تحصیل در کانادا برای دانشجویان ایرانی

بر طبق جدیدترین رده بندی دانشگاه ها که توسط نشریه تایمز هر ساله انجام می شود بیش از ۵ دانشگاه کانادا در لیست برترین دانشگاه های جهان قرار دارد که این خود نشان می دهد چرا کانادا کشوری محبوب برای دانشویان بین المللی می باشد و هر ساله دانشجویان بسیاری از سراسر جهان برای تحصیل در کانادا درخواست می فرستند که دانشجویان ایرانی متقاضی تحصیل در کانادا نیز کم نیستند. در این مقاله قصد داریم به طور کامل در مورد شرایط تحصیل در کانادا برای دانشجویان ایرانی صحبت کنیم، پس در ادامه مقاله با گروه پیوند همراه باشید.

 

 

دلایل محبوبیت تحصیل در کانادا برای دانشجویان ایرانی

کشور کانادا با دانشگاه های باکیفیتی که سطح بالایی از خدمات آموزشی را به داشجویان ارائه می دهند و آینده شغلی که در نتیجه تحصیل در کانادا برای افراد مهیا می شود چشم انداز بسیار روشنی برای داوطلبان ایرانی ایجاد کرده است که شرایط زندگی ایده آل و ثبات اقتصادی و امکانات رفاهی موجود در کانادا نیز از دلایل  مجذوب شدن دانشجویان ایرانی به این کشور است. اما در ادامه برخی از مهم‌ترین دلایل و مزایای ادامه تحصیل در کانادا برای دانشجویان ایرانی را بررسی می کنیم:

امنیت بالا و شرایط زندگی ایده آل

امنیت کشور مقصدی که دانشجویان قصد تحصیل در آن را دارند یکی از مهمترین نکات از دیدگاه داوطلبان است. کشور کانادا با کمترین میزان جرم و جنایت یکی از امن ترین کشورهای جهان است. همچنین در بین کشورهای جهان از نظر دموکراسی و آزادی بیان در رتبه ی بالایی قرار دارد.

وجود دانشگاه های برتر دنیا در کانادا

کشور کانادا با داشتن بیش از ۹۷ دانشگاه، مجهز به جدیدترین امکانات و تجهیزات که استانداردهای آموزشی بالایی دارند توانسته به مقصدی محبوب برای علاقه مندان به تحصیلات آکادمیک باشد. با وجود سیستم آموزشی بی نظیر این کشور توانسته دانشگاه های برتری که جز ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان هستند داشته باشد همچنین فرصت های شغلی مطلوب و متعددی برای فارغ التحصیلان وجود دارد که جزو مزیت های اصلی تحصیل در کشور کانادا است.

 

تحصیل در کانادا برای دانشجویان ایرانی

 

جامعه چند فرهنگی موجود در کانادا

کشور کانادا کشوری فعال در زمینه جذب دانجویان بین المللی است و سالانه بیش از ۱۰۰ هزار دانشجو از سراسر جهان راهی این کشور می شوند که باعث شده فرهنگ های متنوعی در این کشور وجود داشته باشد.  وجود همچنین فضایی در کشور کانادا به دانشجویان اجازه می‌دهد تا به راحتی با محیط تازه خود برای زندگی انطباق پیدا کنند و احساس غربت کمتری احساس کرده با فرهنگ های مختلف آشنا شوند.

 فرصت شغلی و اقامت دائم بعد از پایان تحصیل

دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی در کشور کانادا به راحتی جذب بازار کار شوند و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل نمایند و مهمتر از همه اینکه با داشتن حدود ۲ سال سابقه کار بعد از فار التحصیلی می توان برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام کرد.

دو زبانه بودن کانادا

کشور کانادا از جمله کشورهایی است که دارای ۲ زبان رسمی می باشد. دو زبان انگلیسی و فرانسوی زبان های رسمی این کشور هستند که فرصتی مناسب برای دانشجویان برای تقویت مهارت زبان خود می باشد.

مراحل تحصیل در کانادا برای دانشجویان ایرانی

هر ساله ایرانیان بسیاری برای تحصیل در دانشگاه های کانادا درخواست می دهند که تعداد قابل توجهی از آن ها موفق به تحصیل در این کشور می شوند. دانشجویان ایرانی می توانند در هر یک از مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در کانادا تحصیل کنند که در ادامه به بررسی هر کدام از این مقاطع تحصیلی در کانادا برای دانشجویان ایرانی می پردازیم.

افرادی که می خواهند از کشور ایران برای تحصیل در دانشگاه های کانادا اقدام کنند باید طبق مراحل زیر پیش بروند:

مرحله اول: آماده سازی مدارک و گسترش دانش زبان

ابتدا باید از مدارک مورد نیاز برای درخواست پذیرش اطلاعات کسب کرده و مداک مورد نیاز برای این امر را فراهم کنید. به عنوان مثال اگر تحصیلات دانشگاهی دارید برای آزادسازی مدرک تحصیلی خود از دانشگاه اقدام کنید و ریز نمرات را از مراجع مربوطه دریافت کنید.

همچنین یکی از اصلی ترین شرایط مورد نیاز برای تحصیل در کانادا داشتن مدرک زبان انگلیسی و یا فرانسوی معتبر است که نیاز به برنامه ریزی و گذاشتن زمان کافی برای یادگیری این مهارت و شرکت در آزمون های مربوطه مانند آیلتس است.

مرحله دوم: انتخاب دانشگاه و رشته تحصیلی در کانادا

برای انتخاب بهترین و مناسب ترین دانشگاه برای خود ابتدا باید شرایط دانشگاه های مختلف موجود در کانادا را از طریق وب سایت های آن ها بررسی کنید. همچنین انتخابی رشته تحصیلی متناسب با علاقه خود نقش مهمی در موفقیت تحصیلی و در ادامه موفقیت کاری خواهد داشت.

مرحله سوم: ترجمه و آماده سازی نهایی مدارک

هنگامی که دانشگاه و رشته تحصیلی خود را انتخاب کردید مدارک مورد نیاز برای ارسال به دانشگاه از طریق وب سایت دانشگاه به طور دقیق مشخص خواهد شد. کلیه مارک شما باید ترجمه رسمی شده باشند و مدارک اصلی معادل سازی شده باشند.

مرحله چهارم: ارسال درخواست پذیرش از دانشگاه های کانادا

در این مرحله فرم طلاعات موجود در وب سایت دانشگاه را باید تکمیل کرده و کلیه مدارک خود را در وب سایت بارگذاری کنید. نکته مهمی که باید بدانید این است که شما هیچ محدودیتی درباره اینکه چند دانشگاه یا کالج را برای اخذ پذیرش تحصیلی انتخاب نمایید، ندارید. بنابراین توصیه ما به شما این است که برای چد دانشگاه مدارک خود را بفرستید چرا که با این کار شانس قبولی شما افزایش خواهد یافت.

مرحله پنجم: اقدام برای درخواست ویزای کانادا

آخرین مرحله در ایران که باید برای ادامه تحصیل در کانادا انجام دهید اقدام برای اخذ ویزای تحصیلی با مدارک زیر است:

  • پاسپورت معتبر
  • مدارک هویتی متقاضی  مانند شناسنامه و کارت ملی
  • عکس پاسپورتی
  • نامه پذیرش غیر مشروط از موسسه آموزش عالی  یا همان Cass letter
  • مدرک زبان انگلیسی
  • مدرک اثبات تمکن مالی متقاضی با ارائه صورت حساب بانکی
  • گواهی معاینه پزشکی و گواهی عدم سوء سابقه کیفری
  • رسید پرداخت هزینه اخذ ویزا و بیمه

 

تحصیل در کانادا برای دانشجویان ایرانی

 

ایرانیانی که رویای تحصیل در کانادا دارند باید بدانند که باید سریعتر دست به کار شوند چرا که هر سال دانشجویان ایرانی بسیاری از دانشگاه های کانادا فارغ التحصیل شده و در موقعیت های شغلی ایده آل شروع به فعالیت می کنند و از شرایط زندگی و رفاه سطح بالای این کشور بهره مند شده و رویای خود را به واقعیت تبدیل می کنند. شما هم دست کمی از این افراد ندارید و با خواندن این مقاله به نوعی قدم اول برای رسیدن به هدف خود را برداشته اید پس در ادامه این مسیر با اراده قوی و با کمک گرفتن از مشاوران با تجربه پیوند در زمینه مهاجرت تحصیلی به کانادا بهترین تصمیم را برای آینده خود و یا فرزندانتان بگیرید.

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره