شرایط زندگی و تحصیل در کشور کانادا

شرایط زندگی و تحصیل در کشور کانادا

کشور کانادا

کشور کانادا با مساحت ۹۹۸۴۶۷۰ کیلومتر مربع، پس از روسیه، دومین کشور وسیع جهان است. در این کشور پهناور تنها حدود ۴۰ میلیون نفر زندگی می‌کنند، در نتیجه تراکم جمعیت در کانادا کم و فاصله شهرها از یکدیگر نسبتا زیاد است. کانادا، شمالی‌ترین کشور قاره آمریکاست و تنها ایالت متحده آمریکا همسایه آن است. پایتخت کانادا شهر اتاوا است و ارز رایج در این کشور دلار کانادا است که با علامت CAD شناخته می‌شود.

فرهنگ و مردم کانادا

با داشتن فقط ۴۰ میلیون جمعیت، کانادا یکی از کم جمعیت‌ترین کشور‌های دنیا در مقایسه با وسعت آن می‌باشد. در این کشور بیش از ۲۰۰ فرهنگ مختلف وجود دارد که با توجه این فرهنگ‌ها و همچنین مردمان این کشور که بسیار مهمان‌نواز و خونگرم هستند، کانادا یکی از بهترین کشورهای دنیا برای مهاجرین است. چند فرهنگی بودن کانادا باعث شده که شعار و عقیده این کشور، “برابری همه شهروندان” باشد.

شهرهای مهم کانادا

شهرهای اصلی کانادا عبارتند از تورنتو، ونکوور، مونترال و اتاوا. تورنتو با ۵.۵ میلیون جمعیت بزرگترین شهر کشور کانادا است. مونترال مرکز ایالت کبک، بزرگترین شهر فرانسوی زبان جهان پس از پاریس می باشد. ونکوور در غرب کانادا زیباترین و بهترین شهر جهان به انتخاب سازمان ملل متحد است. جالب است بدانید بهترین استان‌های کانادا برای پیدا کردن کار بریتیش کلمبیا، ساسکاچوان، آلبرتا، کبک و انتاریو هستند.

 

ویژگی‌های زندگی در کانادا

سیستم بیمه درمانی کانادا

کانادا یکی از جامع‌ترین بیمه‌های درمانی دنیا را ارائه می‌کند، به این صورت که یک بیمار از لحظه ورود به بیمارستان تا مرخص شدن هیچ هزینه‌ای را پرداخت نمی‌کند. همینطور ویزیت در مطب پزشکان هم با ارائه کارت بیمه به صورت رایگان است، این بیمه تا حدود ۸۰ درصد قیمت داروها را نیز تحت پوشش قرار می‌دهد. در کشور کانادا تمامی شهروندان و افرادی که انواع اقامت دائم کانادا را دارند، واجد شرایط دریافت بیمه خدمات درمانی هستند. نظام بهداشت و درمان کانادا مشهور به Medicare ترکیبی از برنامه‌های فدرال و ایالتی است که هدف آن‌ها اطمینان از دسترسی تمامی شهروندان کانادا به خدمات درمانی بدون توجه به توانایی مالی آنهاست. تمامی هزینه‌های خدمات درمانی در کانادا به واسطه مالیات‌های پرداخت شده توسط شهروندان تامین می‌شود. برای استفاده از خدمات پزشکی رایگان افراد باید بیمه خدمات درمانی عمومی داشته باشند.

سیستم اقتصادی کانادا

کانادا جایگاه دهمین اقتصاد بزرگ جهان را به خود اختصاص داده است. این کشور یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان محسوب می‌شود و اقتصاد آن از تنوع و گوناگونی فراوانی برخوردار است، همچنین این کشور به آزادی در اقتصاد معروف است. ثبت شغل و تجارت جدید در کانادا فرایند مستقیم و ساده‌ای دارد و با توجه به چنین اقتصاد قدرتمندی فرصت‌های زیادی برای موفقیت در کسب و کار وجود دارد. همچنین نرخ اشتغال در کانادا بسیار بالا بوده و بیکاری در این کشور کمتر از تعداد بسیاری از کشورهای دیگر جهان است.

آمار جرایم پایین

از سال ۱۹۹۱، میزان جرم به طور کلی در کانادا پیوسته رو به کاهش بوده است. جنایات خشونت آمیز در کانادا بسیار نادر است و همین امر آن را به یکی از امن‌ترین کشورهای جهان تبدیل کرده است.

شرایط تحصیل در کانادا

برای تحصیل در کانادا باید شرایط خاصی را فراهم آورید. عوامل مهم زیادی را می‌توان نام برد که در دریافت پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی کانادا تاثیر گذار است، از جمله مهم‌ترین فاکتورها سن متقاضی، نمره مدرک زبان و تمکن مالی مناسب می‌باشد. همچنین هر چه از تاریخ کسب آخرین مدرک تحصیلی متقاضی مدت زمان کمتری گذشته باشد، شانس بالاتری برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا دارد.

کیفیت آموزش بالا و هزینه تحصیلی مناسب

مدارس کانادا یکی از محبوب ترین مدارس در دنیا برای افرادی است که تمایل دارند فرزندانشان در یک کشور خارجی تحصیل کند. مدارس بین المللی فراوانی در کشور کانادا وجود دارد که از سطح کیفی بالایی بر خوردار می باشد و همین امر گزینه های زیادی برای انتخاب یک مدرسه مناسب پیش روی افراد قرار می دهد. سیستم آموزشی کانادا به صورت ملی و یکپارچه اداره نمی شود، بلکه هر یک از ایالات در کانادا به صورت جداگانه در خصوص مسائل آموزشی تصمیم‌گیری می‌کنند و مدیریت و اجرای مسائل آموزشی بر عهده مقامات دولتی هر استان می‌باشد.
سیستم آموزشی مدارس کانادا از کیفیت بالایی برخوردار است و تحصیل در این کشور برای کودکان و نوجوانان در مدارس دولتی و خصوصی امکان پذیر می‌باشد. تحصیل در مقاطع ابتدایی و دبیرستان در مدارس دولتی رایگان است، هرچند که مدارس خصوصی بین‌المللی معمولا بیشتر مورد توجه مهاجرین قرار می‌گیرند، به این علت که برای تحصیل در مدارس دولتی باید قیم کودک نیز در کانادا اقامت داشته باشد. در صورتی که والدین دانش‌آموزان مجوز اقامت در کانادا را داشته باشند فرزندان آن‌ها می‌توانند به صورت رایگان در مدارس دولتی به تحصیل در کانادا بپردازند.
همچنین شهریه دانشگاه‌های این کشور از کشورهایی مانند ایالات متحده آمریکا، انگلیس و استرالیا کمتر و از بقیه کشورهای اروپایی بیشتر است.

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره