تحصیل در رشته سینما در انگلستان

صنعت سینما در انگلستان توسعه بسیاری یافته به طوری که بریتانیا در طول تاریخ سینما، فیلمسازان و بازیگران بسیار عالی به جهان معرفی کرده اند که در حال حاضر نیز به فعالیت خود ادامه می دهند. ترویج زبان انگلیسی در سراسر جهان باعث علاقه بسیاری از داوطلبان برای تحصیل در رشته سینما در انگلستان شده است. رشته سینما در انگلستان بسیار پرطرفدار است و افراد مشغول در این حیطه از درآمد بالایی برخوردارند. در ادامه به بررسی شرایط تحصیل در رشته سینما در انگلستان و میزان هزینه ها و شهریه مورد نیاز برای این رشته خواهیم پرداخت.

 

آشنایی با رشته سینما در انگلستان

 

با تحصیل در رشته سینما در انگلستان به شما این فرصت داده می شود که استعدادهای خود را کشف کرده و با استفاده از دیدگاه خاص خود فیلم های مختلفی بسازید. بهترین اساتید که در سطح جهان مشهور هستند مباحث مختلف این رشته را به شما آموزش خواهند داد و به شما کمک می کنند تا درک عملی و نظری از فیلم سازی به دست آورید.

 

دانشجویان کلیه ماژول های دوره را از طریق دوره‌های عملی که از طریق سخنرانی‌ها، کارگاه‌ها، نقدها، مسترکلاس‌ها و آموزش‌های یک به یک ارائه می‌شوند، یاد خواهند گرفت.

 

رشته سینما از جمله رشته های تحصیلی با قدمت و پیشینه تاریخی بسیار غنی است که در طول سال ها با پیشرفت علم تکنولوژی های به کار رفته به سمت و سوی جدیدی می رود. این رشته در دانشگاه های بسیاری در سراسر جهان به علاقه مندان تدریس می شود. البته برگزاری دوره های مختص سینما در حال حاضر به دانشگاه ها محدود نشده و امروزه شاهد هستیم که موسسات هنری زیادی دوره های مربوط گرایش های سینما را برگزار می کنند.

 

شرایط تحصیل در رشته سینما در انگلستان

 

متقاضیانی که قصد تحصیل در رشته سینما در انگلستان دارند باید در مرحله اول جستجو کرده و دانشگاه های ارائه دهنده این رشته را بیابند و شرایط هر دانشگاه برای پذیرش دانشجویان بین المللی را با دقت بررسی کنند.

 

برای تحصیل در رشته سینما داشتن مدرک زبان انگلیسی معتبر مانند مدرک آیلتس با نمره ۶.۵ به بالا مورد نیاز می باشد. همچنین داشتن توانایی و تمکن مالی کافی برای پرداخت شهریه های دانشگاه ضروری است.

 

از دیگر شرایط می توان موارد زیر را نام برد:

 

سوابق تحصیلی به همراه معدل و ریز نمرات داشتن مدارک هویتی و پاسپورت

 

توجه داشته باشید زمانی که می خواهید به دانشگاه مدنظرتان درخواست پذیرش ارسال کنید باید در مورد بورسیه ها و کمک هزینه های آن دانشگاه نیز تحقیق کنید چرا که دریافت بورسیه از انگلستان در کاهش هزینه های شما نقش موثری خواهد داشت.

 

گرایش های رشته سینما در انگلستان

 

رشته سینما هم اکنون در گرایش های مختلفی به علاقه مندان تدریس می شود که هر فرد می تواند با توجه به علایق خود، در یکی از گرایش ها به ادامه تحصیل بپردازد. گرایش های رشته سینما در انگلستان عبارتند از:

 

  •  کارگردانی
  • فیلمبرداری
  • صدابرداری
  • تدوین
  • فیلمنامه نویسی
  • طراحی صحنه و لباس سینما

 

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره