تحصیل در مدارس خصوصی انگلستان

تحصیل در مدارس انگلستان با توجه به کیفیت خدمات آموزشی و امکانات موجود در این مدارس از اولین گزینه های والدین است. مدارس انگلستان همواره سعی در ارائه بهترین و نوینترین روش ها و سیستم های آموزشی است. با تحصیل در انگلستان و دریافت مدرک تحصیلی از این کشور به نوعی آینده فرد تضمین شده و می تواند در هر کجای دنیا مشغول به کار شود. مدارس کشور انگلستان به دو صورت مدارس دولتی و مدارس خصوصی هستند و تحصیل در مدارس خصوصی انگلستان با توجه به شرایط دانش آموزان بین المللی بسیار پرطرفدار است. در ادامه با بررسی کلی سیستم آموزشی، شرایط و هزینه های تحصیل در مدارس خصوصی انگلستان با ما همراه باشید.

 

سیستم آموزشی مدارس انگلستان

در بین سیستم های آموزشی مختلفی که در جهان وجود دارد سیستم آموزشی انگلستان یکی از قوی ترین و بهترین هاست و بسیاری از کشورها از سیستم آموزشی الگوبرداری کرده اند. تحصیل در مدارس انگلستان از سن ۵ الی ۱۶ سال اجباری می باشد. کودکان در سنین کمتر از ۵ می توانند به مهدکودک بروند اما اجباری در آن وجود ندارد.

 

به طور کلی نظام آموزشی انگلستان را در مدارس می توان به دو دسته زیر تقسیم کرد:

۱.آموزش ابتدایی

دانش  آموزان در کشور انگلستان از سن ۵ تا ۱۱ سالگی تحت آموزش ابتدایی در دبستان ها به تحصیل می پردازند و مطالب و دروس پایه مورد نیاز برای تحصیل در مقطع آموزشی بعدی مانند ریاضی، علوم و … را می آموزند.

 

۲.آموزش متوسطه

پس از اتمام دوره ابتدایی دانش آموزان وارد مدارس دبیرستان شده و تا ۱۶ سالگی در این دوره تحصیل می کنند و بعد از قبولی در آزمون GCSE، بر اساس رشته ای که برای تحصیل در دانشگاه انتخاب کرده اند وارد دوره های A-level و یا Foundation می شوند که تحصیل در این دوره ها حدود ۱ الی ۲ سال به طول می انجامد و دانش آموزان برای ورود به دانشگاه آمادگی های لازم را کسب می کنند.

 

مدارس خصوصی انگلستان

به طور کلی مدارس انگلستان به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می شوند اما ما در این مقاله قصد داریم تا تحصیل در مدارس خصوصی انگلستان را بررسی نماییم چرا که مدارس دولتی انگلستان بیشتر پذیرای دانش آموزان بومی و انگلیسی هستند و دانش آموزان بین المللی اغلب در مدارس خصوصی انگلستان تحصیل می کنند.

مدارس خصوصی انگلستان خود به دو دسته زیر تقسیم می شوند:

  • مدارس روزانه یا Day Schools
  • مدارس شبانه روزی یا Boarding Schools

 

مدارس خصوصی کشور انگلستان همگی سطح بالایی از کیفیت و امکانات آموزشی را به دانش آموزان ارائه می دهند چرا که دولت انگلستان در مورد آموزش و پرورش کودکان استانداردهای بسیار بالایی را برای تمامی مدارس اعم از دولتی و خصوصی تعیین کرده است. برخی از ویژگی های مدارس خصوصی به شرح زیر است:

  • بودجه مدارس خصوصی غالبا با شهریه ای که والدین پرداخت می کنند تامین می شود.
  • تعداد فعالیت های خارج از برنامه این مدارس بیشتر و متنوع تر است مانند کلاس رقص، موسیقی،شنا و…
  • جمیعت کلاس مدارس خصوصی نسبت به مدارس دولتی کمتر است.
  • دانش آموزان روزانه بعد از اتمام کلاس های خود به منزل بر میگردند و به زندگی در کنار خانواده خود ادامه می دهند.

 

شرایط تحصیل در مدارس خصوصی انگلستان

برای تحصیل در مدارس خصوصی انگلستان لازم است تا به زبان انگلیسی تسلط داشته و بتوانید به این زبان صحبت کنید اما لازم نیست مدرک زبان انگلیسی برای پذیرش ارائه دهید یعنی همین که بتوانید به این زبان صحبت کنید کافی است که یکی از مزایای اصلی شروع تحصیل در انگلستان از سنین کم است.

همچنین بهتر است معدل و نمرات شما بالا باشد چرا که تقاضای تحصیل در این مدارس بسیار بالا است و هر قدر نمرات شما بالاتر باشد نسبت به دیگر داوطلبان برتری خواهید داشت.

 

یکی از اصلی ترین شرایط مورد نیزا برای تحصیل در مدارس خصوصی انگلستان داشتن توانایی مالی برای پرداخت هزینه شهریه مدرسه و هزینه های زندگی در انگلستان می باشد. بنابراین لازم است تا از قبل برای هزینه های خود در انگلستان برنامه ریزی کنید.

شرایط تحصیل در مدارس انگلستان در مراکز آموزشی مختلف ممکن است متفاوت باشد و هر مدرسه ای شرایط خاصی را برای پذیرش تعیین کند لذا بهتر است برای آگاهی دقیق از شرایط به وب سایت مدرسه مراجعه از شرایط دقیق آشنا شوید.

 

هزینه تحصیل در مدارس خصوصی انگلستان

هزینه تحصیل در مدارس خصوصی انگلستان بسته به اینکه روزانه باشد و یا شبانه روزی می تواند متغییر باشد. برای تحصیل در مدارس روزانه انگلستان دانش آموزان بین المللی باید یک قیم قانونی به مدرسه معرفی کنند و در صورت نداشتن قیم باید در مدارس شبانه روزی تحصیل نمایند لذا بیشتر داوطلبان بین المللی تحصیل در مدارس شبانه روزی انگلستان را ترجیح می دهند.

امکانات و خدماتی که مدارس مختلف ارائه می دهند با یکدیگر متفاوت است بنابراین شهریه مدرس شبانه روزی انگلستان بین ۲۸ الی ۴۵ هزار پوند در سال متغییر خواهد بود همچنین توجه کنید که این شهریه شامل هزینه خوابگاه، خورد و خوراک و هزینه کلاس های فوق برنامه مختلف می باشد. در ادامه شهریه چند مدرسه شبانه روزی بررسی شده است.

 

نام مدرسه شبانه روزی

شهریه سالانه

Hurtwood House۴۰.۰۰۰
Harrow School۳۷.۵۰۰
Malvern St James۳۵.۲۵۰
Svenoaks School۳۲.۷۸۰

 

هزینه تحصیل در سایر مدارس خصوصی نیز بسته به امکانات مدرسه و مقطع تحصیلی دانش آموز می تواند متغییر باشد هزینه تحصیل در دبیرستان های انگلستان برای یک سال تحصیلی بین ۱۳ الی ۲۱ هزار پوند متغییر است.

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره