تحصیل در رشته زیست شناسی در انگلستان

کشور انگلستان کشوری بسیار فعال در زمینه جذب دانشجویان می باشد به طوری که سالانه هزاران دانشجو از دانشگاه های این کشور موفق به دریافت پذیرش می شوند. رشته زیست شناسی در انگلستان به علاقه مندان ارائه می شود که بسیاری از داوطلبان برای تحصیل در انگلستان این رشته را انتخاب می کنند. زیست شناسی در دنیای امروزه که طبیعت و موجودات زنده برای بقا به کمک بیشتری نیاز دارند بسیار پر اهمیت شده است. در ادامه به بررسی تحصیل در رشته زیست شناسی در انگلستان برای کسانی که قصد تحصیل در این رشته را دارند خواهیم پرداخت.

 

آشنایی با رشته زیست شناسی در انگلستان

زیست شناسی شاخه‌ای از رشته های علوم پایه  است که به مطالعه موجودات زنده و تعامل آنها با محیط پیرامون و طبیعت می‌پردازد. این رشته شامل طیف وسیعی از موضوعات مختلف نظیر ژنتیک، اکولوژی، میکروبیولوژی، بیوتکنولوژی، فیزیولوژی و بیوشیمی می شود. دوره‌های زیست شناسی در انگلستان که با سیستم آموزشی مدرن ترکیب شده است به دانشجویان این موضوعات را به صورت عملی و تئوری آموزش می دهند و آنها را با مهارت‌ها و دانش مورد نیاز برای دنبال کردن مشاغل در زمینه‌های مختلف از جمله تحقیقاتی، دانشگاهی، مراقبت های بهداشتی درمانی و صنعتی آماده می‌کنند.

 

رشته زیست شناسی در هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه های انگلستان ارائه میگردد. طول دوره کارشناسی ۳ الی ۴ سال و مقطع کارشناسی ارشد ۱ الی ۲ سال به طول می انجامد که برای یادگیری موضوعات تخصصی تر بوده و نیاز به ارائه پایان نامه دارد. مقطع دکتری زیست شناسی تقریبا ۳ الی ۴ سال طول می کشد و بیشتر بر روی انجام پروژه های تحقیقاتی تمرکز دارد.

 

شرایط تحصیل در رشته زیست شناسی در انگلستان

زیست شناسی یکی از رشته های تحصیلی محبوب در بین داوطلبان ادامه تحصیل در انگلستان می باشد. این رشته برای ادامه زندگی در زمین بسیار حائز اهمیت است. شرایط مورد نیاز برای اخذ پذیرش در رشته زیست شناسی ممکن است در دانشگاه های مختلف انگلستان متفاوت باشد اما پایه و اساس تمام آن های یکسان است. همچنین برخی از دانشگاه ها ممکن است آزمون ورودی برای داوطلبان در نظر داشته باشند.

 

مدرک A-level ممکن است برای پذیرش در برخی از دانشگاه ها مورد نیاز باشد. برای کسب اطلاعات دقیق در مورد شرایط پذیرش از هر دانشگاه بهترین مرجع وب سایت دانشگاه مربوطه می باشد اما به طور کلی شرایط زیر برای پذیرش در رشته زیست شناسی در انگلستان مورد نیاز می باشد:

 • کسب نمره A در ۳ درس شیمی، زیست شناسی و فیزیک
 • داشتن مدرک زبان انگلیسی معتبر با نمره بیش از ۶.۵
 • توانایی مالی برای پرداخت شهریه
 • ارائه سوابق تحصیلی

 

هزینه تحصیل در رشته زیست شناسی در انگلستان

هزینه تحصیل در انگلستان به عوامل مختلفی نظیر شهر و محل تحصیل، دانشگاه انتخابی و مقطع تحصیلی بستگی دارد و نمی توان به طور دقیق هزینه ها را برآورد کرد. یکی از نگرانی های اصلی داوطلبان هزینه های تحصیل در رشته زیست شناسی در انگلیس است که اگرچه به طور دقیق نمی توان میزان بوجه مورد نیاز را تعیین کرد اما میانگین هزینه مورد نیز برای تحصیل در هر مقطع را می توان گفت. در جدول زیر هرینه تحصیل در مقاطع مختلف زیست شناسی را آورده ایم.

 

مقطع تحصیلیهزینه سالانه
کارشناسی زیست شناسی۱۹ الی ۳۵ هزار پوند
کارشناسی ارشد زیست شناسی۱۵ الی ۲۸ هزار پوند
دکتری زیست شناسی۱۵ هزار پوند

 

 

هزینه زندگی دانشجویی در انگلستان نیز از جمله مواردی است که داوطلبان باید در برنامه ریزی خود در مورد بودجه تحصیل در انگلستان باید به آن توجه کنند. هزینه های زندگی شامل مواردی نظیر اجاره مسکن یا رزرو خوابگاه، هزینه های خورد و خوراک، حمل و نقل، خرید های لازم و … است که برای شخص با توجه به سبک زندگی متفاوت می باشد.

 

بهترین دانشگاه های زیست شناسی در انگلستان

دانشجویان با تحصیل در رشته زیست شناسی در انگلستان مهارت های مختلفی را می آموزند. کلیه مباحث در دانشگاه های انگلستان توسط استادان با تجربه و کاردان به دانشجویان آموزش داده می شود و از تجهیزات و امکانات مدرن برای تثبیت آموزش ها استفاده می شود و به طور کلی استانداردهای آموزشی در انگلستان بسیار بالا بوده به همین دلیل دانشگاه های این کشور جز دانشگاه های برتر جهان هستند. در ادامه لیستی از برترین دانشگاه های انگلستان در رشته زیست شناسی نوشته شده است.

 

 • دانشگاه آکسفورد (University of Oxford)
 • دانشگاه کمبریج (University of Cambridge)
 • کالج دانشگاهی لندن (University College London)
 • امپریال کالج لندن (Imperial College London)
 • دانشگاه منچستر (University of Manchester)
 • دانشگاه ادینبورگ (University of Edinburgh)
 • کینگز کالج لندن (King’s College London)
 • دانشگاه گلاسکو (University of Glasgow)
 • دانشگاه بیرمنگام (University of Birmingham)
 • دانشگاه ناتینگهام (University of Nottingham)

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره