تحصیل در رشته روزنامه نگاری در کانادا

تحصیل در کانادا یکی از بهترین فرصت هایی است که هر فردی می تواند در زمینه تحصیل خود به دست آورد. دانشگاه های کانادا از معتبرترین دانشگاه های جهان به شمار می آیند. بسیاری از افراد آرزوی تحصیل در رشته روزنامه نگاری در کانادا را دارند، که این دسته از افراد بی شک باید بدانند با پذیرش در کانادا مدرک معتبر بین‌المللی و تحصیلات عالی در انتظار آن ها خواهد بود همچنین  پس از پایان تحصیلات در رشته روزنامه نگاری در کانادا، فرصت های شغلی خوب در عرصه روزنامه نامه نگاری برای فرد فراهم شده و آینده کاری فرد تضمین شده است. در ادامه با بررسی شرایط، مدارک موردنیاز، هزینه ها و دیگر موارد مرتبط با رشته روزنامه نگاری در کانادا با گروه پیوند همراه باشید.

 

آشنایی با رشته روزنامه نگاری در کانادا

روزنامه نگاری یکی از رشته های خوبی است که در کشور کانادا نیز به علاقه مندان این رشته ارائه می گردد. در اغلب موارد روزنامه نگار، خبرنگار هم نامیده می شود و عمده کار او تحقیق و بررسی در مورد موضوعات مختلف و نوشتن مطالب جمع آوری شده در روزنامه، وب سایت ها و پلتفرم های مختلف خبری است.

 

با تحصیل در رشته روزنامه نگاری در کانادا آموزش های لازم در مورد نحوه جمع آوری حقایق، انجام مصاحبه، تحقیق و ایجاد مقالات خبری با حفظ اخلاق روزنامه نگاری را خواهید دید. دانشجویان بین‌المللی در حین تحصیل در این رشته برای کار بر روی پلتفرم‌های متعدد از جمله پخش، ویدئو، صدا و غیره آموزش عملی مورد نیاز را می‌بینند. به طور کلی، دانشگاه‌های ارائه دهنده رشته روزنامه نگاری در کانادا شما را با مهارت‎ها، تخصص و دانش عملی برای ورود به این حوزه آماده می‌کنند.

 

رشته روزنامه نگاری در کانادا در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می گردد که دوره تحصیلی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به ترتیب ۴ و ۲ سال است. مقطع دکتری بسته به موضوع پایان نامه می تواند ۳ الی ۵ سال به طول بیانجامد.

 

گرایش های رشته روزنامه نگاری در کانادا

این رشته گرایش ها و تخصص های متنوعی دارد تا داوطلبان گرایش متناسب با علاقه خود را به راحتی انتخاب کنند. گرایش های رشته روزنامه نگاری در کانادا عبارتند از:

 • روزنامه نگاری سیاسی
 • نوآوری دیجیتال در مطالعات روزنامه نگاری
 • روزنامه نگاری داده
 • روزنامه نگاری دیجیتال
 • روزنامه نگاری جهانی
 • تحقیق و گزارش
 • روزنامه نگاری ورزشی
 • روزنامه نگاری علمی و محیط زیست
 • عکاسی خبری
 • روزنامه نگاری مجله
 • روزنامه نگاری صدا و سیما
 • گزارش و نگارش اخبار
 • روزنامه نگاری سازمانی

 

شرایط تحصیل در رشته روزنامه نگاری در کانادا

شرایط مورد نیاز برای تحصیل در کانادا متناسب با مقطع تحصیلی و دانشگاهی که انتخاب می کنید می تواند متغییر باشد. دانشگاه های کانادا می توانند بر اساس معیارهای خود شرایط خود را برای پذیرش دانشجویان تعیین کنند. اما شرایط کلی نیز وجود دارند که برای پذیرش در دانشگاه های کانادا الزامی بوده و داوطلبان قبل از درخواست باید این شرایط و معیارها را به طور کامل برآورده کنند.

 

شرایط مورد نیاز برای تحصیل در کانادا عبارتند از:

 • داشتن مدرک دیپلم به همراه معدل و ریزنمرات بالا
 • داشتن مدرک معتبر زبان انگلیسی مانند تافل و آیلتس (نمره تافل ۸۵ به بالا و نمره آیلتس، ۶ به بالا برای کارشناسی و ۶.۵ به بالا برای کارشناسی ارشد)
 • ارائه رزومه کاری برای مقاطع تحصیلات تکمیلی
 • ارائه مقالات و پروژه های تحقیقاتی برای مقاطع تحصیلات تکمیلی
 • داشتن توانایی مالی برای پوشش هزینه های زندگی و تحصیل در کانادا
 • ارائه انگیزه نامه و توصیه نامه از سوی استادان

 

هزینه تحصیل در رشته روزنامه نگاری در کانادا

هزینه تحصیل در کانادا می تواند ذهن بسیاری از داوطلبان را مشغول کند. هزینه ها ممکن است در نگاه اول کمی زیاد به نظر برسد اما با توجه به کیفیت و استانداردهای بالای آموزشی در کانادا، هزینه های تحصیلی بسیار مقرون به صرفه تر از کشورهایی نظیر استرالیا و آمریکا است. از طرف دیگر دانشجویان پس از فارغ التحصیلی می توانند به سرعت وارد بازار کار شده و هزینه های تحصیلی خود را در طول مدت زمان کمی جبران کنند.

 

هزینه تحصیل در رشته روزنامه نگاری در کانادا بر اساس مقطع تحصیلی و دانشگاه انتخابی می تواند متغییر باشد. اما به طور متوسط شهریه مقطع کارشناسی روزنامه نگاری در کانادا ۱۹ الی ۳۰ هزار دلار کانادا، شهریه مقطع کارشناسی ارشد ۱۵ الی ۲۲ هزار دلار کانادا و هزینه تحصیل در مقطع دکتری ۷ الی ۱۸ هزار دلار کانادا می باشد.

لازم به ذکر است بورسیه های تحصیلی کانادا بسیار هستند و دانشجویان متناسب با شرایط خود می توانند از بورسیه ها و کمک هزینه های متنوعی برخوردار شوند.

 

بهترین دانشگاه های رشته روزنامه نگاری در کانادا

دانشگاه های کانادا از نظر امکانات و تجهیزات آموزشی بسیار ایده آل بوده و اساتید بسیار با تجربه ای دروس را به دانشجویان آموزش می دهند بنابراین از نظر علمی و آموزشی یکی از با کیفیت ترین دانشگاه های جهان می باشند. از طرف دیگر امکانات رفاهی بسیار مطلوبی را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهند تا در محیطی مناسب بتوانند مطالب درسی را بیاموزند. بهترین دانشگاه های کانادا برای تحصیل در رشته روزنامه نگاری عبارتند از:

 1. دانشگاه اتاوا (University of Ottawa)
 2. دانشگاه مونترال (University of Montreal)
 3. دانشگاه تورنتو (University of Toronto)
 4. دانشگاه یورک (York University)
 5. دانشگاه بریتیش کلمبیا (University of British Columbia)
 6. دانشگاه سایمون فریزر (Simon Fraser University)
 7. دانشگاه کنکوردیا (Concordia University)
 8. دانشگاه لاوال (Université Laval)
 9. دانشگاه رجاینا (University of Regina)
 10. دانشگاه دالهاوزی Dalhousie University))

 

تحصیل در بهترین دانشگاه های کانادا برای هر کسی امکان پذیر است فقط کافی است تا با برنامه ریزی دقیق و مشورت با مشاوران با تجربه قدم های درستی در این مسیر بردارید.

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره