تحصیل در رشته ژنتیک در انگلستان

تحصیل در رشته ژنتیک در انگلستان می تواند یکی از بهترین تصمیماتی باشد که هر فرد در زندگی خود می تواند بگیرد. انگلستان یکی از قدرتمندترین کشورهای جهان که شرایط رفاهی مطلوبی را فراهم میکند و جز ۱۰ کشور با ثبات  دنیا از لحاظ اقتصادی می باشد. رشته ژنتیک از رشته های مرتبط با علم پزشکی است که طرفداران خاص خود را دارد.

 

 

تحصیل رشته ژنتیک در انگلستان

مطالعه و تحصیل در رشته ژنتیک می توان گفت که یکی از رشته های هیجان انگیز و جذاب است که با طیف گسترده ای از علوم در ارتباط می باشد برخی از این زمینه های عبارتند از:

 • درک و درمان بیماری ها
 • توسعه دارویی
 • تکامل و حفظ تنوع زیستی

با دریافت مدرک ژنتیک در انگلستان افراد دانش وسیع و گسترده ای در مورد عناصر اساسی سازنده تمام حیات روی زمین کسب می کنند. با تحصیل در این رشته متقاضیان تکنیک هایی برای تجزیه و تحلیل بیان ژن، ساختار و آسیبDNA ، فعل و انفعالات پروتئین،  تجزیه و تحلیل تصویر از مولکول های زیستی و سلول ها و روش های پیشرفته تجزیه و تحلیل رایانه را با پیشرفته ترین امکانات و تجهیزات خواهند آموخت.

علاوه بر موارد گفته شده دانشجویان با نحوه تحلیل و مدیریت پروژه های آزمایشگاهی آشنا شده و می توانند برای رسیدن به نتیجه صحیح آزمایش های مختلف را طراحی و عملی کنند.

برترین دانشگاه های رشته ژنتیک در انگلستان

دانشگاه های برتر بسیاری در کشور انگلستان رشته ژنتیک را به علاقه مندان ارائه می دهد که پیشرفته ترین آزمایشگاه ها را برای دانشجویان تدارک دیده اند. در جدل زیر نام برخی از این دانشگاه نوشته شده است:

 

نام دانشگاهرتبه در میان دانشگاه های ژنتیکرتبه در جهانامتیاز در ژنتیکامتیاز جهانی
آکسفورد۶۵۷۶۸۷
کمبریج۹۹۷۵۸۵
کالج لندن۲۱۱۹۷۱۸۳
ادینبورگ۲۴۳۰۶۸۷۸
امپریال لندن۳۱۲۰۶۴۸۳
کالج کینگ لندن۴۳۳۴۶۱۷۷

 

دروس رشته ژنتیک در انگلستان

دروس رشته ژنتیک در انگلستان ترکیبی از دروس عملی و تئوری می باشد و دانشجویان باید بیش از ۱۲۰ واحد درسی را در این مقطع بگذرانند. دروسی که دانشجویان در سال اول دانشگاه خواهند آموخت عبارتند از:

 • ژنتیک تکاملی و مولکولی
 • تجزیه و تحلیل ژنتیکی
 • زیست شناسی سلول یوکاریوتی و میکروبیولوژی.
 • تکنیک های زیست شناسی مولکولی
 • آمار زیستی
 • ژنتیک مولکولی میکروبی
 • تکامل مولکولی
 • بیوتکنولوژی و مهندسی پروتئین و سم شناسی ژنتیکی

 

تحصیل در رشته ژنتیک در انگلستان

 

دانشجویان در سال آخر مقطع کارشناسی می توانند در سمینارهای مختلف شرکت کنند و در صورت دلخواه یک پروژه تحقیقاتی را با کمک یک استاد راهنما انجام دهند که در این صورت از امتیاز بسیاری برخوردار خواهند شد.

آشنایی با مقاطع مختلف تحصیلی رشته ژنتیک در انگلستان

ژنتیک یکی از پنج زیرشاخه (گرایش) رشته زیست سلولی-مولکولی در مقطع کارشناسی است و به عنوان عضوی از خانواده رشته‌های علوم پایه نقش عمده‌ای در صنعت، پزشکی، کشاورزی، دام و غیره ایفا می‌کند.

با تحصیل در این رشته می توان برای بسیاری از چالش ها و بیماری هایی که زندگی انسان ها را تحدید می کند راه حل یافت. کشور انگلستان رشته ژنتیک را  در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به متقاضیان ارائه می دهد. پس از پایان مقطع کارشناسی میتوان در گرایش های مختلف این رشته به ادامه تحصیل پرداخت.

طول دوره کارشناسی ژنتیک در انگلستان ۳ الی ۴ سال می باشد که بیتر به علت پروژه های عملی و کارآموزی ها دوره ۴ سال به طول می انجامد. در این مقطع دانشجویان با مباحث پایه مرتبط با علم ژنتیک آشنا می شوند.

مقطع کارشناسی ارشد ژنتیک در انگلستان ۱ الی ۲ سال طول می کشد و دروس و مباحث تخصصی تر برای دانشجویان در این مقطع در نظر گرفته شده است که باعث می شود فارغ التحصیلان با جنبه های تخصصی تر رشته خود آشنا شوند.

مقطع دکتری ژنتیک در انگلستان بیشتر برای انجام پروژه ها و فعالیت های تحقیقاتی می باشد و بهتر است متقاضیانی که به پژوهش علاقه دارند در این مقطع تحصیل کنند. طول این دوره ۳ الی ۵ سال بر اساس موضوع مورد تحقیق می باشد. همچنین دانشجویان در ضمن تحصیل در این مقطع می توانند به تدریس نیز بپردازند.

 

تحصیل در رشته ژنتیک در انگلستان

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره