تحصیل در رشته فیزیک در انگلستان

تحصیل در رشته فیزیک در انگلستان آینده کاری و موقعیت و جایگاه اجتماعی به مراتب بالاتری نسبت به سایر کشورها نظیر ازبکستان، ایران، ارمنستان و .. دارد. فیزیکدانان در انگلستان علاوه بر اینکه از فرصت های شغلی ایده آلی برخوردارند، درآمد مطلوب و بالایی نیز دارند به همین دلیل انگلستان بهترین کشور برای علاقه مندان تحصیل در رشته فیزیک می باشد. دانشگاه های انگلستان از برترین دانشگاه های جهان هستند که رشته فیزیک نیز جز رشته های پرطرفدار در این دانشگاه ها می باشد.

معرفی رشته فیزیک در انگلستان

رشته فیزیک در انگلستان از جمله رشته های تحصیلی است که تحصیل در آن نیاز به انگیزه و پشتکار بسیار می باشد. برای تحصیل در رشته فیزیک لازم است تا علاوه بر مباحث مرتبط با این رشته با جدیدترین فناروی ها و نوآوری های ثبت شده در رشته فیزیک آشنایی داشته باشید به عبارتی دائما باید اطلاعات خود را به روز کنید.

علم فیزیک در برگیرنده مطالعه کوچکترین چیزها مانند ذرات کوچک زیر اتمی تا بزرگترین اجرام مانند کهکشان ها و ساختار کلی کهکشان ها می باشد. رشته فیزیک روش های حل مسئله را به دانشجویان می آموزد تا در مواجه با شرایط و موقعیت های چالش برانگیز بتوانند به بهترین نحو به حل مسئله بپردازند. همچنین تحقیق در مورد موضوعات مختلف یکی از بخش های جداناپذیر علم فیزیک است.

فیزیکدانان از فرمول های مختلف ریاضی برای اثبات نظریه ها و فرضیه های خود می پردازند. همچنین پیش بینی  موضوعات مرتبط با علم فیزیک یکی دیگر ار اقدامات فیزیک دانان است.

فیزیک علمی است برترین و مشهورترین دانشمندان موجود در طول تاریخ را به خود علاقه مند  جذب کرده است از جمله این دانشمندان آلبرت اینشتین، استفان هاوکنیگ هستند.

شرایط تحصیل در رشته فیزیک در انگلستان

رشته فیزیک در انگلستان در مقاطع کارشناسی تا دکتری به دانشجویان ارائه می گردد. برای تحصیل در مقطع کارشناسی فیزیک در انگلستان افراد باید دیپلم ریاضی و یا تجربی داشته باشند. همپنین لازم است تا در دروسی نظیر ریاضی، هندسه و جبر و فیزیک نمرات بالایی داشته و به طور کلی معدل داوطلبان بالا باشد. در اکثر مواقع داوطلبان تحصیل در رشته فیزیک یک دوره یک ساله در کالج های انگلستان می گذرانند تا دروسی که در مدارس ایران نگذرانده اند، یاد بگیرند و سطح علمی خود را بالاتر ببرند. برای تحصیل در مدرک کارشناسی ارشد و دکتری فیزیک در انگلستان نیز مدرک تحصیلی قبلی باید مرتبط با این رشته باشد.

هر دانشگاه بر اساس شرایط و قوانین خود مدارک متفاوتی را ممکن است از متقاضیان درخواست نماید که بهتر است حتما به وب سایت دانشگاه مد نظر خود مراجعه کنید تا از شرایط و مدارک مورد نیاز به طور دقیق اطلاعات کسب نمایید. در ادامه اصلی ترین مدارک مورد نیاز برای تحصیل در رشته فیزیک در انگلستان آورده شده است:

  • کسب حداقل نمره C در دروس ریاضی، زبان انگلیسی و فیزیک
  • مدارک تحصیلی گذشته به همراه ترجمه رسمی به زبان انگلیسی
  • ریز نمرات تحصیلی به همراه ترجمه
  • رزومه تحصلی، کاری و پژوهشی در صورت وجود
  • توصیه نامه
  • انگیزه نامه
  • مدرک زبان آیلتس با نمره ۶ به بالا
  • رسید پرداخت هزینه بررسی مدارک یا همان application fee

برترین دانشگاه های رشته فیزیک در انگلستان

بهترین دانشگاه های جهان در کشور انگلستان قرار دارند که سطح خدمات آموزشی آن ها بسیار بالا است. دانشگاه های انگلستان آموزش باکیفیت را با مدرترین و پیشرفته ترین تجهیزات و امکانات به دانشجویان ارائه می دهند که باعث شده دانشجویان بین المللی از بسیاری از کشورهای جهان خواهان تحصیل در دانشگاه های انگلستان باشند. برای تحصیل در بهترین دانشگاه های انگلستان شما نیز باید جزو بهترین ها در رشته تحصیلی خود باشید. در ادامه لیستی از برترین دانشگاه های رشته فیزیک در انگلستان آورده شده است.

 

بهترین دانشگاه های انگلستان برای تحصیل رشته فیزیک
University of Oxford
University of Cambridge
Imperial College London
University College London (UCL)
King’s College London
The University of Manchester

 

هزینه تحصیل در رشته فیزیک در انگلستان

بسیاری از داوطلبان نگران هزینه های تحصیل در انگلستان هستند اما باید گفت که هزینه تحصیل درانگلستان به خاطر کوتاهتر بودن طول دوره های تحصیلی بسیار مقرون به صرفه تر از سایر کشورها می باشد. همچنین هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان به شهر و محل قرار گیری دانشگاه نیز تا حد زیادی بستگی دارد. همچنین کشور انگلستان به دانشجویان واجد شرایط بورسیه های متعددی ارائه می دهد که در کاهش هزینه ها تاثیر بسیاری دارد. به طور میانگین برای تحصیل در رشته فیزیک در انگلستان سالانه ۱۰ الی ۲۵ هزار پوند مورد نیاز می باشد.

در جدول زیر هزینه تحصیل رشته فیزیک در برخی از بهترین دانشگاه های انگلستان نوشته شده است.

 

نام دانشگاههزینه به پوند
دانشگاه آکسفورد۲۴۰۰۰£
دانشگاه بیرمنگامبین ۹۵۰۰£ تا ۲۱۲۰۰£
دانشگاه ناتینگهامبین ۹۲۵۰£ تا ۲۲۶۰۰£
دانشگاه لیورپولبین ۹۲۵۰£ تا ۲۱۲۰۰£
دانشگاه سوانزیبین ۹۰۰۰£ تا ۱۸۴۰۰£
کالج امپریال لندنبین ۹۲۵۰£ تا ۳۱۰۰۰£
دانشگاه یورکبین ۹۲۵۰£ تا ۲۱۳۰۰£

 

بازار کار رشته فیزیک در انگلستان

فیزیک دانان می توانند در طیف وسیعی از مشاغل در کشور انگلستان شروع به کار کنند.آن ها می توانند در فعالیت های تحقیقی و پژوهشی مختلف شرکت کنند؛ در دانشگاه ها به تدریس بپردازند، و یا در شرکت ها و مراکز تحقیقی و پژوهشی مختلفی از جمله ناسا کار کنند.

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره