تحصیل در رشته شنوایی سنجی در کانادا

رشته شنوایی سنجی یکی از رشته های زیر شاخه علم پزشکی است که به بررسی سطح شنوایی و بیماری های مرتبط با گوش پرداخته و به بهبود عملکرد شنوایی کمک می کند. افراد علاقه مند به رشته شنوایی سنجی بدون شک خواهان ادامه تحصیل در بهترین دانشگاه های ارائه دهنده این رشته هستند و دانشگاه های کانادا می تواند انتخابی ایده آل برای این افراد باشد. تحصیل در رشته شنوایی سنجی در کانادا در برترین دانشگاه های آن برای دانشجویان بین المللی امکان پذیر است. دانشگاه های کانادا هر سال درخواست پذیرش هزاران دانشجوی بین المللی را قبول می کند.

 

آشنایی با رشته شنوایی سنجی در کانادا

رشته شنوایی سنجی علم مطالعه اندام شنوایی یعنی گوش ها و ساختارهای مرتبط به آن می باشد. این رشته به بررسی عوامل کم شنوایی و ارائه راهبرد و فناوری های لازم برای بهبود شنوایی می پردازد. متخصصان شنوایی سنجی از ابزارها و فناوری های مختلفی نظیر ویدئونیستاگموگرافی و تست‌های الکتروفیزیولوژیک برای اندازه گیری معیارهای شنوایی استفاده می کنند همچنین تست های مختلفی انجام می دهند تا متوجه شوند که فرد می تواند در محدوده طبیعی بشنود یا نه و در صورت بروز مشکل باید بررسی کنند که کدام ساختار شنوایی و تا چه حد دچار مشکل شده است. اگر کم شنوایی مشخص شود، ممکن است به بیمار سمعک داده شود، کاشت حلزون شنوایی انجام شود یا تحت عمل جراحی قرار گیرد.

 

شرایط تحصیل در رشته شنوایی سنجی در کانادا

برای اینکه بتوانید از یکی از دانشگاه های کانادا در رشته شنوایی سنجی پذیرش بگیرید باید ابتدا شرایط و مدارک مورد نیاز را به طور کامل برآورده کنید. توجه داته باشید که شرایط پذیرش دانشگاه های مختلف می تواند با یکدیگر متفاوت باشد.

 

از شرایط مورد نیاز برای تحصیل در رشته شنوایی سنجی در کانادا می توان به بالا بودن معدل و نمرات داوطلب اشاره کرد که در این مورد نمرات دروس زیست شناسی، شیمی و فیزیک بیشتر از نمرات سایر دروس تاثیر گذار است.

 

یکی دیگر از موارد ضروری برای پذیرش در رشته شنوایی سنجی در کانادا، داشتن توانایی مالی کافی برای پرداخت شهریه و هزینه های زندگی در کانادا است. سایر شرایط مورد نیاز برای پذیرش در رشته شنوایی سنجی در کانادا عبارتند از:

 1. داشتن معدل بالا
 2.  نمره قبولی در آزمون های بین المللی GRE
 3. ارائه مدرک معتبر زبان انگلیسی و یا فرانسوی
 4. داشتن توانایی مالی برای پرداخت شهریه
 5. قبولی در آزمون ورودی (برای برخی از دانشگاه ها)
 6. توصیه نامه تحصیلی و رزومه علمی قوی
 7. ارائه پاسپورت

 

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در رشته شنوایی سنجی در کانادا

 

کانادا با داشتن دانشگاه های برتر در سطح جهان مشهور است و کیفیت خدمات آموزشی این دانشگاه ها بسیار زبانزد می باشد. با تحصیل در این دانشگاه ها مدارک تحصیلی بسیار معتبری به دانش آموختگان اعطا می شود که آینده شغلی آن ها با دریافت این مدرک کاملا تضمین شده و جایگاه شغلی بسیار مطلوبی در انتظارشان خواهد بود. در ادامه لیستی از بهترین دانشگاه های کانادا برای رشته شنوایی سنجی نوشته شده است:

 • دانشگاه تورنتو (University of Toronto)
 • دانشگاه مک گیل (McGill University)
 • دانشگاه بریتیش کلمبیا (University of British Columbia)
 • دانشگاه مونترال (University of Montreal)
 • دانشگاه وسترن (Western University)
 • دانشگاه مک مستر (McMaster University)
 • دانشگاه کلگری (University of Calgary)
 • دانشگاه اتاوا (University of Ottawa)
 • دانشگاه دالهاوزی (Dalhousie University)
 • دانشگاه آلبرتا (University of Alberta)
 • دانشگاه کوئینز (Queen’s University)
 • دانشگاه یورک (York University)
 • دانشگاه لاوال (Laval University
 • دانشگاه کارلتون (Carleton University)

 

هزینه تحصیل در رشته شنوایی سنجی در کانادا

قبل از اینکه هر تصمیمی مبنی بر تحصیل در کانادا بگیرید ابتدا باید هزینه های مورد نیاز را مد نظر داشته باشید. هزینه تحصیل در کانادا می تواند بر اساس مقطع تحصیلی، دانشگاه و رشته انتخابی برای تحصیل، بسیار متفاوت باشد. شهریه تحصیل در رشته شنوایی سنجی در کانادا سالانه بین ۱۳ الی ۳۵ هزار دلار کانادا است.

 

لازم به ذکر است بورسیه های مختلفی برای دانشجویان در نظر گرفته شده است که در صورت واجد شرایط بودن می توانید از آن ها برای کاهش هزینه ها استفاده کنید.

 

هزینه های زندگی در کانادا نیز بخش دیگری از هزینه های مرتبط با تحصیل در این کشور است  که به طور متوسط ماهانه ۱ الی ۲ هزار دلار کانادا برای هزینه های اصلی زندگی نظیر اجاره مسکن، خورد و خوراک و … مورد نیاز می باشد.

 

آینده شغلی رشته شنوایی سنجی در کانادا

بر اساس گزارش های بانک کار کشور کانادا، رشته شنوایی سنجی در کانادا از نظر چشز انداز شغلی برای فارغ التحصیلان در جایگاه بسیار خوبی قرار دارد و فرصت های شغلی بسیاری وجود دارد. همچنین بر اساس بررسی های انجام شده انتظار می‌رود این گروه شغلی در بازه زمانی ۲۰۲۲-۲۰۳۱ در سطح کشور با شرایط کمبود نیروی کار مواجه شود که به معنی افزایش تقاضا برای متخصصان شنوایی سنجی می باشد.

 

درآمد شنوایی سنجان در کانادا به میزان سابقه آن ها وابسته است. متوسط درآمد فارغ‌التحصیلان رشته شنوایی شناسی در کانادا ۸۰ هزار دلار در سال یا معادل ۴۱ دلار در ساعت است. اما برای افراد تازه وارد متوسط درآمد سالانه از ۷۲ هزار دلار کانادا شروع می شود و متوسط درآمد افراد با سابقه و تجربه بیش از ۱۰ سال به ۱۱۰ دلار در سال نیز می رسد.

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره