تحصیل در رشته هوافضا در انگلستان

هوافضا یکی از رشته های بسیار جذاب و جالب در رشته مهندسی است. تحصیل در رشته هوافضا در انگلستان با توجه به توسعه و گستردگی این رشته در انگلستان بسیار حائز اهمیت است به طوری که در این زمینه یکی از پیشروترین صنایع را در دنیا دارا است. رشته هوا فضا در انگلستان از جمله رشته هایی است که در ساخت آینده ای روشن نقش دارد. در این مقاله قصد داریم تا در مورد تحصیل در رشته هوا فضا در انگلستان و شرایط و هزینه های آن صحبت کرده و با این رشته بیشتر آشنا شویم.

 

معرفی رشته هوا فضا در انگلستان

به دلیل گسترش و توسعه مداوم بخش هواپیمایی در انگلستان و بسیاری از کشورهای دیگر رشته هوافضا رشته ای بسیار کاربردی است. همانطور که می دانید توسعه فناوری بسیار سریع است و برای پیشرفت و به روز بودن لازم است تا همواره نیروهای جدیدی آموزش ببینند. با توجه به تمرکز بسیاری از صنایع بر روی مواردی نظیر بر هوا پیماهای مسافری و باربری، پهپادها، ساخت موشک، تحقیقات فضایی، خدمات هواپیماهای بدون سرنشین، سرویس های هلیکوپتر و غیره، تحصیل در رشته هوافضا چشم انداز بسیار ایده آلی داشته و افراد را به مشاغلی با درآمد بالا خواهد رساند.

در مورد ماهیت این رشته می توان گفت که مهندسی هوافضا مجموعه‌ای از علوم، دانش و مارت های عملی در زمینه تحلیل، طراحی و ساخت وسایل پرنده‌ نظیر هواپیما،هلیکوپتر، گلایدرها، موشک‌ها و ماهواره‌ها است. همچنین مهندسان هوافضا باید به تحقیق و پژوهش در زمینه هواپیماها و فن آوری های مرتبط با آن باشند.

یک مهندس هوا فضا باید دائما دانش و اطلاعات خود را به روز کند چرا که سرعت پیشرفت و علم وو فناوری بسیار بالا است.

 

درآمد رشته هوافضا در انگلستان

تقاضا برای تحصیل در رشته هوافضا در انگلستان بسیار زیاد است و فارغ التحصیلان این رشته می توانند به راحتی و در مدت کوتاه وارد بازار کار شوند. مهندسی هوافضا از جمله رشته های پردرآمد در انگلستان است. دامنه درآمد این شغل بسیار متنوع است و نمی توان مبلغ دقیقی برای آن بیان کرد اما حداقل در آمد سالیانه این افراد ۵۰ هزار پوند است و تا ۹۰ هزار پوند و حتی بیشتر نیز ممکن است برسد. مانند هر شغل دیگری با افزایش تجربه و مهارت میزان درآمد نیز افزایش خواهد یافت.

 

شرایط تحصیل در رشته هوافضا در انگلستان

تحصیل در رشته هوافضا در انگلستان داوطلبان بسیاری از کشورهای مختلف جهان دارد و این رشته محبوب در دانشگاه های انگلستان با بهترین متدها و امکانات آموزشی به دانشجویان آموخته می شود. برای پذیرش و تحصیل در انگلستان باید شرایط تعیین شده توسط دانشگاه مد نظر خود را دارا باشید این شرایط مواردی هستند نظیر داشتن مدرک زبان انگلیسی معتبر مانند مدرک آیلتس با نمره ۶.۵ به بالا، توانایی مالی کافی برای پرداخت هزینه شهریه دانشگاه و هزینه های زندگی در انگلستان، ریز نمرات بالا به همره معدل خوب که نقش تعیین کننده در پذیرش شما خواهند داشت.

به طور کلی هر چه صلاحیت علمی شما بالاتر باشد شانس قبولی شما در دانشگاه های انگلستان بیشتر خواهد شد همچنین نمره بالا در کلیه دروس باعث پیشی گرفتن شما در بین سایر داوطلبان می شود اما نمره بالا در رشته ریاضی و فیزیک برای قبولی در این رشته از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

داشتن سابقه پژوهشی و تحقیقی یکی دیگر از شرایطی است که در صورت داشتن آن می تواند شانس شما را برای ورود به دانشگاه برای تحصیل در رشته هوافضا در انگلستان افزایش دهد.

 

دوره های رشته هوا فضا در انگلستان

رشته هوافضا در این کشور در هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به دانشجویان ارائه می گردد. طول دوره کارشناسی این رشته بر خلاف بسیاری از کشورها که ۴ ساله است، ۳ سال به طول می انجامد. دوره کارشناسی رشته هوافضا از واحد های مختلف تئوری و عمل تشکیل شده که در ترم های پایینتر مطالب درسی آسانتر و به مرور با بالاتر رفتن ترم دانشجویان مطالب تخصصی تر خواهند بود.

دوره کارشناسی ارشد هوافضا در انگلستان بیشتر بر پایه تحقیق و پژوهش بوده و ادروس تئوری و عملی کمتری دارد زول این مقطع تحصیلی ۲ سال می باشد. در مقطع دکتری هوافضا در انگلستان کل تمرکز دانشجویان بر روی انجام پروژه های تحقیقی و پژوهشی مختلف خواهد بود بنابراین طول این دوره بسته به موضوع انتخابی برای تحقیق می تواند بین ۳ الی ۵ سال متغییر باشد.

 

هزینه تحصیل در رشته هوافضا در انگلستان

هزینه تحصیل در کشور انگلستان برای دانشجویان بین المللی ممکن است کمی دلهره آور باشد اما باید گفت که بورسیه های تحصیلی متعددی برای دانشجویان بین المللی واجد شرایط در نظر گرفته شده است. هزینه تحصیل در رشته هوا فضا در انگلستا به قطع تحصیلی و محل قرارگیری داشگاه انتخابی نیز بستگی دارد.

برای تحصیل در این رشته دانشجویان باید سالیانه مبلغی بین ۱۸ الی ۲۶ هزار پوند سالانه برای شهریه دانشگاه پرداخت نمایند. علاوه بر این داوطلبان باید هزینه های زندگی در انگلستان را نیز در نظر داشته باشند تا بتوانند بودجه ای برای این مورد نیز تامین نمایند. اما باید گفت که شهر های ارزانتری برای زندگی دانشجویی در انگلستان وجود دارد که می توانید با تحصیل در آن شهرها در هزینه های خود صرفه جویی نمایید.

 

دانشگاه های رشته هوافضا در انگلستان

کشور انگلستان یکی از بهترین مقاصد برای تحصیل در رشته مهندسی هوافضا در انگلستان می باشد. این کشور دانشگاه های برتر بسیاری در سطح جهان دارد که برای ورود به آن ها رقابت بسیاری در بین افراد وجود دارد لذا با افزایش تعداد داوطلبان سختگیری ها برای ورود به این دانشگاه ها نیز بیشتر شده و افراد باید رزومه تحصیلی قوی تری را برای پذیرش در انگلستان ارائه بدهند.

برترین دانشگاه انگلستان برای تحصیل در رشته هوافضا دانشگاه کمبریج است که در لیست برترین دانشگاه های جهان  در رشته هوافضا در رتبه ۴ قرار دارد. بعد از این دانشگاه می توان دانشگاه آکسفورد را نام برد که در رتبه ۱۴ جهانی در بین دانشگاه های ارائه دهنده این رشته قرار دارد. سایر دانشگاه های برتر انگلستان در رشته هوافضا عبارتند از:

  • دانشگاه دورهم
  • دانشگاه جان مورس لیورپول
  • دانشگاه های بیرمنگهام و ناتینگهام
  • دانشگاه ساسکس
  • دانشگاه پورتموث
  • دانشگاه سنت اندروز
۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره