تحصیل در رشته مهندسی معدن در انگلستان

کشور انگلستان یکی از کشورهای پیشرو در عرصه ارائه خدمات آموزشی است به طوری که دریافت پذیرش از دانشگاه های انگلستان رویای هر محصلی در سراسر جهان می باشد. دانشگاه های انگلستان با استانداردهای آموزشی بالا و خدمات و امکانات پیشرفته در تدریس توانسته در رنکینگ جهانی رتبه و جایگاه بالایی داشته باشند. رشته  مهندسی از جمله رشته هایی است که به صورت کاملا تخصصی و حرفه ای به دانشجویان ارائه می گردد. رشته مهندسی معدن در انگلستان نیز از جمله رشته های مهندسی است که به علاقه مندان ارائه می گردد. این رشته نشان دهنده تعامل انسان ها با سیاره زمین است. تحصیل در رشته مهندسی معدن در انگلستان داوطلبان بسیاری در سراسر جهان دارد. در ادامه به بررسی شرایط تحصیل در رشته مهندسی معدن در انگلستان، هزینه ها، مدارک مورد نیاز برای پذیرش و دانشگاه های ارائه دهنده این رشته خواهیم پرداخت.

 

آشنایی با رشته مهندسی معدن در انگلستان

همانطور که از نام این رشته تحصیلی نیز مشخص است، مهندسی معدن علم معدن است. مواد معدنی در صنایع مختلف مورد نیاز است و مصارف گوناگونی دارد در نتیجه لازم است تا با روش هایی این مواد را از زمین خارج کرد که این روش ها باید با محیط زیست سازگار باشند.

رشته مهندسی معدن در انگلستان به بررسی نحوه استخراج مواد از زیر و روی زمین می پردازد. این رشته با بسیاری رشته های دیگر نظیر زمین شناسی، متالوژی و مهندسی ژئو تکنیک همپوشانی دارد.در این علم فراوری مواد معدنی، کشف منابع و حفاری آنها مهمترین موارد مرتبط با مهندسی معدن هستند. یکی از مهمترین بخش های مهندسی معدن سازگاری با محیط زیست است. با شروع فرایند استخراج مواد معدنی، زباله و مواد غیر اقتصادی نیز تولید خواهند شد که باعث ایجاد آلودگی می شوند و اختلال در چرخه محیطی ایجاد می کنند بنابریان یک مهندس معدن باید بتواند آسیب به محیط زیست را کاهش داده و در حفظ محیط زیست کوشا باشد.

بیشتر بخوانید: تحصیل در انگلستان

مهندسان معدن به طور کلی بر روی علم و فناوری فرایندهای معدن و همچنان استخراج و فراوری مواد معدنی نظارت دارد. به دلیل سخت بودن شرایط کار در این رشته بیشتر آقایان در این رشته تحصیل  میکنند.

ارزیابی های اولیه و مطالعه در مورد آن و مدل سازی و شبیه سازی با استفاده از نرم افزار های مختلف یکی از مهمترین کارها قبل از حفاری می باشد. مهندسان معدن همچنین باید بتوانند سنگ های معدنی مختلف را از نظر میزان مواد معدنی و سودآور بودن آن ها بررسی نمایند.

 

شرایط تحصیل در رشته مهندسی معدن در انگلستان

برای تحصیل در کشور انگلستان لازم است تا از شرایط مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه های مختلف به خوبی آگاه باشید. از آنجایی که دانشگاه های این کشور رتبه بالا در رنکینگ جهانی دارند داوطلبان بسیاری برای پذیرش در آن ها اقدام خواهند کرد. لذا بی توجهی به شرایط و عدم آمادگی آن ها به منزله از دست دادن فرصت تحصیل در انگلستان می باشد.

 

یکی از مهم ترین شرایط مورد نیاز برای تحصیل در رشته مهندسی معدن در انگلستان تسلط به زبان انگلیسی و داشتن مدرک زبان معتبر مانند آیلتس و تافل است. برای فراهم کردن این شرط لازم است زمان کافی برای خواندن زبان بگذارید تا بتوانید موفق به دریافت مدرک آیلتس و یا تافل شوید. برای تحصیل در رشته مهندسی معدن در انگلستان آیلتس با نمره ۶.۵ به بالا مورد نیاز می باشد. سایر شرایط برای تحصیل در انگلستان به شرح زیر می باشند:

 • ارائه مدرک دیپلم و سوابق تحصیلی

 • بالا بودن معدل و نمرات در دروس مختلف به خصوص دروس ریاضی و فیزیک برای مهندسی معدن

 • داشتن توانایی مالی برای پرداخت شهریه دانشگاه و هزینه زندگی در انگلستان

 • دریافت ویزای تحصیلی انگلستان

بیشتر بخوانید: تحصیل در مدارس انگلستان

بهتر است قبل از هرکاری به وب سایت دانشگاه مراجعه و با شرایط که هر دانشگاه نعیین کرده است آشناشوید چرا که ممکن است هر دانشگاهی شرایط خاصی را برای پذیرش دانشجویان داشته باشد.

هزینه تحصیل در رشته مهندسی معدن در انگلستان

هزینه تحصیل در انگلستان ممکن است کمی برای داوطلبان نگران کننده باشد. هزینه های تحصیل ممکن است کمی زیاد به نظر برسد اما با توجه به اینکه طول دوره های تحصیلی کوتاه تر است کشورهای دیگر است کاملا مقرون به صرفه است. همچنین اینکه در کدام دانشگاه و کدام رشته و چه شهری نیز تحصیل کنید تاثیر بسیاری در میزان شهریه و هزینه های زندگی در انگلستان دارد.

 

رشته مهندسی معدن در انگلستان در هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به داوطلبان ارائه می گردد. شهریه تحصیل در هر کدام با دیگری متفاوت می باشد. به طور متوسط هرینه تحصیل در رشته مهندسی معدن در انگلستان بین ۲۰ الی ۲۸ هزار پوند متغییر است. در ادامه به بررسی هزینه تحصیل در هر مقطع خواهیم پرداخت.

 • هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی مهندسی معدن در انگلستان: ۱۸ الی ۲۸ هزار پوند
 • هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مهندسی معدن در انگلستان: ۲۰ الی ۲۴ هزار پوند
 • هزینه تحصیل در مقطع دکتر معدن در انگلستان:۲۳ الی ۲۵ هزار پوند

بهترین دانشگاه های رشته مهندسی معدن در انگلستان

دانشگاه های انگلستان بسیار مجهز بوده و دارای بهترین امکانات آموزشی هستند. با ادامه تحصیل در انگلستان شما وارد سیستم آموزشی بسیار قوی خواهید شد که مطالب را به بهترین تکنیک های آموزشی تدریس می کنند. دانشگاه های انگلستان هر ساله در لیست بهترین دانشگاه های جهان حضور پررنگ دارند. در ادامه لیستی از بهترین دانشگاه ها برای رشته مهندسی معدن آورده شده است.

 1. دانشگاه کمبریج

 2. دانشگاه آکسفورد

 3. کالج سلطنتی لندن

 4. دانشگاه واویچ

 5. دانشگاه منچستر

 6. دانشگاه ادینبرو

 7. دانشگاه بریستول

 8. دانشگاه لیدز

 9. دانشگاه سری

 10. دانشگاه کالج لندن

گرایش های رشته مهندسی معدن در انگلستان

گرایش های رشته مهندسی معدن در انگلستان به شرح زیر است:

 • فراوری مواد معدنی

 • مهندس حفاری

 • مکانیک سنگ

 • تکنسین مهندسی معدن

 • کاوشگر معدنی

 • مدیر کل معدن

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره