تحصیل در رشته فیزیوتراپی در انگلستان

تحصیل در کشور انگلستان طرفداران بسیاری از کشورهای مختلف جهان دارد که داوطلبان ایرانی نیز در این بین کم نیستند. رشته فیزیوتراپی در انگلستان نیز یکی از رشته های تحصیلی محبوب است و افراد برای ورود به این رشته سخت در تلاش اند چرا که دانشگاه های انگلستان جز برترین دانشگاه های جهان هستند و با تحصیل در رشته فیزیوتراپی در انگلستان افراد امکان تحصیل در این دانشگاه ها و فرصت اخذ اقامت انگلستان را به دست می آورند.

 

آشنایی با رشته فیزیوتراپی در انگلستان

فیزیوتراپی یکی از رشته های زیر شاخه علم پزشکی است که به تشخیص مشکلات عضلانی و اسکلتی پرداخته و بر روی درمان آن ها تمرکز دارد. در این رشته مباحث مختلفی از علوم پزشکی به دانشجویان آموخته می شود و فیزیوتراپ ها باید با بیماری های مختلف، علائم آن ها و تاثیر آن ها بر سیستم عضلانی_اسکلتی آگاه باشند تا بتوانند درمان درستی را برای بهبود بیماران در نظر بگیرند.

به طور کلی فیزیوتراپی  روش درمانی است که بر علم حرکت تاکید دارد و به افراد کمک می کند تا با حرکات ورزشی خاص و به کمک دستگاه های مختلف که انرژی به بدن منتقل می کند عملکرد اندام درگیر را بهبود ببخشند و دوباره سلامت خود را به دست بیاورند.

فیزیوتراپی در انگلستان به عنوان یک رشته و روش درمانی شناخته شده است و به متخصصان ارائه دهنده خدمات فیزیوتراپی، فیزیوتراپیست گفته می شود. رشته فیزیوتراپی در انگلستان  از رشته های تحصیلی بسیار  پردرآمد است که آینده کاری ایده آلی را برای فارغ التحصیلان رقم می زند.

 

شرایط تحصیل در رشته فیزیوتراپی در انگلستان

رشته فیزیوتراپی در بین داوطلبان بسیار پرطرفدار است و در نتیجه رقابت بالایی برای ورود به این رشته وجود دارد. برای پذیرش در رشته فیزیوتراپی در انگلستان لازم است تا داوطلبان مدرک دیپلم ۱۲ ساله داشته باشند و دوره A-level در انگلستان را با موفقیت پشت سر بگذارند.

لازم به ذکر است که هر چقدر نمرات داوطلب بالاتر و معدل آن بهتر باشد شانس قبولی افزایش خواهد یافت. برای قبولی در رشته فیزیوتراپی نمرات همه درس ها بسیار مهم است اما نمرات بالا در دروس فیزیک، زیست، شیمی و ریاضی بیش از سایر دروس اهمیت دارد و دارای امتیاز بالاتری در روند پذیرش است.

یکی دیگر از شرایط  تحصیل در انگلستان، داشتن مدرک زبان انگلیسی معتبر مانند آیلتس و تافل است. برای تحصیل در مقطع کارشناسی آیلتس ۶.۵ به بالا، برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نمره ۷ به بالا و برای تحصیل در مقطع دکتری نمره ۷.۵ به بالا مورد نیاز است.

داشتن توانایی مالی برای پرداخت شهریه و هزینه های زندگی در انگلستان یکی از اصلی ترین شرایط است. دانشجویان باید قبل از اقدام برای پذیرش در انگلستان برای هزینه های خود برنامه ریزی و بودجه در نظر بگیرند. البته امکان دریافت بورسیه تحصیلی انگلستان وجود دارد که به دانشجویان واجد شرایط اعطا می شود.

 

تحصیل در مقاطع مختلف رشته فیزیوتراپی در انگلستان

این رشته تحصیلی در انگستان در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به دانشجویان ارائه می گردد.

 

مقطع کارشناسی فیزیوتراپی در انگلستان

مقطع کارشناسی رشته فیزیوتراپی در انگلستان، یک دوره ۳ ساله است و ترتیب واحدهای درسی به گونه ای می باشد که مطالب درسی از از مطالب پایه و آسان شروع شده و به مرور تخصصی تر می شود.

در این مقطع دانشجویان با کلیه اصول مرتبط با توانبخشی لازم در زمینه بازپروری اندام تحلیل رفته یا آسیب دیده را کسب نمایند تا بتوانند با درمان فرد، در مدت زمان کوتاهی بتواند استقلال لازم را دوباره به دست بیاورد.

 

مقطع کارشناسی ارشد فیزیوتراپی در کانادا

مقطع کارشناسی ارشد رشته فیزیوتراپی به آموزش مباحث تخصصی تر می پردازد. این دوره ۲ ساله است و تحصیل در گرایش های مختلف امکان پذیر است. در این مقطع دانشجویان علاوه بر آموزش مباحث تئوری و عملی باید در سمینارها شرکت کرده و پروژه های تحقیقی و پژوهشی انجام دهند.

 

مقطع دکتری رشته فیزیوتراپی در انگلستان

تحصیل در مقطع دکتری فیزیوتراپی در انگلستان به طور معمول ۳ الی ۵ سال به طول می انجامد. این دوره تحصیلی بیشتر پژوهش محور است و بهتر است در صورت علاقه به انجام پروژه های تحقیقی و پژوهشی در این مقطع تحصیل کنید برای پذیرش در این دوره داشتن مقاله های معتبر علمی چاپ شده و داشتن معدل بالا در مقاطع تحصیلی قبل الزامی است.

 

هزینه تحصیل رشته فیزیوتراپی در انگلستان

هزینه تحصیل در رشته فیزیوتراپی در انگلستان بسته به مقطع تحصیلی بسیار متفاوت است. همچنین علاوه بر هزینه شهریه باید سایر هزینه های زندگی در انگلستان را نیز در نظر داشته باشید این هزینه ها شامل مواردی نظیر هزینه اقامت و اسکان، هزینه حمل و نقل، خوراک و سایر مایحتاج مورد نیاز برای زندگی است. این هزینه ها یکی از دغدغه ها و نگرانی های اصلی داوطلبان ادامه تحصیل در انگلستان است. هزینه تحصیل در هر مقطع به شرح زیر است:

مقطع کارشناسی فیزیوتراپی: ۲۵ الی ۳۷ هزار پوند در سال

مقطع کارشناسی ارشد فیزیوتراپی: ۲۰ الی ۳۰ هزار پوند در سال

مقطع دکتری فیزیوتراپی: ۱۵ الی ۲۳ هزار پوند در سال

 

بهترین دانشگاه های رشته فیزیوتراپی در انگلستان

دانشگاه های انگلستان همگی از لحاظ سطح علمی در درجات بالایی قرار دارند و جز برترین دانشگاه های جهان هستند. آموزش ارائه شده در این دانشگاه ها باکیفیت و با ایتفاده از تجهیزات و امکانات به روز است. در ادامه بهترین دانشگاه های انگلستان در رشته فیزیوتراپی نام برده شده اند.

  • University of Birmingham
  • University of Bradford
  • University of East Anglia
  • University of Oxford Brookes
  • Robert Gordon University
  • University of Liverpool
  • University of Nottingham
  • University of Leeds
  • Cardiff University
  • Coventry University

 

درآمد فیزیوتراپیست ها در انگلستان

فیزیوتراپی یکی از پردرآمدترین رشته های تحصیلی در انگلستان است البته باید توجه داشته باشید که میزان درآمد به سابقه کاری نیز بستگی دارد بنابراین انتظار نداشته باشید که یک فارغ التحصیل تازه وارد درآمد خیلی بالایی داشته باشد. درآمد یک فیزیوتراپیست به ۱۰ سال سابقه کار به طور متوسط ۶۰ هزار پوند در سال است.

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره