تحصیل در رشته مهندسی نفت در انگلستان

تحصیل در انگلستان رویایی است که بسیاری در سر می پرورانند. سالانه هزاران دانشجوی بین المللی از دانشگاه های انگلستان پذیرش دریافت می کنند پس تحصیل در این کشور غیر ممکن نیست. رشته های مهندسی در انگلستان جز محبوب ترین و پرطرفدارترین رشته های تحصیلی هستند. تحصیل در رشته مهندسی نفت در انگلستان با توجه به عطش جهان برای تولید انرژی یکی از بهترین رشته ها برای ادامه تحصیل است. در ادامه با بررسی تحصیل در رشته مهندسی نفت در انگلستان، شرایط و هزینه های آن با گروه پیوند همراه باشید.

 

آشنایی با رشته مهندسی نفت در انگلستان

مهندسی نفت شاخه ای از رشته مهندسی است که به یافتن مکان ها و راه های استخراج و پالایش هیدرو کربن هایی نظیر نفت و گاز می پردازد. در اصل مهندسان نفت باید نفت خام و گاز طبیعی را از زمین استخراج کرده و آن را به شکل هایی که مورد نیاز انسان ها است تبدیل نمایند. از جمله مباحثی که با تحصیل مهندسی نفت در انگلستان در این رشته خواهید آموخت عبارت است از نعیین محل مته برای استخراج و تنظیم برنامه عملیاتی دقیق برای استخراج می باشد. سایر مباحثی که با تحصیل در رشته مهندسی نفت در انگلستان خواهید آموخت عبارتند از: مهندسی شیمی، مهندسی واکنش، مدیریت مهندسی و مهندسی پایدار.

 

علاوه بر فرایند استخراج با تحصیل در این رشته اطلاعات کاملی از نحوه اکتشاف و حفاری تا بازیابی و حمل و نقل اینگونه فراورده ها دریافت خواهید کرد. مهندسان نفت از اصول مهندسی، زیست محیطی و اقتصادی استفاده می کنند تا مطمئن شوند که اکتشاف نفت و گاز کارآمد، مقرون به صرفه و از نظر زیست محیطی ایمن هستند.

 

شرایط تحصیل در رشته مهندسی نفت در انگلستان

انگلستان دارای یکی از قوی ترین نظام های آموزشی دنیا است و به همین دلیل است که تحصیل در انگلستان بسیار پرتقاضا بوده و داوطلبان بسیاری سعی دارد تا در این کشور تحصیل کرده و با دریافت مدرک معتبر در بهترین شرایط وارد بازار کار انگلستان بشوند.

 

برای ورود به رشته مهندسی نفت در انگلستان فراهم کردن شرایط مورد نیاز هر دانشگاه و موسسه آموزشی اولین کاری است که هر داوطلبی باید آن را انجام دهد. شرایط پذیرش هر دانشگاه ممکن است با دیگری متفاوت باشد. شرایط مورد نیاز برای پذیرش در رشته مهندسی نفت در انگلستان عبارتند از:

 

 • ارائه مدرک A-level به همراه سوابق تحصیلی
 •   داشتن مدرک آیلتس با نمره ۶.۵ به بالا
 • ارائه ریز نمرات تحصیلی برای اثبات تحصیل در مقطع تحصیلی قبلی
 • نمرات بالا در دورسی ریاضی، فیزیک و شیمی
 • داشتن توانایی مالی برای پرداخت شهریه

 

هزینه تحصیل در رشته مهندسی نفت در انگلستان

تحصیل در انگلستان و روند تصمیم گیری برای این اقدام دغدغه ها و دل مشغولی هایی را برای داطلبان دارد که یکی از مهمترین آن ها جنبه های مالی این تصمیم است. افراد باید قبل از هر اقدامی در این زمینه از ریز هزینه های تحصیل در انگلستان به خوبی مطلع شوند تا بتوانند بودجه مالی کافی و مشخصی را برای این کار کنار بگذارند.

 

هزینه تحصیل و زندگی در کشور انگلستان بسته به نوع دانشگاه, شهر و محل قرارگیری آن، رشته تحصیلی انتخابی و شرایط زندگی فرد متفاوت خواهد بود. هزینه ها ممکن است در نگاه اول کمی زیاد به نظر برسد اما با توجه به کیفیت و استانداردهای بالای آموزشی در کانادا، هزینه های تحصیلی بسیار مقرون به صرفه تر از کشورهایی نظیر استرالیا و آمریکا است.

 

در جدول زیر هزینه تحصیل در رشته مهندسی نفت انگلستان در هر مقطع تحصیلی نوشته شده است تا از هزینه های تقریبی تحصیل در این رشته اطلاع داشته باشید.

مقطع تحصیلیهزینه سالانه
کارشناسی مهندسی نفت۲۰ الی ۳۱ هزار پوند
کارشناسی ارشد مهندسی نفت۱۵ الی ۲۸ هزار پوند
دکتری مهندسی نفت۲۰ الی ۳۰ هزار پوند

 

برترین دانشگاه های رشته مهندسی نفت در انگلستانتحصیل در رشته مهندسی نفت در انگلستان

 

 

رتبه بندی QS هر ساله بر اساس کیفیت خدمات آموزشی که هر دانشگاه ارائه می دهد دانشگاه های مختلف را رده بندی می کند. دانشگاه های انگلستان کلیه تجهیزات و امکانات مورد نیاز برای آموزش رشته مهندسی نفت دارند همچنین استانداردهایی بالای در زمینه آموزش دانشجویان رعایت می کنند که باعث شده والدین فرزندان خود را با خیال راحت راهی انگلستان کنند. رشته های مهندسی جز پرطرفدارترین رشته ها در انگلستان هستند. در ادامه لیستی از بهترین دانشگاه های مهندسی نفت انگلستان نوشته شده است.

 • دانشگاه بردفورد
 • امپریال کالج لندن
 • دانشگاه سوری
 • دانشگاه لیدز
 • دانشگاه ابردین
 • دانشگاه ابریست وایت
۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره