تحصیل در رشته صنایع غذایی در انگلستان

تحصیل در انگلستان رویایی که بی شک افراد بسیاری در جا به جای دنیا در سر دارند. کیفیت بالای آموزش، وجود دانشگاه های برتر و معتبر بودن مدارک تحصیلی ارائه شده تنها بخشی از دلایلی است که افراد را برای ادامه تحصیل در انگلستان ترغیب می کند. رشته صنایغ غذایی در انگلستان از جمله رشته هایی است که در دانشگاه های این کشور به علاقه مندان ارائه می گردد و با توجه به اهمیت این رشته در دنیای حاضر و نیاز به توجه به نحوه تولید و توزیع فراورده های دارای ارزش غذایی، انگلستان سعی دارد تا این رشته را به بهترین نحو به دانشجویان آموزش دهد. اگر شما هم علاقه مند به تحصیل در رشته صنایع غذایی در انگلستان هستید در ادامه با ما همراه باشید تا با شرایط، هزینه ها و بهترین دانشگاه های ارائه دهنده این رشته آشنا شوید.

 

آشنایی با رشته صنایع غذایی در انگلستان

در دنیای امروزه رشته صنایع غذایی با توجه به اهمیت تغذیه در سلامت انسان و مواد غذایی و کاهش منابع مواد غذایی و افزایش قیمت در نتیجه کمبود اهمیت و ارزش بیشتری نسبت به گذشته دارد. این رشته نقش بسیار مهمی در سلامت و سبک زندگی افراد دارد و در دانشگاه های انگلستان با عنوان علوم و فناوری مواد غذایی (Food Science and Technology) به دانشجویان ارائه می گردد.

 

رشته علوم صنایع غذایی در واقع یکی از رشته های زیرشاخه و مرتبط با کشاورزی است که در تولید، برداشت و فراوری مواد خام گیاهی و دامی کنترل و نظارت داشته و سعی در حفظ کیفیت و ارزش غذایی آن ها تا رسیدن به دست مصرف کننده دارد.

رشته صنایع غذایی در انگلستان رشته ای بسیار کاربردی و مفید در دنیای امروزی است چرا که انسان ها برای ادامه زندگی و بقا همیشه به مواد غذایی نیار دارند و حذف آن غیر ممکن است. علاوه بر این با تغییر سبک زندگی و نیاز بیشتر به محصولات غذایی بسته بندی شده باعث توسعه و گسترش بیشتر صنایع غذایی مختلف شده است.

 

مهندسان علوم صنایع غذایی در زمینه های زیر فعالیت دارند:

 • نگهداری محصولات کشاورزی
 • عملیات تبدیل مواد خام به مواد غذایی
 • کنترل کیفیت
 • طراحی و بهینه سازی خطوط تولید در کارخانه ها
 • هدایت و نظارت در واحدهای تولید فراورده های مختلف غذایی

بیشتر بخوانید: تحصیل در مدارس انگلستان

شرایط تحصیل در رشته صنایع غذایی در انگلستان

تحصیل در رشته صنایع غذایی در انگلستان رشته ای محبوب و پرطرفدار که تاثیر مستقیمی در سلامت انسان ها دارد. برای پذیرس در رشته صنایع غذایی در انگلستان بی شک داوطلبان بسیاری وجود دارند و در نتیجه رقابت بالا بوده و با توجه به کیفیت و رتبه بالای دانشگاه های انگلستان شرایط پذیرش کاملا رقابتی و سختگیرانه خواهد بود بنابراین لازم است از قبل برنامه ریزی کرده و از نظر علمی و پژوهشی خود را برای شرکت در این رقابت آماده کنید.

 

برای پذیرش و تحصیل در انگلستان باید شرایط تعیین شده توسط دانشگاه مد نظر خود را دارا باشید این شرایط مواردی هستند نظیر داشتن مدرک زبان انگلیسی معتبر مانند مدرک آیلتس با نمره ۶.۵ به بالا، توانایی مالی کافی برای پرداخت هزینه شهریه دانشگاه و هزینه های زندگی در انگلستان، ریز نمرات بالا به همره معدل خوب که نقش تعیین کننده در پذیرش شما خواهند داشت.

به طور کلی هر چه صلاحیت علمی شما بالاتر باشد شانس قبولی شما در دانشگاه های انگلستان بیشتر خواهد شد همچنین نمره بالا در کلیه دروس باعث پیشی گرفتن شما در بین سایر داوطلبان می شود.

 

داشتن سابقه پژوهشی و تحقیقی یکی دیگر از شرایطی است که در صورت داشتن آن می تواند شانس شما را برای ورود به دانشگاه برای تحصیل در رشته صنایع غذایی در انگلستان افزایش دهد.

 

هزینه تحصیل در رشته صنایع غذایی در انگلستان

یکی از دغدغه های اصلی داوطلبان ادامه تحصیل در انگلستان، هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان است که ممکن است کمی موجب دلسردی آن ها نیز بشود. باید گفت هزینه های تحصیل در انگلستان به رشته و مقطع تحصیلی و شهر و دانشگاه انتخابی برای تحصیل بستگی دارد.

هزینه تحصیل در رشته صنایع غذایی در انگلستان دانشجویان در هر سال تحصیلی به طور متوسط بین ۱۵ الی ۲۵ هزار پوند می باشد. علاوه بر این داوطلبان باید هزینه های زندگی در انگلستان را نیز در نظر داشته باشند تا بتوانند بودجه ای برای این مورد نیز تامین نمایند.

 

بهترین دانشگاه های رشته صنایع غذایی در انگلستان

کشور انگلستان از جمله کشورهایی است که درصد بالایی از دانشگاه های آن در لیست برترین دانشگاه های جهان دارد و بهترین خدمات آموزشی را با داشتن اساتید باسابقه و تجهیزات و امکانات مورد نیاز برای هر رشته به دانشجویان ارائه می دهد. در ادامه لیستی از بهترین دانشگاه های رشته صنایع غذایی در انگلستان نوشته شده است.

 • دانشگاه کوئین بلفاست
 • دانشگاه لیدز
 • دانشگاه ناتینگهام
 • دانشگاه ابریست وایت
 • دانشگاه بانگور
 • دانشگاه ریدینگ
 • دانشگاه آبرتای
 • دانشگاه کینگز کالج لندن
 • کالج دانشگاه رایتل
 • دانشگاه شفیلد هالام

 

بازار کار رشته علوم صنایع غذایی در انگلستان

کشور انگلستان در زمینه کشاورزی بسیار پیشرفته است و صنایع غذایی توسعه یافته ای دارد در نتیجه بازار کار متخصصانی که در رشته صنایع غذایی تحصیل کرده اند بسیار ایده آل است. فارغ التتحصیلان رشته صنایع غذایی در انگلستان می توانند در طول مدت کوتایی در کارخانجات صنایع غذایی، شرکت های مرتب با این حوزه و یا مزارع های کشاورزی صنعتی شروع به کار کنند.

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره