تحصیل در رشته فیزیک در کانادا

تحصیل در رشته فیزیک در کانادا با توجه به توسعه کاری فراوان طرفداران بسیاری از سراسر دنیا دارد. فیزیکدانان در کانادا علاوه بر اینکه از فرصت های شغلی ایده آلی برخوردارند، درآمد مطلوب و بالایی نیز دارند به همین دلیل کانادا بهترین کشور برای علاقه مندان تحصیل در رشته فیزیک می باشد. دانشگاه های کانادا از برترین دانشگاه های جهان هستند که رشته فیزیک نیز جز رشته های پرطرفدار در این دانشگاه ها می باشد و هر ساله دنشجویان بین المللی بسیاری برای تحصیل در این رشته درخواست ارسال می کنند.

معرفی رشته فیزیک در انگلستان

رشته فیزیک در انگلستان از جمله رشته های تحصیلی است که تحصیل در آن نیاز به انگیزه و پشتکار بسیار می باشد. برای تحصیل در رشته فیزیک لازم است تا علاوه بر مباحث مرتبط با این رشته با جدیدترین فناوری ها و نوآوری های ثبت شده در رشته فیزیک آشنایی داشته باشید به عبارتی دائما باید اطلاعات خود را به روز کنید.

علم فیزیک در برگیرنده مطالعه کوچکترین چیزها مانند ذرات کوچک زیر اتمی تا بزرگترین اجرام مانند کهکشان ها و ساختار کلی کهکشان ها می باشد. رشته فیزیک روش های حل مسئله را به دانشجویان می آموزد تا  در مواجهه با شرایط و موقعیت های چالش برانگیز بتوانند به بهترین نحو به حل مسئله بپردازند. همچنین تحقیق در مورد موضوعات مختلف یکی از بخش های جداناپذیر علم فیزیک است.

فیزیکدانان از فرمول های مختلف ریاضی برای اثبات نظریه ها و فرضیه های خود می پردازند. همچنین پیش بینی  موضوعات مرتبط با علم فیزیک یکی دیگر ار اقدامات فیزیک دانان است.

فیزیک علمی است برترین و مشهورترین دانشمندان موجود در طول تاریخ را به خود علاقه مند  جذب کرده است از جمله این دانشمندان آلبرت اینشتین، استفان هاوکنیگ هستند.

شرایط تحصیل در رشته فیزیک در کانادا

رشته فیزیک در دانشگاه های کانادا در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به داوطلبان ارائه می گردد. برای ورود به دانشگاه های کانادا در رشته فیزیک باید نمرات شما در دروس مرتبط نظیر ریاضی و فیزیک بالا باشد همچنین ارائه معدل بالا و سوابق تحصیلی درخشان نیز روند پذیرش را آسانتر خواهد کرد.

از شرایط دیگر که برای تحصیل در کانادا مورد نیاز می باشد مدرک زبان انگلیسی است که برای این منظور می توان مدرک آیلتس با نمره ۶ به بالا و یا مدرک تافل با نمره ۷۵ به بالا ارائه داد. دانشگاه های کانادا برای هر ترم از دانشجویان شهریه دریافت می کند و داوطلب باید توانایی مالی کافی برای پرداخت شهریه و مخارج زندگی در کانادا را داشته باشد.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در رشته فیزیک در کانادا

هر دانشگاه بر اساس شرایط و قوانین خود مدارک متفاوتی را ممکن است از متقاضیان درخواست نماید که بهتر است حتما به وب سایت دانشگاه مد نظر خود مراجعه کنید تا از شرایط و مدارک مورد نیاز به طور دقیق اطلاعات کسب نمایید.

در زمان ارسال مدارک باید دقت کنید که تمامی مدارک کامل بوده و به درستی در وب سایت دانشگاه بارگذاری باشد.

در ادامه اصلی ترین مدارک مورد نیاز برای تحصیل در رشته فیزیک در کانادا آورده شده است:

 • مدارک تحصیلی گذشته به همراه ترجمه رسمی به زبان انگلیسی
 • ریز نمرات تحصیلی به همراه ترجمه
 • رزومه تحصلی، کاری و پژوهشی در صورت وجود
 • توصیه نامه و انگیزه نامه
 • مدرک زبان آیلتس با نمره ۶ به بالا
 • رسید پرداخت هزینه بررسی مدارک یا همان application fee

برترین دانشگاه های رشته فیزیک در کانادا

کانادا از بهترین کشورهای دنیا برای ادامه تحصیل است. دانشگاه های کانادا آموزش باکیفیت را با مدرترین و پیشرفته ترین تجهیزات و امکانات به دانشجویان ارائه می دهند که باعث شده دانشجویان بین المللی از بسیاری از کشورهای جهان خواهان تحصیل در دانشگاه های کانادا باشند. دانشگاه های کانادا هر ساله در رنکینک های بین المللی انجام شده در لیست برترین دانشگاه های جهان قرار می گیرند. برای تحصیل در برترین دانشگاه های کانادا شما نیز باید جزو بهترین ها در رشته تحصیلی خود باشید. در ادامه لیستی از برترین دانشگاه های رشته فیزیک در کانادا آورده شده است.

 • دانشگاه تورنتو
 • دانشگاه بریتیش کلمبیا
 • دانشگاه مک گیل
 • دانشگاه واترلو
 • دانشگاه آلبرتا
 • دانشگاه مک مستر
 • دانشگاه مونترال
 • دانشگاه کوییز
 • دانشگاه سایمون فریزر
 • دانشگاه کلگری

هزینه تحصیل در رشته فیزیک در کانادا

هزینه تحصیل در کشور کانادا بسته به رشته انتخابی و شهر و محل قرارگیری دانشگاه متفاوت خواهد بود. برای اینکه بتوانید از پس هزینه های تحصیل در این کشور بربیایید بهتر است به طور کامل برنامه ریزی کرده و از هزینه تمامی موارد مرتبط با این روند اطلاعات دقیقی داشته باشید. با این وجود یکی از دغدغه های بسیاری از افراد هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا است که باید گفت داوطلبان با دریافت بورسیه تحصیلی هزینه های خود را به مقدار زیادی کاهش بدهند. هزینه سالانه تحصیل در مقاطع مختلف رشته فیزیک به شرح زیر است:

کارشناسی فیزیک: ۳۰ الی ۳۸ هزار دلار کانادا

کارشناسی ارشد فیزیک: ۲۱ الی ۲۵ هزار دلار کانادا

دکتری فیزیک: ۱۵ الی ۲۰ هزار دلار کانادا

بازار کار رشته فیزیک در کانادا

فزیکدانان می توانند در مشاغل بسیار متنوعی می توانند کار کنند. از آنجایی که رشته فیزیک در بازار کار کانادا جای بسیار برای توسعه دارد فارغ التحصیلان رشته فیزیک در کانادا می توانند در موقعیت های شغلی ایده آل شروع به کار کرده و از درآمد بالایی برخوردار باشند.

از جمله مشاغلی که فارغ التحصیلان رشته فیزیک در کانادا می توانند در آن شروع به کار کنند عبارتند از:

 • اکثر فیزیکدانان در کانادا پس از فارغ التحصیلی از رشته ی فیزیک، در دانشگاه ها به تحقیق و تدریس می پردازند.
 • می توانند در موسسات تحقیقاتی و پژوهشی علمی، موزه ها و رصد خانه ها کار کنند.
 • به علت توانایی حل مسئله و دانش فراوان در ریاضی می توانند در مکان هایی مثل صنعت پزشکی (به عنوان مثال تصویربرداری پزشکی)، در علوم ارتباطات (مثل ارتباط عمومی) و تحلیل های مالی (به عنوان مثال بانک ها و بازارهای بورس) مشغول به کار می شوند.
 • به طراحی چیپ های ظریف کامپیوتری در صنایع مرتبط با کامپیوتر بپردازند و یا در صنایع مرتبط با هوا و فضا مشغول به کار می شوند.
 • در اداره های دولتی کانادا مثل آژانس فضایی کانادا و وزارت دفاع ملی استخدام شوند.
۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره