تحصیل در مدارس شبانه روزی کانادا

در حال حاضر مهاجرت به قصد تحصیل در مدارس شبانه روزی کانادا، بیشترین درصد را در بین افرادی که به کشور کانادا مهاجرت میکنند دارا است.  کشور کانادا با داشتن یکی از بهترین سیستم های آموزشی و مدارس با کیفیت که سطح بالایی از آموزش را ارائه میدهند اولین گزینه برای مهاجرت تحصیلی برای والدین و فرزندان آن ها می باشد. در ادامه به بررسی مدارس شبانه روزی کانادا برای دانشجویان بین المللی میپردازیم.

 

 

سیستم آموزشی مدارس شبانه روزی کانادا

مدارس کانادا همگی چه از نظر آموزش و بهره علمی و چه از نظر شرایط فرهنگی و امنیتی در سطح بالایی قرار دارند که در این محیط بیشترین تمرکز بر افزایش دانش و مهارت های علمی دانش آموزان قرار دارد.

در مدارس کانادا تدریس همه جانبه است یعنی علاوه بر آموزش مباحث علمی سعی بر شکوفایی استعدادهای دیگر دانش آموزان خود در زمینه های مختلف ورزشی، هنری و … است.

آشنایی با عملکرد مدارس شبانه روزی کانادا

مدارس شبانه روزی مدارسی هستند که دانش آموزان پس از پایان زمان آموزش در خوابگاه های آن اقامت دارند. در این مدارس علاوه بر کلاس های درسی، برنامه های متنوعی نیز برای دانش آموزان در نظر گرفته شده است.

برنامه های این مدارس شامل کلاس های مختلف ورزشی، نقاشی، موسیقی، کتاب خوانی و… است که دانش آموزان می توانند بر اساس علاقه خود در یک یا تعدادی از این کلاس ها شرکت کنند.

مدارس شبانه روزی کانادا با توجه به شرایطی که برای دانش آموزان فراهم می کنند بیشتر مورد توجه خانواده هایی که قصد دارند فرزندان خود را از کشورهای دیگر برای تحصیل راهی این کشور کنند. کانادا با داشتن بهترین مدارس یکی از اولویت های دانش آموزان برای ادامه تحصیل است.

با تحصیل در مدارس شبانه روزی که شرایط اسکان برای دانش آموزان فراهم است، والدین دیگر دغدغه ای در این باره نخواهند داشت.

شرایط تحصیل در مدارس شبانه روزی کانادا

دریافت پذیرش از مدارس کانادا نیازمند دارا بودن شرایط خاصی است که دانش آموزان با داشتن این موارد می توانند در یکی از آن ها ثبت نام کنند که در ادامه به بررسی این شرایط خواهیم پرداخت.

از مهمترین شرایطی که دانش آموزان برای تحصیل در مدارس کانادا باید در نظر داشته باشن شرایط سنی است. گفتنی است که افرادی که در بازه سنی ۱۰ الی ۱۹ سال دارند می توانند در مدارس این کشور تحصیل کنند. البته این سن های گفته شده ممکن این در مدارس مختلف اندکی متفاوت باشد.

زبان تدریس در  مدارس کانادا زبان انگلیسی است و دانش آموزان برای تحصیل در آن ها باید به زبان انگلیسی مسلط باشند اما داشتن مدرک زبان انگلیسی برای تحصیل در مدارس شبانه روزی کانادا مورد نیاز نمی‌باشد و الزامی نیست که در واقع یکی از نکات مثبت برای دانش آموزان به حساب می آید‌.

 

تحصیل در مدارس شبانه روزی کانادا

 

معرفی چند مدرسه شبانه روزی معتبر در کانادا

کانادا شرایط زندگی و رفاهی بی نظیری برای شهروندان خود فراهم میکند که تحصیل در این کشور فرصتی برای بهره مندی از این موارد است. با تحصیل در کانادا موقعیت های کاری ایده آلی نیز برای فرد فراهم می شود که امکان دریافت اقامت دائم کانادا را فراهم خواهد کرد. با تحصیل در مدارس کانادا روند ورود به دانشگاه و برخورداری از موارد گفته شده در بالا تسهیل خواد شد در ادامه لیستی از بهترین مدارس شبانه روزی کانادا نوشته شده است.

 

 1. The Bishop Strachan School
 2. Athol Murray College of Notre Dame
 3. Brentwood College School
 4. Appleby College
 5. Rothesay Netherwood School
 6. Shawnigan Lake School
 7. Queen Margaret’s School
 8. Balmoral Hall School
 9. Lakefield College School
 10. Bishop’s College School
 11. Albert Colleg
 12. Stanstead College
 13. Rosseau Lake College
 14. Lakefield College School
 15. Ashbury College
 16. King’s Edgehill School
 17. The Bishop Strachan School
 18. Upper Canada College
 19. Margaret’s School
 20. Ridley College
 21. Appleby College
 22. Havergal College
 23. Athol Murray College of Notre Dame
 24. Andrew’s College

هزینه تحصیل در مدارس شبانه روزی کانادا

از آنجایی که هر مدرسه شرایط و امکانات متفاوتی را به دانش آموزان ارائه می دهند لذا شهریه هر مدرسه متفاوت خواهد بود. هزینه تحصیل در مدارس شبانه روزی به طور میانگین بین ۲۴ الی ۶۰ هزار پوند در سال متغییر است که البته هزینه اقامت و خوراک دانش آموزان نیز شامل این هزینه می شود.

از آنجایی که هزینه تحصیل در مدارس کانادا نسبت به سایر کشورها مقرون به صرفه تر بوده و کیفیت آموزشی آن در رده بالایی قرار دارد کشور کانادا مورد استقبال بسیاری از خانواده ها است.

 

تحصیل در مدارس شبانه روزی کانادا

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره