تحصیل در رشته مهندسی مکانیک در انگلستان

رشته مهندسی مکانیک یکی از گسترده ترین و متنوعترین رشته های مهندسی است و سالانه هزاران دانشجو از سراسر جهان برای ادامه تحصیل در رشته مهندسی مکانیک انگلستان را انتخاب می کنند. این رشته در صنایع مختلف بسیار کاربردی است لذا تقاضا برای مهندسان مکانیک در انگلستان بسیار بالا است. تحصیل در انگلستان بسیار پرطرفدار بوده و سالانه هزاران درواست پذیرش به دانشگاه های انگلستان ارسال می گردد. تحصیل در رشته مهندسی مکانیک در بهترین دانشگاه های انگلستان برای تمامی افراد امکان پذیر است. در ادامه به بررسی تخصصی رشته مهندسی مکانیک در کشور انگلستان خواهیم پرداخت.

بیشتر بخوانید: تحصیل در انگلستان

آشنایی با رشته مهندسی مکانیک در انگلستان

تحصیل در رشته مهندسی مکانیک در انگلستان یکی از بهترین انتخاب های هر فرد می باشد. وجود دانشگاه های برتر در انگلستان باعث شده تا این رشته تحصیلی به بهترین نحو و با پیشرفته ترین روش ها و امکانات ارائه شود. در کشور انگلستان، در مقاطع مختلفی امکان تحصیل رشته مهندسی مکانیک وجود دارد و بازارکار بسیار مناسبی نیز دارد.

مهندسی مکانیک یکی از متنوعترین و پرکاربردترین زیر شاخه های علم مهندسی است که به زبان ساده می توان گفت که علم مطالعه و بررسی اشیا و سیستم های متحرک است که به عنوان مادر رشته های مهندسی نیز شناخته می شود.

رشته مهندسی مکانیک برای طراحی، ساخت، نگهداری و مراقبت سیستم های مکانیکی از اصول علمی مهندسی، فیزیک، شیمی و علم مواد کمک میگیرد. افرادی که می خواهند به مهندسان مکانیک خبره ای تبدیل شوند باید به درک کاملی از اصول مکانیک، سینماتیک، ترمودینامیک، علم مواد، تحلیل سازه ها و الکتریسته برسند.

مهمترین مهارت مورد نیاز برای این رشته توانایی درک اثر نیروهای های مختلف است. باید گفن که مهندسی مکانیک نقش اساسی را در صنایع زیر دارند:

 • خودروسازی

 • هوافضا

 • بیوتکنولوژی

 • کامپیوتر

 • الکترونیک

 • سیستم های میکروالکترومکانیکال

 • تبدیل انرژی

 • رباتیک

 • اتوماسیون و تولید

 

شرایط تحصیل در رشته مهندسی مکانیک در انگلستان

رشته مهندسی مکانیک در انگلسان در تمامی مقاطع یعنی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به دانشجویان ارائه می گردد. طول دوره کارشناسی مهندسی عمران در انگلستان ۳ ساله است در این مقطع دانشجویان با مفاهیم پایه این رشته، ساختار مواد و مهارت طراحی، اصول مکانیک و ترمودینایک را می آموزند. مقطع کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک ۱ الی ۲ ساله و مقطع دکتی این رشته بسته به موضوع انتخابی برای تحقیق ۳ الی ۵ ساله است.

برای تحصیل در رشته مهندسی مکانیک در انگلستان و به طور کلی برای تحصیل در این کشور، داوطلب باید از شایستگی علمی برخوردار بوده و  سابقه تحصیلی خوب و معدل بالایی داشته باشد به نحوی که بتواند نظر دانشگاه را برای پذیرش خود جلب نماید. همچنین برای پذیرش در مهندسی مکانیک در انگلستان در کنار معدل بالا لازم است تا نمرات شما در دروس ریاضی و فیزیک حتما بالا باشد.

یکی دیگر از شرایط تحصیل در انگلستان که نیاز به برنامه ریزی دارد داشتن توانایی مالی کافی برای پرداخت شهریه  و هزینه های زندگی در انگلستان است. البته امکان دریافت بورسیه از دانشگاه های انگلستان وجود دارد که می تواند باعث صرفه جویی در هزینه ها شود.

یکی از اصلی ترین شرایط برای تحصیل در دانشگاه های انگلستان داشتن مدرک زبان انگلیسی معتبر است. برای تحصیل در مقطه کارشناسی این رشته آیلتس ۶، مقطع کارشناسی ارشد آیلتس ۶.۵ و برای تحصیل در مقطع دکتری آیلتس ۷ مورد نیاز می باشد.

بیشتر بخوانید: تحصیل در مدارس انگلستان

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در رشته مهندسی مکانیک در انگلستان

برای تحصیل در انگلستان لازم است تا مدارک خواسته شده  توسط دانشگاه مد نظر خود را بدون کم کاست برای درخواست پذیرش ارسال کنید. دقت کنید که از آنجایی که تعداد درخواست ها بسیار بالا است و رقابت زیادی در بین داوطلبان وجود دارد هر نوع کاستی در ارسال مدارک باعث از بین رفتن فرصت می شود. مدارک مورد نیاز برای تحصیل در رشته مهندسی مکانیک در انگلستان به شرح زیر است:

 • ارائه مدرک دیپلم دوازده ساله
 • ریز نمرات تحصیلی به همراه ترجمه
 • مدارک هویتی مانند پاسپورت
 • تعدادی عکس سه در چهار
 • انگیزه نامه و توصیه نامه
 • مدرک زبان آیلتس
 • رزومه تحقیقی و پژوهشی در صورت وجود

 

بهترین دانشگاه های رشته مهندسی مکانیک در انگلستان

انگلستان یکی از کشورهای پیشرفته از نظر نظام و سیستم آموزشی است به طوری که بسیاری از کشورهای جهان از این سیستم الگو برداری می کنند. همچنین دانشگاه های بسیار مجهزی در انگلستان وجود دارند که بالاترین استانداردهای آموزشی در آن ها رعایت می شود که همین موضوع باعث شده تا هر ساله تعداد بسیاری از دانشگاه های انگلستان در لیست برترین دانشگاه های جهان دارای رتبه باشند. رشته مهندسی نیز از جمله رشته هایی است که به صورت کاملا تخصصی در دانشگاه های انگلستان به دانشجویان آموخته می شود. در ادامه لیستی از بهترین دانشگاه های انگلستان برای تحصیل در رشته مهندسی مکانیک نوشته شده است.

 1. امپریال کالج لندن

 2. UCL

 3. دانشگاه بریستول

 4. دانشگاه ادینبورگ

 5. دانشگاه ساوتهمپتون

 6. دانشگاه کاردیف

 7. دانشگاه منچستر

 8. دانشگاه لیدز

 9. دانشگاه بیرمنگام

 10. دانشگاه کمبریج

 11. دانشگاه آکسفورد

 12. دانشگاه گلاسکو

هزینه تحصیل در رشته مهندسی مکانیک در انگلستان

هزینه تحصیل در انگلستان به عوامل مختلفی نظیر نوع رشته تحصیلی، تعداد واحدهای تئوری و عملی، سطح و تراز علمی دانشگاه و شهر و محل قرارگیری آن بستگی دارد. برای تحصیل در مقطع کارشناسی رشته مهندسی مکانیک در انگلستان به طور میانگین باید ۱۶ هزار پوند در سال از بابت شهریه پرداخت نمایید. همچنین برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مهندسی مکایک ۲۱ هزار پوند و برای تحصیل در مقطع دکتری این رشته باید تقریبا ۱۸ هزار پوند هزینه کنید.

البته امکان دریافت بورسیه های تحصیلی مختلف برای دانشجویان بین المللی وجود دارد که می تواند کمک بزرگی برای دانشجویان باشد.

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره