تحصیل در رشته روزنامه نگاری در انگلستان

تحصیل در انگلستان از جمله افکاری است که هر فرد علاقه مند به تحصیل در ذهن خود دارد دلیل محبوبیت انگلستان برای تحصیل می تواند کیفیت و استاندادرهای بالای آموزشی، وجود دانشگاه های برتر، وجود فرصت های شغلی و مطلوب و شرایط رفاهی و اجتماعی خوب و بسیاری موارد دیگر باشد. تحصیل در رشته روزنامه نگاری در انگلستان و در بهترین دانشگاه های این کشور برای علاقه مندان امکان پذیر است. با پذیرش در رشته روزنامه نگاری در انگلستان شما معتبرترین مدارک تحصیلی را دریافت کرده و آینده کاری خود در حیطه روزنامه نگاری را تضمین خواهید کرد. در ادامه با بررسی شرایط، مدارک موردنیاز، هزینه ها و دیگر موارد مرتبط با رشته روزنامه نگاری در انگلستان با گروه پیوند همراه باشید.

 

آشنایی با رشته روزنامه نگاری در انگلستان

حرفه روزنامه‌نگاری می‌تواند بسیار هیجان‌انگیز و جذاب باشد و برای موفقیت در این رشته علاقه حرف اول را میزند. دوره های رشته روزنامه نگاری در انگلستان به داوطلبان ارائه می گردد و افراد با داشتن شرایط لازم می توانند از دانشگاه ها برای این دوره پذیرش بگیرند.

 

با تحصیل در رشته روزنامه نگاری در انگلستان آموزش های لازم در مورد نحوه جمع آوری حقایق، انجام مصاحبه، تحقیق و ایجاد مقالات خبری با حفظ اخلاق روزنامه نگاری را خواهید دید. دانشجویان بین‌المللی در حین تحصیل در این رشته برای کار بر روی پلتفرم‌های متعدد از جمله پخش، ویدئو، صدا و غیره آموزش عملی مورد نیاز را می‌بینند. به طور کلی، دانشگاه‌های ارائه دهنده رشته روزنامه نگاری در انگلستان شما را با مهارت‎ها، تخصص و دانش عملی برای ورود به این حوزه آماده می‌کنند.

 

روزنامه نگار، که معمولا به آن خبرنگار نیز گفته می شود، قسمت عمده کار او تحقیق و بررسی در مورد موضوعات مختلف و نوشتن مطالب جمع آوری شده در روزنامه، وب سایت ها و پلتفرم های مختلف خبری است. رشته روزنامه نگاری در انگلستان در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه های انگلستان ارائه می شود.

 

شرایط تحصیل در رشته روزنامه نگاری در انگلستان

شرایط پذیرش و تحصیل در رشته روزنامه نگاری در انگلستان می تواند بر اساس مقطع تحصیلی و دانشگاه انتخابی متفاوت باشد چرا که هر دانشگاه می تواند شرایط خود را برای پذیرش انتخاب کند. اما یک سری معیارها و شرایط هستند که تقریبا برای پذیرش در هر دانشگاهی مورد نیاز می باشد. این شرایط عبارتند از:

 • گذراندن دوره‌ A-level با نمره ABB یا AAA شامل دو درس از زیست شناسی، شیمی، ریاضی یا فیزیک
 • داشتن معدل بالا و ریز نمرا خوب در مقطع دیپلم
 • داشتن مدرک معتبر زبان مانند آیلتس و تافل ( آیلتس با نمره ۶ به بالا و تافل با نمره ۸۰ به بالا)
 • ارائه انگیزه نامه
 • داشتن توانایی مالی برای پوشش هزینه های زندگی و تحصیل در انگلستان
 • ارائه رزومه کاری و پروژه ها و مقالات علمی معتبر برای مقاطع تحصیلات تکمیلی

 

هزینه تحصیل در رشته روزنامه نگاری در انگلستان

هزینه های تحصیل در انگلستان شامل هزینه های تحصیلی مانند شهریه دانشگاه و هزینه های زندگی مانند اجاره، خورد و خوراک، حمل و نقل و … می باشد. هزینه شهریه دانشگاه های انگلستان می تواند بر اساس نوع دانشگاه، مقطع تحصیلی و شهر و محل قرارگیری آن بسیار متفاوت باشد.

 

ممکن است یکی از دغدغه های اصلی علاقه مندان به تحصیل در انگلستان همین هزینه های تحصیل در انگلستان باشد اما باید گفت که هزینه دریافتی بابت تحصیل در این کشور در مقایسه با سطح خدمات آموزشی بسیار مقرون به صرفه است در ضمن دانشجویان پس از فارغ التحصیلی می توانند به سرعت وارد بازار کار شده و هزینه های تحصیلی خود را در طول مدت زمان کمی جبران کنند.

 

متوسط شهریه سالانه مورد نیاز برای تحصیل در رشته روزنامه نگاری در انگلستان برای مقطع کارشناسی ۱۵ الی ۳۰ هزار پوند، برای مقطع کارشناسی ارشد ۲۱ هزار پوند و برای مقطع دکتری ۱۸ هزار پوند است.

 

بهترین دانشگاه های انگلستان برای رشته روزنامه نگاری

دانشگاه های انگلستان در سطح جهانی جز بهترین دانشگاه های جهان شناخته می شوند. سیستم آموزشی این دانشگاه بسیار قوی بوده و امکانات و تجهیزات کاملی برای آموزش دانشجویان دارند و مکانی عالی برای تحصیل رشته رزنامه نگاری به شمار می‌روند. بهترین دانشگاه های انگلستان برای تحصیل در رشته روزنامه نگاری به شرح زیر می باشند:

دانشگاهردیف
University of Oxford۱
University of Cambridge۲
Imperial College London۳
UCL۴
The University of Edinburgh۵
The University of Manchester۶
Kings College London۷
The London School of Economics and Political Science (LSE)۸
University of Bristol۹
The University of Warwick۱۰
University of Glasgow۱۱
Durham University۱۲
University of Birmingham۱۳
University of Southampton۱۴
University of Leeds۱۵

 

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در رشته روزنامه نگاری در انگلستان

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در رشته روزنامه نگاری انگلستان عبارتند از:

 • مدارک هویتی مانند پاسپورت دارای اعتبار
 • مدرک تحصیلی مقاطع قبلی به همراه ترجمه
 • ریزنمرات تحصیلی مقطع قبلی
 • انگیزه نامه (SOP)و توصیه نامه
 • رزومه (مقطع تحصیلات تکمیلی)
 • مدرک آزمون زبان
 • رسیدها و سایر اسناد برای اثبات تمکن مالی

 

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره