تحصیل در رشته شنوایی سنجی در انگلستان

تحصیل در رشته شنوایی سنجی در انگلستان می تواند فرصتی ارزشمند برای دریافت مدرک تحصیلی از بهترین دانشگاه های جهان باشد. رشته شنوایی سنجی یکی از رشته های زیر شاخه علم پزشکی است که به بررسی سطح شنوایی و بیماری های مرتبط با گوش پرداخته و به بهبود عملکرد شنوایی کمک می کند. انگلستان یکی از محبوبترین مقاصد در بین علاقه مندان به مهاجرت تحصیلی می باشد. کیفیت بالای آموزش، دریافت مدرک معتبر و آینده شغلی مطلوب تنها برخی از مزایای تحصیل در انگلستان می باشند. در ادامه با بررسی تحصیل در رشته شنوایی سنجی در انگلستان با گروه پیوند همراه باشید.

 

آشنایی با رشته شنوایی سنجی در انگلستان

رشته شنوایی سنجی علم مطالعه اندام شنوایی یعنی گوش ها و ساختارهای مرتبط به آن می باشد. این رشته به بررسی عوامل کم شنوایی و ارائه راهبرد و فناوری های لازم برای بهبود شنوایی می پردازد. متخصصان شنوایی سنجی از ابزارها و فناوری های مختلفی نظیر ویدئونیستاگموگرافی و تست‌های الکتروفیزیولوژیک برای اندازه گیری معیارهای شنوایی استفاده می کنند همچنین تست های مختلفی انجام می دهند تا متوجه شوند که فرد می تواند در محدوده طبیعی بشنود یا نه و در صورت بروز مشکل باید بررسی کنند که کدام ساختار شنوایی و تا چه حد دچار مشکل شده است. اگر کم شنوایی مشخص شود، ممکن است به بیمار سمعک داده شود، کاشت حلزون شنوایی انجام شود یا تحت عمل جراحی قرار گیرد.

 

متخصصان شنوایی شناسی در بیمارستان ها و کلینیک های بهداشتی کار می کنند و شنوایی و تعادل افراد را ارزیابی می کنند و شرایطی مانند کم شنوایی، وزوز گوش و اختلالات تعادل را مدیریت می کنند. رشته شنوایی سنجی در انگلستان در مقاطع کار شناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به داوطلبان ارائه می گردد.

 

شرایط تحصیل در رشته علوم شنوایی سنجی در انگلستان

فراهم کردن بی کم و کاست و بدون نقص شرایط تعیین شده توسط دانشگاه در روند پذیرش در دانشگاه های انگلستان بسیار مهم می باشد. برای تحصیل در انگلستان کسب اطلاعات دقیق در مورد شرایط و مدارک مورد نیاز برای پذیرش یکی از مهمترین کارها می باشد.

 

از شرایط مورد نیاز برای تحصیل در رشته شنوایی سنجی در انگلستان می توان به نمرات بالا اشاره کرد به طوری که نمرات داوطلب باید در بازه تعیین شده توسط دانشگاه باشد. لازم به ذکر است نمرات دروس دروس زیست شناسی، شیمی و فیزیک مهمتر از سایر دروس می باشد و تاثیر بیشتری برای قبولی در رشته شنوایی سنجی دارد. سایر شرایط مورد نیاز برای پذیرش در رشته شنوایی سنجی در انگلستان عبارتند از:

  1. داشتن معدل بالا
  2. ارائه مدرک معتبر زبان انگلیسی
  3. داشتن توانایی مالی برای پرداخت شهریه
  4. قبولی در آزمون ورودی (برای برخی از دانشگاه ها)

 

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در رشته شنوایی سنجی در انگلستان

استاندارداهای آموزشی دانشگاه های انگلستان در رده بسیاری بالایی قرار دارد لذا جای تعجب نیست که هر ساله دانشگاه های این کشور جز برترین دانشگاه های جهان شده و در بین علاقه مندان به تحصیل و پژوهش زبانزد باشد. با تحصیل در این دانشگاه ها مدارک تحصیلی بسیار معتبری به دانش آموختگان اعطا می شود که آینده شغلی آن ها با دریافت این مدرک کاملا تضمین می شود. رشته شنوایی سنجی نیز از جمله رشته های بسیار پرطرفدار است که در انگلستان به علاقه مندان ارائه می گردد. در ادامه لیستی از بهترین دانشگاه های ارائه دهنده این رشته آورده شده است:

  • دانشگاه آکسفورد
  • کالج امپریال لندن
  • دانشگاه کمبریج
  • دانشگاه ادینبورگ
  • کالج لندن

 

هزینه تحصیل در رشته شنوایی سنجی در انگلستان

یکی از شرایط اصلی برای پذیرش در دانشگاه های انگلستان داشتن توانایی مالی برای پرداخت شهریه است بنابراین این موضوع دارای اهمیت حیاتی برای داوطلبان می باشد. بنابراین داوطلبان قبل از هر اقدامی باید با شهریه مورد نیاز برای تحصیل در کانادا آشنا شوند. شهری دانشگاه های کانادا بر اساس رشته، مقطع تحصیلی و نوع دانشگاه می تواند متفاوت باشد.

در جدول زیر هزینه تحصیل در هر کدام از مقاطع رشته شنوایی سنجی در انگلستان نوشته شده است.

مقطعهزینه سالانه
کارشناسی ۲۱ الی ۳۵ هزار پوند
کارشناسی ارشد۱۸ الی ۲۹ هزار پوند
دکتری۲۱ الی ۳۷ هزار پوند

 

 

لازم به ذکر است بورسیه های مختلفی برای دانشجویان در نظر گرفته شده است که در صورت واجد شرایط بودن می توانید از آن ها برای کاهش هزینه ها استفاده کنید.

 

آینده شغلی رشته شنوایی سنجی در انگلستان

 

پس از اتمام دوره تحصیلی، داوطلبان می توانند به سرعت وارد بازار کار شده و به عنوان یک شنوایی سنج شروع به کار کند. که موجب شده است آینده کاری افراد در انگلستان تامین شود و افراد به سرعت بتوانند کیفیت زندگی خود را ارتقا بدهند.

هزینه های بالای تحصیل در انگلستان را که دانش آموخته متحمل شده به راحتی می توان با یک سال کار کردن در حرفه شنوایی سنجی به دست آورد. درآمد سالانه یک شنوایی سنج در انگلستان به طور متوسط حدود ۱۱۵ هزار پوند می باشد که برای محیا نمودن یک زندگی ایده آل کافی است.

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره