تحصیل در رشته زیست شناسی در کانادا

کانادا کشوری رویایی و جذاب برای داوطلبان ادامه تحصیل در خارج است چرا که این کشور مزایای بسیاری را برای دانشجویان بین المللی گرد هم آورده است که برخی از آن ها شامل اعتبار زیاد مدرک تحصیلی، وجود دانشگاه های برتر، کیفیت بالای آموزش و سطح بالای زندگی. رشته های تحصیلی متنوعی برای تحصیل در کانادا وجود دارد که یکی از آن ها رشته زیست شناسی است که به علاقه مندان این رشته ارائه می گردد. رشته زیست شناسی در دنیای امروزه که به طبیعت و موجودات زنده بی توجهی می شود، بیشتر اهمیت پیدا کرده است. در ادامه به بررسی تحصیل در رشته زیست شناسی در کانادا برای کسانی که قصد تحصیل در این رشته را دارند خواهیم پرداخت.

 

آشنایی با رشته زیست شناسی در کانادا

زیست شناسی یا Biology شاخه‌ای از رشته های علوم پایه  است که به مطالعه موجودات زنده و تعامل آنها با محیط پیرامون و طبیعت می‌پردازد. این رشته شامل طیف وسیعی از موضوعات مختلف نظیر ژنتیک، اکولوژی، میکروبیولوژی، بیوتکنولوژی، فیزیولوژی و بیوشیمی می شود و به عنوان یکی از اصلی ترین عوامل تاثیرگذار در پیدایش بسیاری از پدیده های زیستی به شمار می رود.

 

دوره‌های زیست شناسی در کانادا شامل موضوعات گسترده ای است که این موضوعات به صورت عملی و تئوری آموزش داده می شوند و آنها را با مهارت‌ها و دانش مورد نیاز برای دنبال کردن مشاغل در زمینه‌های مختلف از جمله تحقیقاتی، دانشگاهی، مراقبت های بهداشتی درمانی و صنعتی آماده می‌کنند.

 

رشته زیست شناسی در کانادا از مقطع کارشناسی تا دکتری به داوطلبان ارائه می شود. طول دوره کارشناسی ۴ سال، طول دوره کارشناسی ارشد ۲ سال و طول دوره دکتری ۳ الی ۴ سال بسته به موضوع انتخابی برای تحقیق است.

 

شرایط تحصیل در رشته زیست شناسی در کانادا

زیست شناسی علم مطالعه طبیعت و جانداران و رفتارهای آن ها است. برای تحصیل در این رشته مانند هر رشته دیگری علاقه نیاز است. اما می توان گفت این رشته یکی از رشته های پرطرفدار در کانادا می باشد.

 

داوطلبان با داشتن پیشنیازهای مربوطه می توانند در هر ۳ مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری زیست شناسی در کانادا تحصیل کنند. شرایط مورد نیاز برای اخذ پذیرش در رشته زیست شناسی در کانادا ممکن است در دانشگاه های مختلف، متفاوت باشد اما پایه و اساس تمام آن ها یکسان است. همچنین برخی از دانشگاه ها ممکن است آزمون ورودی برای داوطلبان در نظر داشته باشند.

 

شرایط مورد نیاز برای تحصیل در رشته روانشناسی در کانادا به شرح زیر است:

  1. ارائه مدرک زبان معتبر انگلیسی یا فرانسوی
  2. داشتن مدرک دیپلم (برای ورود به مقطع کارشناسی)
  3. معدل بالا در مقاطع تحصیلی قبلی
  4. اثبات توانایی مالی برای پرداخت شهریه
  5. ارائه رزومه پژوهشی و کاری (در صورت وجود)

 

هزینه تحصیل در رشته زیست شناسی در کانادا

بسیاری از داوطلبان تحصیل در کانادا نگران هزینه های تحصیل در این کشور هستند بحث مالی تحصیل در کانادا بخش عمده ای از دغدغه های آن ها را تشکیل می دهد. به طور کلی می توان گفت هزینه تحصیل در کانادا به عوامل مختلفی نظیر شهر و محل تحصیل، دانشگاه انتخابی و مقطع تحصیلی بستگی دارد و نمی توان به طور دقیق هزینه ها را برآورد کرد. هزینه زندگی دانشجویی در کانادا  نیز از جمله موارد است که داوطلبان باید در برنامه ریزی خود به آن توجه کنند. در ادامه هزینه تحصیل در هر کدام از مقاطع رشته زیست شناسی در کانادا نوشته شده است.

 

مقطع تحصیلیهزینه سالانه
کارشناسی زیست شناسی۳۰ الی ۳۶ هزار دلار کانادا
کارشناسی ارشد زیست شناسی۲۰ الی ۳۰ هزار دلار کانادا
دکتری زیست شناسی۱۵ الی ۲۰ هزار دلار کانادا

 

 

برترین دانشگاه های زیست شناسی در کانادا

کلیه مباحث در دانشگاه های کانادا توسط استادان با تجربه و کاردان به دانشجویان آموزش داده می شود و از تجهیزات و امکانات مدرن برای تثبیت آموزش ها استفاده می شود و رشته زیست شناسی از جمله رشته هایی است که به آزمایشگاه های مدرن با تجهیزات کافی نیاز دارد. به طور کلی استانداردهای آموزشی در کانادا بسیار بالا بوده به همین دلیل دانشگاه های این کشور جز دانشگاه های برتر جهان هستند. در ادامه لیستی از برترین دانشگاه های کانادا نوشته شده است.

 

دانشگاهرتبه در کانادارتبه جهانی
دانشگاه تورنتو۱۱۸
دانشگاه بریتیش کلمبیا۲۳۵
دانشگاه مک گیل۳۵۴
دانشگاه آلبرتا۴۱۳۶
دانشگاه مک مستر۵۱۳۸
دانشگاه مونترال۶۱۵۶
دانشگاه کلگری۷۱۷۵
دانشگاه واترلو۸۱۹۱
دانشگاه اتاوا۹۲۱۵
دانشگاه وسترن۱۰۳۰۰

 

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره