان

کشور انگلستان کشوری بسیار فعال در زمینه جذب دانشجویان می باشد به طوری که سالانه هزاران دانشجو از دانشگاه های این کشور پذیرش دریافت می کنند. رشته روانشاسی رشته محبوب و پرطرفدار که بسیاری از علاقه مندان به تحصیل در انگلستان این رشته را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند. در ادامه به بررسی تحصیل در رشته روانشناسی در انگلستان برای کسانی که قصد تحصیل در این رشته را دارند خواهیم پرداخت.

 

 

آشنایی با رشته روانشناسی در انگلستان

رشته روانشناسی یا psychology رشته ای کاربردی است که در دنیای امروزه جایگاه ویژه ای دارد. این رشته به بررسی تمام ابعاد تاثیرگذار در روان انسان ها می پردازد و فرایند های روانی گوناگون که رفتار اننسان ها را شکل می دهند همچون احساس، ادراک، هوش، انگیزه، شخصیت و هیجان را زیر ذره بین می گذارد.

روانشناسی از رشته های تحصیلی محبوبی است که تمامی افراد کم و بیش به آن علاقه دارند که باعث شده جز ۵ رشته دانشگاهی برتر در جهان می باشد. به طور کلی علم روانشناسی سعی دارد نیاز های روحی انسان ها و تاثیر پیچیدگی های زندگی روزمره را در روان انسان ها بررسی کند.

رشته روانشناسی در انگلستان در هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به داوطلبان ارائه می شود.  دانشجو در طی دوران تحصیل رشته روانشناسی در انگلستان، واحدهای مختلفی که شامل دروس عمومی، تخصصی و مباحث پایه می شود را باید بگذراند.

در ادامه با هر کدام از مقاطع رشته روانشناسی در انگلستان بیشتر آشنا خواهیم شد.

مقطع کارشناسی روانشناسی در انگلستان

مقطع کارشناسی روانشناسی در انگلستان به ۳ الی ۴ سال به طول می انجامد و دانشجو حداقل باید ۱۲۰واحد درسی را در این مقطع بگذراند که شامل واحدهای مختلفی می شود. برای تحصیل در این مقطع دانشجو باید مدرک دیپلم خود را به دانشگاه ارائه بدهد همچنین باید اثبات کند که توانایی مالی کافی برای پرداخت هزینه شهریه را دارد.

مقطع کارشناسی ارشد روانشناسی در انگلستان

مقطع کارشناسی مقطعی است که باعث می شود داوطلبان تجربه بیستری در علم روانشناسی به دست بیاورند و دانش خد را ارتقا بدهند. دانشجویان در این مقطع باید در کنفرانس های مختلف شرکت کنند. طول دوره کارشناسی ارشد در انگلستان به طور معمول ۱ سال است.

مقطع دکتری روانشناسی در انگلستان

دوره دکتری روانشناسی بیشتر بر روی انجام پروژه های تحقیقاتی تمرکز دارد و ۳ الی ۴ سال به طول می انجامد. همچنین در این مقطع دانشجویان می توانند به تدریس و آموزش دانشجویان مقاطع پایینتر بپردازند.

 

تحصیل در رشته روانشناسی در انگلستان

 

شرایط تحصیل در رشته روانشناسی در انگلستان

رشته روانشناسی یکی از رشته های تحصیلی جذابی است که متقاضیان بسیاری از سراسر جهان برای تحصیل در این رشته راهی انگلستان می شوند. این رشته در گرایش های مختلفی به داوطلبان ارائه می شود. این رشته با موضوعاتی نظیر جامعه شناسی، فلسفه و انشان شناسی ارتباط تنگاتنگی دارد و بسیار گسترده است.

داوطلبان با داشتن پیشنیازهای مربوطه می توانند در هر ۳ مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری روانشناسی در انگلستان تحصیل کنند. شرایط مورد نیاز برای اخذ پذیرش در رشته روانشناسی ممکن است در دانشگاه های مختلف انگلستان متفاوت باشد اما پایه و اساس تمام آن های یکسان است. همچنین برخی از دانشگاه ها ممکن است آزمون ورودی برای داوطلبان در نظر داشته باشند.

مدرک A-level ممکن است برای پذیرش در برخی از دانشگاه ها مورد نیاز باشد. برای کسب اطلاعات دقیق در مورد شرایط پذیرش از هر دانشگاه بهترین مرجع وب سایت دانشگاه مربوطه می باشد اما به طور کلی شرایط زیر برای پذیرش در رشته روانشناسی در انگلستان مورد نیاز می باشد:

 • کسب نمره A در ۳ درس شیمی، زیست شناسی و فیزیک
 • داشتن مدرک زبان انگلیسی معتبر با نمره بیش از ۶.۵
 • توانایی مالی برای پرداخت شهریه
 • ارائه سوابق تحصیلی

 

تحصیل در رشته روانشناسی در انگلستان

 

هزینه تحصیل در رشته روانشناسی در انگلستان

هزینه تحصیل در انگلستان به عوامل مختلفی نظیر شهر و محل تحصیل، دانشگاه انتخابی و مقطع تحصیلی بستگی دارد و نمی توان به طور دقیق هزینه ها را برآورد کرد. هزینه زندگی دانشجویی در انگلستان در سال ۲۰۲۲ نیز از جمله مواردی است که داوطلبان باید در برنامه ریزی خود به آن توجه کنند.

در جدول زیر هزینه تحصیل در هر کدام از مقاطع تحصیلی روانشناسی در انگلستان نوشته شده است.

مقطع تحصیلیهزینه سالانه
کارشناسی۲۲ هزار پوند
کارشناسی ارشد۱۸ هزار پوند
دکتری۱۵ هزار پوند

 

دانشگاه های برتر رشته روانشناسی در انگلستان

دانشجویان با تحصیل در رشته روانشناسی در انگلستان مهارت های مختلفی را می آموزند که برای خود نیز بسیار کارآمد است. کلیه مباحث در دانشگاه های انگلستان توسط استادان با تجربه و کاردان به دانشجویان آموزش داده می شود و از تجهیزات و امکانات مدرن برای تثبیت آموزش ها استفاده می شود و به طور کلی استانداردهای آموزشی در انگلستان بسیار بالا بوده به همین دلیل دانشگاه های این کشور جز دانشگاه های برتر جهان هستند. در ادامه لیستی از برترین دانشگاه های انگلستان نوشته شده است.

 

بهترین دانشگاههای روانشناسی انگلیس
دانشگاه کمبریجکینگز کالج لندن
دانشگاه باثدانشگاه کاردیف
دانشگاه آکسفورددانشگاه یورک
دانشگاه سنت اندروزدانشگاه ادینبورگ
دانشگاه کالج لندندانشگاه وارویک

 

آینده شغلی برای دانشجویان رشته روانشناسی در انگلستان

فارغ التحصیلان رشته روانشناسی در انگلستان فرصت های کاری مطلوبی نه تنها در انگلستان بلکه در سراسر دنیا فراهم است. این رشته با جنبه های مختلفی از زندگی انسان ها سر و کار دارد و با توجه به تغییراتی روز افزون زندگی اجتماعی انسان ها و افرایش میزان تنش ها و استرس های زندگی روزمره انسان ها، اهمیت رشته روانشناسی بسیار مشهود است. افرادی که دارای مدرک روانشناسی هستند می توانند در موقعیت های زیر فعالیت داشت باشند:

 • مراکز مراقبت های بهداشتی
 • کلینیک خصوصی
 • دفتر مشاوره
 • معلم روانشناسی
 • مشاور شغلی
 • روانشناس قانونی
 • روانشناس ورزشی

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره