تحصیل در رشته علوم سیاسی در انگلستان

تحصیل در انگلستان فرصتی ارزشمند برای تحصیل در بهترین دانشگاه های جهان و دریافت آموزش با کیفیت است. انگلستان با داشتن فضای سیاسی با ثبات یکی از مناسب ترین کشورها برای تحصیل در رشته علوم سیاسی است. اگر شما هم به تحصیل در رشته علوم سیاسی در انگلستان علاقه دارید می توانید برای پذیرش در یکی از دانشگاه های این کشور اقدام کنید. دوره های این رشته دانش و مهارت مورد نیاز این علم را در اختیار شما قرار می دهد و همچنین در پایان دوره مدرک تحصیلی معتبری را دریافت خواهید کرد. در ادامه با بررسی رشته علوم سیاسی در انگلستان با گروه پیوند همراه باشید.

 

آشنایی با رشته علوم سیاسی در انگلستان

رشته علوم سیاسی یکی از  رشته های علوم انسانی می باشد که به مطالعه سیستم‌های حکمرانی و همچنین تجزیه و تحلیل فعالیت‌های سیاسی، افکار سیاسی و رفتار سیاسی می‌پردازد.

 

فارغ التحصیلان رشته علوم سیاسی در انگلستان سیاستمدار نمی شوند بلکه سیاست شناس خواهند شد و به بررسی تئوری ها، سیاست، عملکرد احزاب و قدرت های سیاسی مختلف خواهید پرداخت.  در واقع علوم سیاسی به بررسی اندیشه ها و نظریات و کارکرد آنها در جامعه می پردازد و در نهایت با ارائه راه حل ها، ابزارها و… شرایط و مشکلات حال حاضر جامعه را بررسی کرده و ضمن حل آنها برای حرکت ها و اقدامات بعدی در آینده جامعه نیز برنامه ریزی می کند.

 

دوره های رشته علوم سیاسی در انگلستان شامل دروس مختلفی نظیر نظریه سیاسی، سیاست تطبیقی، روابط بین الملل، سیاست عمومی و روش شناسی سیاسی می شود. موفقیت در رشته علوم سیاسی مستلزم درک ایده های سیاسی، ایدئولوژی ها، نهاد ها، سیاست ها، فرآیند ها و… می باشد.

این رشته در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به داوطلبان ارائه می گردد.

 

شرایط تحصیل در رشته علوم سیاسی در انگلستان

شرایط مورد نیاز برای پذیرش در رشته علوم سیاسی در انگلستان بسته به نوع دانشگاه می تواند متفاوت باشد. برای کسب اطلاعات دقیق در این باره مراجعه به وب سایت دانشگاه ها می تواند بسیار کمک کننده باشد. شرایط تعیین شده را در زمان پذیرش حتما باید به طور کامل فراهم کنید چرا که رقابت برای پذیرش بسیار زیاد است. شرایط مورد نیاز برای ورود به رشته علوم سیاسی در انگلستان به شرح زیر می باشد:

 • داوطلب یکی از دوره های A-level و یا Foundation برای پذیرش در مقطع کارشناسی گذرانده باشد.
 • ارائه معدل و ریز نمرات مقطع قبلی که هر چه نمرات بهتر باشد شانس قبولی نیز بیشتر است.
 • ارائه مدرک زبان معتبر مانند آیلتس که نمره ۶ به بالا برای پذیرش در انگلستان مورد نیاز می باشد.
 • داوطلب توانایی مالی کافی برای پرداخت شهری و سایر هزینه های زندگی در انگلستان را داشته باشد.
 • ارائه رزومه کاری و مقالات معتبر چاپ شده در مجلات بین المللی برای پذیرش در مقطع دکتری مورد نیاز می باشد.

 

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در رشته علوم سیاسی در انگلستان

مدارک خواسته شده توسط دانشگاه باید در زمان ثبت نام که به صورت آنلاین است، بدون کم و کاست در وب سایت بارگذاری شود تا در روند پذیرش مشکلی پیش نیاید. مدارک مورد نیاز عبارتند از:

 • مدارک شناسایی مانند پاسپورت
 • عکس سه در چهار
 • ریز نمرات تحصیلی مقطع قبلی
 • مدرک آزمون مهارت زبان انگلیسی  TOEFL، IELTS، PTE  یا موارد دیگر
 • انگیزه نامه
 • توصیه نامه

 

هزینه تحصیل در رشته علوم سیاسی در انگلستان

جنبه مالی تحصیل در انگلستان ممکن است ذهن بسیاری از افراد را به خود مشغول کند و آن ها را نسبت به این تصمیم کمی دلسرد کند. باید گفت هزینه تحصیل در انگلستان به مقطع تحصیلی و دانشگاه انتخابی بستگی دارد. ارزش مدرک دریافتی از این کشور بسیار بالا است در نتیجه ارزش هزینه برای آن را دارد. همچنین امکان کار دانشجویی در انگلستان وجود دارد که از این طریق می توان بخشی از هزینه های خود را تامین کنید. در جدول زیر هزینه تحصیل در هر مقطع نوشته شده است.

 

مقطع تحصیلیهزینه تحصیل سالانه
کارشناسی علوم سیاسی۱۶ الی ۳۷ هزار پپوند
کارشناسی ارشد علوم سیاسی۱۵ الی ۳۰ هزار پوند
دکتری علوم سیاسی۱۲ الی ۲۵ هزار پوند

 

 

یکی دیگر از نکات مثبت دیگر برای کاهش هزینه ها امکان دریافت بورسیه تحصیلی از انگلستان است که این بورسیه های تحصیلی برای افراد شایسته و با استعداد در نظر گرفته شده است که رقابت زیادی برای به دست آوردن این بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی وجود دارد.

 

بهترین دانشگاه علوم سیاسی در انگلستان

کشور انگلستان با سیستم آموزشی پیشرفته ای که دارد در جهان شناخته می شود که ترکیب سیستم آموزشی بریتانایی با دانشگاه های مدرن و مجهز باعث شده تا دانشگاه های این کشور رتبه بالایی در بین دانشگاه های جهان داشته باشند. تحصیل در انگلستان و تحصیل در این دانشگاه های برتر آرزوی بسیاری از مهاجران تحصیلی می باشد. در ادامه لیستی از بهترین دانشگاه های انگلستان که رشته علوم سیاسی را به دانشجویان ارائه می دهند معرفی شده اند.

 1. دانشگاه آکسفورد(University of Oxford)
 2. دانشگاه کمبریج(University of Cambridge)
 3. دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن (London School of Economics & Political Science)
 4. کینگز کالج لندن (King’s College London)
 5. دانشگاه دورهام(Durham University)
 6. کالج دانشگاهی لندن (University College London)
 7. دانشگاه منچستر(University of Manchester)
 8. دانشگاه اسکس (University of Essex)
 9. دانشگاه کوئین مری لندن (Queen Mary University of London)
 10. دانشگاه باث(University of Bath)

 

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره