تحصیل در رشته علوم تغذیه در انگلستان

تحصیل در انگلستان رویایی که بی شک افراد بسیاری در جا به جای دنیا در سر دارند. کیفیت بالای آموزش، وجود دانشگاه های برتر و معتبر بودن مدارک تحصیلی ارائه شده تنها بخشی از دلایلی است که افراد را برای ادامه تحصیل در انگلستان ترغیب می کند. رشته علوم تغذیه در انگلستان از جمله رشته های بسیار محبوبی است که داوطلبان علاقه زیادی برای تحصیل در این رشته دارند.

تحصیل در رشته علوم تغذیه در انگلستان با توجه بر تاثیر بسیاری که مواد غذایی بر روی سلامت انسان می گذارد بسیار حائز اهمیت است. اگر شما هم علاقه مند به تحصیل در رشته علوم تغذیه در انگلستان هستید در ادامه با ما همراه باشید تا با شرایط، هزینه ها و بهترین دانشگاه های ارائه دهنده این رشته آشنا شوید.

پیشنهاد: تحصیل در دانشگاه های انگلستان

رشته علوم تغذیه در انگلستان

رشته علوم تغذیه یکی از زیر شاخه های رشته پزشکی محسوب می شود. رشته تغذیه و رژیم غذایی یکی از رشته های بسیار مهم می باشد، مخصوصا در دنیای امروزه که مصرف غذاهای فراوری شده و پرچرب افزایش یافته است.

در رشته تغذیه تمرکز اصلی  بر روی مواد غذایی و تاثیر آن بر سلامت و رفاه جسمی انسان ها می باشد همچنین در این رشته نحوه صحیح مصرف مواذ غذایی و مقدار مناسب آن را بررسی میکند. هدف متخصصان تغذیه کمک به انتخاب رژیم غذایی مناسب با شرایط فیزیکی و جسمی هر فرد است تا افراد زندگی سالمی داشته باشند.

یکی از مهمترین کاربردهای علوم تغذیه در کنترل وزن و بیماری های مزمن است. شاید شنیده باشی که اکثر بیماری ها ناشی از تغذیه ناسام می باشند و با که با کنترل و نظارت بر غذاهایی که می خوریم می توان در روند درمان بسیاری از بیماری ها تاثیر مثبت گذاشت و از ابتلا به بسیاری از بیماری ها پیشگیری کرد.

با تحصیل در رشته تغذیه در انگلستان، دانشجویان می آموزند که چگونه مواد غذایی مختلف بر متابولیسم بدن تاثیر می گذارند و مصرف موادی مانند کربوهیدرات، چربی، گلوکز و… چه اثری بر روی اعضای بدن دارند. همچنین می آموزند که بر اساس شرایط هر فرد مشاوره تغذیه مناسب ارائه دهند و درمان های تغذیه ای متناسب با متابولیسم هر فرد ارائه بدهند. توجه داشته باشید که تغذیه سالم در پیشگیری از بسیاری از بیماری ها نیز نقش دارد.

شرایط تحصیل در رشته علوم تغذیه در انگلستان

تحصیل در رشته علوم تغذیه در انگلستان رشته ای محبوب و پرطرفدار که اهمیت بسیاری در دنیای امروزه با توجه به رژیم غذایی ناسالم اکثر افراد جامعه دارد. برای پذیرش در رشته علوم تغذیه در انگلستان بی شک داوطلبان بسیاری وجود دارند و در نتیجه رقابت بالا بوده و با توجه به کیفیت و رتبه بالای دانشگاه های انگلستان شرایط پذیرش کاملا رقابتی و سختگیرانه خواهد بود بنابراین لازم است از قبل برنامه ریزی کرده و از نظر علمی و پژوهشی خود را برای شرکت در این رقابت آماده کنید.

داشتن نمرات بالا در تمام دروس مخصوصا در دو درس شیمی و زیست شناسی در قبولی در این رشته بسیار حائز اهمیت است. سایر شرایط مورد نیاز برای پذیرش در رشته علوم تغذیه در انگلستان به شرح زیر است:

 • مدرک دیپلم و سوابق تحصیلی دبیرستان
 • داشتن مدرک زبان انگلیسی معتبر مانند آیلتس و تافل
 • ارائه ریز نمرات تحصیلی برای اثبات تحصیل در مقطع تحصیلی قبلی
 • داشتن توانایی مالی برای پرداخت شهریه و هزینه های زندگی در انگلستان
 • معدل بالا
 • دریافت ویزا تحصیلی انگلستان

دروس رشته تغذیه در انگلستان

برخی از دروس اصلی در رشته تغذیه در انگلستان عبارتند از:

 • بیوشیمی
 • متابولیسم
 • تغذیه و رژیم درمانی بالینی
 • بیولوژی سلولی
 • رژیم های غذایی کاربردی
 • تغذیه ورزشی
 • تکنولوژی و ایمنی غذا

پیشنهاد: تحصیل در انگلستان (راهنمای ۰ تا ۱۰۰)

هزینه تحصیل در رشته علوم تغذیه در انگلستان

یکی از دغدغه های اصلی داوطلبان ادامه تحصیل در انگلستان، هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان است که ممکن است کمی موجب دلسردی آن ها نیز بشود. باید گفت هزینه های تحصیل در انگلستان به رشته و مقطع تحصیلی و شهر و دانشگاه انتخابی برای تحصیل بستگی دارد. هزینه تحصیل در رشته تغذیه در انگلستان می تواند بر اساس مقطع تحصیلی بسیار متفاوت باشد در ادامه هزینه تحصیل در هر مقطع نوشته شده است:

مقطع تحصیلیهزینه سالانه به پوند
کارشناسی تغذیه ۱۶ الی ۲۵ هزار
کارشناسی ارشد تغذیه۱۵ الی ۳۰ هزار
دکتری تغذیه۱۲ الی ۲۰ هزار

 

دانشجویان واجد شرایط می توانند از بورسیه های تحصیلی متعددی که دانشگاه ها و سازمان های مختلف ارائه می دهند بهره مند شوند. همچنین امکان کار ضمن تحصیل در انگلستان وجود دارد بنابراین از این طریق نیز می توانید در مخارج و هزینه های خود کمک کنید.

آینده کاری رشته علوم تغذیه در انگلستان

بازار کار برای متخصصان تغذیه در انگلستان بسیار خوب است و چشم انداز بسیار روشنی دارد مخصوصا با توجه به اینکه در سال های اخیر تغذی سالم جای خود را به فست فودها داده و همین موضوع باعث شده تا بسیاری از افراد اضافه وزن داشته و به متخصصان تغذیه برای دریافت رژیم غذایی مناسب در جهت کاهش وزن مراجعه کنند.

فارغ التحصیلان رشته تغذیه در انگلستان به راحتی در سازمان های زیر فعالیت داشته باشند:

 • کلینک های خصوصی یا بیمارستان های دولتی
 • مراکز مراقبت و نگهداری بیماران
 • صنایع تبلیغات
 • بازاریابی و تولید مواد غذایی

برای مهاجرتی آسان و مقرون به صرفه در دانشگاه های انگلستان با گروه مهاجرتی پیوند دوک در تماس باشید.

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره